Ražošanas sektora veselību raksturojošais indekss "Purchasing Managers' Index" (PMI) eirozonā decembrī samazinājies līdz 45,1 punktam salīdzinājumā ar 45,2 punktiem novembrī, līdz ar to reģistrēts zemākais līmenis pēdējos trīs mēnešos, liecina tirgus izpētes uzņēmuma "S&P Global" un "Hamburg Commercial Bank" jaunākie dati.
Drīza izaugsmes atjaunošanās rūpniecībā nav gaidāma, jo to ietekmē ekonomiskās aktivitātes vājums ārējās tirdzniecības partnervalstīs, aģentūrai LETA pavēstīja banku ekonomisti.
Ražošanas sektora veselību raksturojošais indekss "Purchasing Managers' Index" (PMI) eirozonā janvārī palielinājies līdz 46,6 punktiem salīdzinājumā ar 44,4 punktiem decembrī, tādējādi reģistrēts augstākais līmenis pēdējos desmit mēnešos, liecina tirgus izpētes uzņēmuma "S&P Global" un "Hamburg Commercial Bank" jaunākie dati.
Latvijā rūpniecības produkcijas izlaide šogad astoņos mēnešos, pēc kalendāri koriģētajiem datiem, salīdzināmās cenās samazinājusies par 6,4% salīdzinājumā ar 2022.gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.
Apstrādes rūpniecību tuvākajos mēnešos turpinās ietekmēt vājš ārējais pieprasījums un ģeopolitiskā nenoteiktība, aģentūrai LETA prognozēja Ekonomikas ministrijas (EM) Analītikas dienesta analītiķis Edmunds Gergelevičs.
Pagājušajā gadā salīdzinājumā ar 2021.gadu rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās palielinājās par 0,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.
Bažas par globālās ekonomikas recesiju un piesardzīgāka patērētāju uzvedība, kā arī tēriņu mazināšana, strauji pieaugot inflācijai, veicina ražošanas bremzēšanos. Tomēr jāteic, ka izaugsmes rādītāji ir visai plašā amplitūdā un no izaugsmes tempu viedokļa pagaidām ir pāragri runāt par krīzes tuvošanos Eiropas ražošanā.
Globālā ekonomiskā fona pasliktināšanās nav metusi līkumu arī Latvijai un izpaužas eksportējošo nozaru apgriezienu kritumā, tajā skaitā apstrādes rūpniecībā. Šīs nozares produkcijas izlaide (rēķinot salīdzināmajās cenās, tātad atrēķinot inflācijas ietekmi) šā gada septembrī bija par 1,7% mazāka nekā pērn attiecīgajā mēnesī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Rūpniecības produkcijas izlaide Latvijā jūnijā salīdzinājumā ar 2021.gada sesto mēnesi palielinājusies par 0,7%, kas ir mazāks kāpums nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, liecina ES statistikas pārvaldes "Eurostat" piektdien publicētie dati par 26 ES dalībvalstīm.
Sagaidāms, ka turpmākos mēnešus Latvijas rūpnieki arvien vairāk izjutīs Krievijai un Baltkrievijai noteikto sankciju sekas, samazinoties vai apstājoties vajadzīgo izejvielu importam no agresorvalstīm, pavēstīja Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji.
Rūpniecībā turpmākos notikumus ietekmēs energoresursu cenas un valdības lēmumi situācijas uzlabošanai, pauž Finanšu ministrija (FM), komentējot jaunākos datus par rūpniecības produkcijas izlaidi.
Nacionālās industriālās politikas pamatnostādņu 2021. –2027. gadam salīdzinājums ar
Nacionālās industriālās politikas pamatnostādnēm 2014.-2020. gadam lieku reizi apliecina degradācijas procesus Ekonomikas ministrijā (EM) un Krišjāņa Kariņa valdībā, ja to salīdzina ar Valda Dombrovska valdību.
Latvijā rūpniecības ražotājcenas aprīlī salīdzinājumā ar 2020.gada ceturto mēnesi palielinājušās par 2,4%, kas ir mazāks kāpums nekā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā vidēji, liecina ES statistikas pārvaldes "Eurostat" trešdien publicētie dati.
2021.gada aprīlī, salīdzinot ar 2020.gada aprīli, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 20,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.
Ražošanas sektora veselību raksturojošais indekss "Purchasing Managers' Index" (PMI) eirozonā maijā palielinājies līdz 63,1 punktam salīdzinājumā ar 62,9 punktiem aprīlī,. tādējādi reģistrēts augstākais līmenis kopš šo datu apkopošanas sākšanas 1997.gadā, liecina tirgus izpētes uzņēmuma "IHS Markit" jaunākie dati.
Latvijas rūpniecībā vidējais ražotājcenu līmenis 2021.gada aprīlī, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, palielinājies par 5,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Rūpniecības produkcijas izlaide Latvijā šogad martā salīdzinājumā ar 2020.gada trešo mēnesi palielinājusies par 4,7%, kas ir mazāks kāpums nekā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā vidēji, liecina ES statistikas pārvaldes "Eurostat" trešdien publicētie dati par 25 ES dalībvalstīm.
Latvijā rūpniecības produkcijas izlaide šogad pirmajos trijos mēnešos, pēc kalendāri koriģētajiem datiem, salīdzināmās cenās pieaugusi par 3,6% salīdzinājumā ar 2020.gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Latvijas rūpniecībā vidējais ražotājcenu līmenis 2021.gada martā, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, palielinājies par 3,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.