Kā uzzināt, vai jums ir “sirds klepus” un ko darīt, ja no tā cieš. Sirds klepus var būt sirds mazspējas simptoms. Kā noteikt, vai sēcošais klepus ir kaut kas, par ko būtu jāuztraucas. Saskaņā ar pētījuma datiem sirds mazspēja, ir tad, kad sirds vairs nespēj pareizi sūknēt asinis pa ķermeni.
Covid-19 var būt spēcīgs sirdslēkmes un insulta riska faktors pat vēl trīs gadus pēc inficēšanās, liecina jauns pētījums, kas publicēts medicīnas žurnālā “Atherosclerosis, Thrombosis un Vascular Biology”.
Vai ar veselu sirdi ir iespējams nodzīvot līdz sirmam vecumam un kas jādara, lai tā notiktu. Sirdslēkme var atnākt bez sāpēm, tāpēc ārsti iesaka pulsu un asinsspiedienu pēc 40 gadiem mērīt katru dienu.
Ik gadu 29. septembrī tiek atzīmēta Pasaules sirds diena, pievēršot īpašu uzmanību sirds slimību profilakses lielajai nozīmei. Viens no būtiskākajiem sirds veselības faktoriem ir savlaicīga vēršanās pie speciālista, pārbaužu veikšana un pacienta līdzestība.
“Vai zināji, ka sirds veselība ir cilvēka dzīves kvalitātes pamatvērtība? Un to, ka sirds ir vismazāk saudzētais no mūsu orgāniem? Tikai tad, kad pirmoreiz sirds sāk streikot, mēs sirdi pamanām. Taču, lai rūpētos par sirdi, nav vajadzīgi lieli ieguldījumi. Sāc ar uzturu,” raksta healthline.com.
Zinātnieks no Jēlas universitātes atzinis, ka sirdsdarbības apstāšanās nenozīmē dzīves beigas: pēc viņa teiktā, pateicoties mūsdienu medicīnas sasniegumiem, miris cilvēks drīz var tikt augšāmcelts.
“Zināms, ka lapu zaļumi, dažādi graudi, kā arī zivis var uzlabot sirds veselību un samazināt sirds slimību risku. Taču produktu klāsts ir daudzveidīgāks, nekā domājiet,” raksta healthline.com.
Ik gadu 17. maijā tiek atzīmēta Starptautiskā hipertensijas diena, kurā pievēršam uzmanību paaugstināta asinsspiediena profilaksei un dzīvesveidam, kas samazina tā risku.
Vai atceraties pēdējo reizi, kad satikāt kādu, kas jums šķita pievilcīgs? Iespējams, stostījāties, svīda plaukstas, pateicāt kaut ko neticami asprātīgu vai pat paklupāt? Labi, es sabiezinu krāsas un zīmēju klišejisku uzvedību. Un tomēr jūsu sirds pukstēja krūtīs straujāk.
PilnMēness laiks mums bieži vien atnes intensīvas pieredzes un notikumus, caur kuriem mēs jūtam un izjūtam lielākus vai mazākus emociju viļņus gan sevī, gan citos. PilnMēness Lauvas zīmē ieiet 25.janvārī, plkst.19:54.
Sagaidot Pasaules Sirds dienu, 28.septembrī pacientu organizācijas "ParSirdi.lv" un Latvijas Diabēta asociācija Vecrīgā, Neatkarības laukumā pie Saeimas rīkos akciju "Izmanto savu sirdsspēju balsojot".
Viņi nebija ne Romeo, ne Džuljeta. Viņiem abiem bija jau pāri statistiskajam pusmūžam. Proti, abiem piecdesmit ar astīti. Tāpēc šis mīlas stāsts atgādina rudens rasā piemirkušus vilnas svārkus. Laba, kvalitatīva drēbe. Bet slapja kļūst ļoti smaga. Ļoti.
Ne tikai vecums un līdzšinējās sirdskaites ir vienīgie iemesli, kādēļ karstumā palielinās sirds slodze. Sirds veselību var ietekmēt dažādi faktori, tostarp pārkaršana, kā arī alkohola un nepareiza zāļu lietošana.
Vasara ir gadalaiks, kad atpūšamies, izbaudām sauli un gūstam pozitīvas emocijas, vairāk uzturamies svaigā gaisā un esam arī fiziski aktīvāki. Kas jāzina par sirds veselības profilaksi vasarā un ko darīt, lai sirdij šajā laikā palīdzētu? Stāsta farmaceite Dace Persa.
Situācija ar sirds un asinsvadu slimību pieaugumu Latvijā izraisa neslēptu satraukumu. Kā liecina “Norstat” veiktais pētījums, 61% Latvijas iedzīvotāju tā vai citādi ir saskārušies ar sirds un asinsvadu darbības problēmām. Sirds un asinsvadu slimības ir galvenais nāves cēlonis Latvijā - 57% no visiem nāves gadījumiem ir saistīti ar šīm slimībām. Tajā pašā laikā katrs ceturtais nāves gadījums no sirds un asinsvadu slimībām ir novēršams gan no profilaktiskā, gan medicīniskā viedokļa.
Jaunākās laika prognozes liecina, ka Latvijā gaidāma īpaši karsta vasara. Farmaceite Zane Melberga uzsver, ka izteiktas svelmes gadījumā vecums un līdzšinējās sirdskaites nebūt nav vienīgie iemesli, kādēļ karstumā palielinās sirds slodze. Dažādi apstākļi var ietekmēt sirds veselību, to skaitā pārkaršana, kā arī alkohola un nepareiza zāļu lietošana. Farmaceite akcentē izplatītākos mītus par sirds veselību vasaras svelmē, kā arī skaidro, kādi drošības pasākumi var palīdzēt pasargāt sirdi.
Lai arī runājam par vīriešu veselību, visticamāk, ka šo rakstu lasīs sievietes. Ja tev ir radies iespaids, ka apkārt esošie vīrieši krietni mazāk pievērš uzmanību veselības jautājumiem, tad visticamāk, ka tā arī ir patiesība. Dažādi pētījumi liecina, ka vīrieši retāk nekā sievietes apmeklē ārstu, rūpējas par sevi un izvirza veselību kā prioritāti.