Krievija izmanto savu eksklāvu Kaļiņingradu, kas robežojas ar Lietuvu un Poliju, kā vienu no savām bāzēm, lai traucētu Eiropas Savienības satelītu sistēmas, atsaucoties uz Apvienoto Nāciju Organizācijas aģentūru, kas pārrauga sakaru tehnoloģijas, ziņo “Bloomberg”.
Krievija plāno orbītā izvietot kodolieročus, kas vienā sprādzienā iznīcinās gandrīz visus satelītus. Taču jau šobrīd Krievijas orbītā ir “konvencionālie” pretsatelītu ieroči - slepkavas, kas spēj “nogalināt” citus satelītus pa vienam, raksta “The Telegraph”.
Pastāv iespēja, ka Krievija iegādājas Ukrainas satelītattēlus no amerikāņu kompānijām un šie attēli tiek izmantoti, lai aprēķinātu uzbrukumus Ukrainas pilsētām, raksta unian.net.
Eiropas satelīts, kura misija beidzās pirms 13 gadiem, nākamās nedēļas laikā nekontrolēti nogāzīsies uz Zemes, taču iespēja, ka atlūzas trāpīs cilvēkiem, ir pavisam niecīga, paziņojusi Eiropas Kosmosa aģentūra (EKA).
Ziemeļkoreja ir apstiprinājusi, ka tā jūnijā palaidīs izlūkošanas satelītu, lai novērotu ASV un tās partneru bruņoto spēku darbības reālajā laikā, otrdien ziņoja valsts mediji, atsaucoties uz augstu amatpersonu.
Ukrainas galvaspilsētā Kijivā trešdienas vakarā nogāzās ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) kosmosa satelīts, paziņoja Kijivas pilsētas kara administrācijas vadītājs Serhijs Popko.
Vairāki cilvēki naktī no 27. uz 28. septembri Latvijas debesīs pamanījuši kaut ko līdzīgu spožai komētai, ziņo Latvijas Televīzijas Laika ziņu redaktors Toms Bricis.
Raķete "Ariane 5" piektdien no Kurū kosmodroma Franču Gviānā nogādājusi kosmosā pasaulē pirmo komerciālo pilnībā pārprogrammējamo satelītu, paverot ceļu daudz elastīgāku komunikāciju ērai.
ASV varasiestādes šonedēļ devušās atļauju kompānijai "SpaceX" izvietot orbītā teju 12 000 satelītu, lai veicinātu lētu bezvadu interneta piekļuvi nākamajā desmitgadē.
ASV Nacionālā Aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) sestdien palaidusi pirmo jaunākās paaudzes meteoroloģisko pavadoni, kura uzdevums būs uzlabot laika prognožu precizitāti un aktualitāti.
Kopš orbītā ap Zemi riņķo Latvijas pirmais satelīts Venta-1, sabiedrībā ir pieaugusi interese gan par satelītu, gan par tā izstrādes projektu kopumā. Īsajās ziņās, kas tika publicētas pēc satelīta palaišanas kosmosā, daudz kas palicis nepateikts, dažkārt pat var rasties maldīgs priekšstats par satelīta tapšanas apstākļiem.
Dzirdot runājam par «kosmosa militarizāciju» vai «kosmisko bruņošanās sacensību», nāk prātā ainas no «Zvaigžņu kariem» un tamlīdzīgām filmām – ar milzīgiem un draudīgiem kosmiskajiem bāzes kuģiem, izmanīgiem, ar lāzeriem bruņotiem sīkākiem lidaparātiem, bombardēšanām, apšaudēm un pakaļdzīšanos atklātā kosmosā.
Latvijas pirmais satelīts "Venta-1" veiksmīgi nogādāts kosmosā, informē Ventspils Augstskolas (VeA) Speciāliste sabiedrisko attiecību jautājumos Agnese Jēkabsone.