Darbs pie jaunās pašvaldību administratīvi teritoriālās reformas pašlaik ir pāri pusei, šādu viedokli šorīt Latvijas Radio pauda reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).
Satversmes tiesas 2. kolēģija 2019. gada 16. augustā ierosināja lietu “Par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra 2019. gada 25. aprīļa rīkojuma Nr. 1?2/59 “Par Ikšķiles novada iedzīvotāju aptaujas “Ikšķiles novada balsojums” nolikuma darbības apturēšanu” atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 1. un 101. pantam un Eiropas vietējo pašvaldību hartas 5. pantam”.
Pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) reformas ieviešanas pašvaldību administratīvo centru lielums variēs no 2000 iedzīvotāju līdz 632 000 iedzīvotāju, liecina VARAM publicētais konceptuālais ziņojums par administratīvi teritoriālo reformu.
Administratīvi teritoriālās reformas rezultātā jaunizveidotie novadi dažādu izdevumu segšanai vienreizējās mērķdotācijās saņems no 155 000 līdz 447 500 eiro, liecina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātajā konceptuālajā ziņojumā iekļautā informācija.
Pašvaldībās, kuras piedāvāts apvienot jaunveidojamā Ulbrokas novadā neslēpj pārsteigumu par šo priekšlikumu, viedokļiem par to daloties, liecina vietvaru pārstāvju paustais.
Balstoties uz konsultāciju laikā veiktajām pārrunām ar pašvaldībām, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nolēmusi jaunajā pašvaldību kartē izveidot vēl vienu novadu, pirmdien žurnālistiem pastāstīja ministrs Juris Pūce (AP).
Ikšķiles novada pašvaldība aicina Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) uzdot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) pēc būtības atbildēt pašvaldībai uz tās jautājumiem par administratīvi teritoriālo reformu, informēja Ikšķiles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Dūša.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministrs Juris Pūce ir noslēdzis konsultācijas ar pašvaldību deputātiem par sabiedriskai apspriešanai izvirzīto administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli, teikts VARAM izplatītajā preses relīzē ar nosaukumu «J. Pūce konsultāciju laikā ATR apspriedis ar vairāk nekā tūkstoti pašvaldību pārstāvjiem».
Turpinot Latvijas politiskajā vēsturē apjomīgāko sabiedrisko apspriešanu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) uzsāk tikties ar Latvijas iedzīvotājiem, lai skaidrotu pašvaldību reformu. Pirmā tikšanās norisināsies 7.augustā Apē. Tikšanās par administratīvi teritoriālo reformu ar iedzīvotājiem ilgs līdz pat nākamā gada maijam.
Pēc apspriedēm ar pašvaldību deputātiem par administratīvi teritoriālo reformu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) norāda, ka, visticamāk, ministrijas sākotnēji piedāvātajā pašvaldību robežu reformas kartē parādīsies izmaiņas, vēstī LNT Ziņas.
Ministrs Juris Pūce triecientempā izskrējis cauri visai Latvijai administratīvi teritoriālās reformas reklāmas kampaņā, lai formāli būtu ar visiem apspriedies. Taču viņa piedāvātā bezierunu karte lielu atsaucību nav guvusi, un pašvaldības vienā mierā turpina aptaujāt savus iedzīvotājus, vai viņi grib un vai vispār grib kādam pievienoties. Krāšņajam Raunas novadam šobrīd ir pat divi potenciālie precinieki.
Pārslodzes apstākļos policijas darbiniekiem prioritāte ir kriminālprocesu slēgšana, un metodes te ir divas: uzgrūst vainu līķim un nepieļaut cietušā statusa piešķiršanu lietā. Iecerētā Valsts policijas reforma juristu skatījumā krīzi izmeklēšanas darbā var tikai padziļināt.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) iepazīstoties ar Jura Paidera 2019. gada 15. jūlija Neatkarīgajā Rīta Avīzē publicēto rakstu “Pūces teritoriālā reforma atjauno 1967. gada rajona iedalījumu” izsaka savu viedokli par to, vai reformas mērķis ir atjaunot dalījumu rajonos.
Valdība šodien atbalstīja grozījumus Krimināllikumā un Kriminālprocesa likumā, kas paredz samazināt tradicionālajai kriminālatbildības sistēmai pakļauto nepilngadīgo skaitu, proti, veicināt viņu resocializāciju.
Latvijas iedzīvotāju vairākums lēmumus par jaunu administratīvo teritoriju veidošanu un veco likvidēšanu vēlas pieņemt paši – vietējos referendumos vai vienā kopīgā nacionālā referendumā, apstiprinot pašvaldību reformu kopumā. Tikmēr Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija meklē arvien biezāku pamatojumu, lai šādu patvaļu nepieļautu, jo citādi reforma izgāzīsies.
Teritoriālajai reformai nav jākļūst par ķīlnieci vēsturiskos strīdos un aizvainojumos starp valsti un pašvaldībām, šodien Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) 30.kongresā sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).
Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvātajiem minimālā skolēnu skaita kritērijiem neatbilst aptuveni puse Latvijas skolu, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
Izpildot Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas (VARAM) izsludināto rīkojumu, Jelgavas novada pašvaldība tomēr apturējusi iedzīvotāju aptauju, ar kuru bija iecerēts noskaidrot iedzīvotāju viedokli par novada iespējamo apvienošanu ar Jelgavu, informēja novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone.
Ikšķiles novada dome tomēr noskaidro iedzīvotāju viedokli par Ikšķiles pievienošanu citam – Ogres – novadam, kas paredzēta Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas (VARAM) īstenotās teritoriālās reformas rezultātā. Nozares ministrs Juris Pūce iesaistījis tiesībsargājošās institūcijas, lai tās izvērtē, vai Ikšķiles novada dome rīkojusies likumīgi. Tikmēr līdzīga nepakļaušanās akcija sākusies arī Jelgavas novadā, un ministrs ir apturējis arī Jelgavas novada pašvaldības nolikumu par iedzīvotāju aptaujas organizēšanu. Tas esot nelikumīgs.