Sākoties mācību gadam, vecākiem ir jānodrošina ne tikai nepieciešamie mācību līdzekļi, bet arī jātiek galā ar bērnu satraukumu. Tas mammām un tētiem rada tikpat lielu stresu kā atvasēm. Ņemiet vērā Veselības centru apvienības psiholoģes Jekaterinas Vinteres un farmaceites Jutas Namsones padomus, lai mazinātu un pārvarētu uztraukumu!
Jaunā mācību gada tuvošanās ģimenēm nozīmē papildu izdevumus, jo pa vasaru izaugušajiem bērniem jāiegādājas atbilstošs apģērbs un apavi, jānopērk trūkstošās lietas mācībām un dažkārt arī jāatjauno mēbeles bērnu istabā. Izdevumu ietekmi uz mājsaimniecību budžetu uzskatāmi ilustrē fakts, ka 54% ģimeņu nākas īpaši uzkrāt līdzekļus bērnu vajadzībām, vai pat aizņemties tos, noskaidrots tirgus izpētes aģentūras Norstat Latvija veiktā aptaujā, ziņo Laura Jēgere, Bigbank mārketinga vadītāja.
Vislielākā izdevumu pozīcija bērna sagatavošanā skolai ir apavi un apģērbi, un šim nolūkam visvairāk naudas tiek tērēts 73% ģimeņu, noskaidrots "Bigbank" un tirgus izpētes aģentūras "Norstat Latvija" veiktā aptaujā.
Atsevišķu mācību priekšmetu saturā gaidāmas izmaiņas, tai skaitā turpinās diskusija ar skolotājiem par iespēju mācīt atsevišķi vēstures un sociālo zinību priekšmetus, preses konferencē par aktualitātēm 2023./2024.mācību gadā informēja Valsts izglītības satura centra vadītāja Liene Voroņenko.
Septembris nav aiz kalniem. Jaunais mācību gads tūlīt sāksies. Dzīve pilsētās un laukos atkal ieies 9 mēnešu periodā. Katru mācību gadu simboliski var pielīdzināt cilvēka attīstībai mammas vēderā.
Visabsurdākā situācija kāda vien var būt - Latvijā pirmklasniekam nav iespējams mācīties latviešu skolā. Par šo absurdo situāciju "X" ierakstā sūdzējusies kāda pirmklasnieka mamma no Salaspils.
Mobinga problēma skolās samilst ar ripojošas sniega bumbas efektu un pieprasa neatliekami meklēt tās risinājumu. Šo bīstamo tendenci veicina sabiedrības noslāņošanās, empātijas trūkums un vienaldzība. Skolas dzīve, nenoliedzami, ir sabiedrības atspulgs.
Kancelejas preces, higiēnas piederumi, nauda klases telpas iekārtošanai un tamlīdzīgi…Tiesībsarga izpētē par mācību līdzekļu iegādi daļa vecāku vērš uzmanību, ka mācību piederumu iegāde un dažādu naudas līdzekļu vākšana nereti tiek virzīta ar tā dēvētās vecāku padomes lēmumu. Šajā reizē tiesībsargs skaidro, cik pamatota ir šāda kārtība. Šobrīd izpētē saņemtas vairāk nekā 1200 ziņas.
Automašīnai ietriecoties sākumskolā Vimbldonā, Londonas dienvidrietumos, ceturtdien ievainoti septiņi bērni un divi pieaugušie, paziņojusi Lielbritānijas policija.
Mācībām 1.klasē 2023./2024. mācību gadā Valmieras novada pašvaldības dibinātajās vispārējās izglītības iestāžu 1.klasēs līdz trešdienai uzņemti 627 skolēni, informē pašvaldības komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne.
Plānojot skolu tīklu, ir svarīgi saprast, kas notiek ar skolēnu pieplūdumu pilsētu skolās no blakus esošajiem novadiem, intervijā aģentūrai LETA sacīja Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) izpilddirektors Normunds Audzišs.
Skolai jānodrošina pilnīgi viss, kas ir nepieciešams klasē, lai nodrošinātu mācību programmu, intervijā LTV raidījumā "Rīta panorāma" teica tiesībsargs Juris Jansons.
Mākslīgā intelekta esamību nevar noliegt, tāpēc mācību procesā to vajadzētu izmantot proaktīvi, nevis aizliegt, šādu nostāju aģentūrai LETA pauda izglītības projekta "Skola2030" vecākā eksperte, Salaspils 1.vidusskolas vēstures skolotāja Annija Bergmane.
Šobrīd ar projektu "Skola2030" tiek saistītas "visas pēdējo 30 gadu laikā uzkrātās neizdarības izglītības jomā", piemēram, mācību grāmatu trūkums, skolotāju pārslodze un laika trūkums sagatavoties mācību stundām, šādu nostāju atklātā vēstulē Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) un izglītības ministrei Andai Čakšai (JV) pauž bijusī projekta "Skola2030" mācību satura ieviešanas vadītāja Zane Oliņa.