Gada vispelēkākajā laikā arī sejas āda zaudē savu mirdzumu un kļūst blāvi pelēka, un tas notiek galvenokārt ilgstoša noguruma, mūžīgā stresa, neizbēgamā gaisa piesārņojuma un, iespējams, arī smēķēšanas dēļ.
Nav noslēpums, ka, kļūstot vecākiem, arvien vairāk nākas cīnīties ar ādas novecošanos. Viens no faktoriem, kas liecina par šādu problēmu, ir hialuronskābes samazināšanās organismā. Rezultātā āda vairs nav tik tvirta, veidojas krunciņas un grumbas, kas bojā izskatu.
Paplašinātas poras visbiežāk liecina par taukainu sejas ādu, ir novērojamas uz deguna, pieres un zoda. Agrā jaunībā poras veidojas tāpēc, ka pārmērīgi izdalās tauki, pat bez iekaisumiem un pumpām.
Uzkrītošā kosmētika, kas tik ļoti patikusi senajiem ēģiptiešiem, tai skaitā Kleopatrai, ir kalpojusi ne tikai estētiskiem, bet arī medicīniskiem mērķiem. Šāds secinājums izteikts kādā Francijas zinātnieku pētījumā.
Ikviena sieviete ikdienā vēlas būt skaista, nereti skaistumkopšanas produktiem un procedūrām salonos tērējot ievērojamas summas. Tomēr līdzvērtīgas procedūras iespējams veikt pašām vai rast izdevīgākas alternatīvas. Naudas plānošanas centrs piedāvā jau konkrētus piemērus, kā samazināt skaistumkopšanas izmaksas.