redze

7:20
Oktobra sākumā vienā no optikas veikaliem notikusi Veselības inspekcijas pārbaude, kurā celti augšā papīri, apskatītas telpas un nonākts līdz tam, ka konkrētais veikals saskaņā ar valstī spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem nemaz nedrīkst veikt redzes pārbaudes klientiem, kuri vēlas noskaidrot, cik stipras brilles viņiem nepieciešamas. Veselības ministrs Hosams Abu Meri sola “nra.lv” tikt skaidrībā ar notiekošajām nejēdzībām un tās novērst.
19.jun 2023
Spožās saules ietekmē acis reizēm grauž, kņudina un asaro. Lai gan ar sabalansētu uzturu var uzņemt teju visus labai redzei nepieciešamos vitamīnus, tomēr ar pārtiku nevar uzņemt tik daudz luteīna, kas nodrošinātu acīm aizsardzību pret UV staru kaitīgo iedarbību. Diemžēl šī antioksidanta trūkums var izraisīt arī nopietnas acu saslimšanas. Farmaceite Mārīte Šukele skaidro, kādos gadījumos ieteicams lietot vitamīnus redzei.
16.jan 2023
25 gadus vecā poliete Aleksandra Sadovska vēlējās iegūt unikālu izskatu. Meitenes sapnis bija iegūt melnus acs ābolus. Lai ko šādu iegūtu, viņa devās uz tetovēšanas salonu, vēsta "The Sun".
9.okt 2022
Valstis ar šķietami pilnīgi atšķirīgu dzīvesveidu vieno pārsteidzoša parādība - strauji pieaugošais tuvredzības līmenis, raksta portāls "BBC".
5.jun 2022
Kā uzskata kontaktlēcu optiķe Šārona Kouplenda no "Feel Good Contacts", redzes pasliktināšanās vai zudums ir novecošanas procesa sekas, taču to var izraisīt arī nepareiza uztura izvēle, vēsta Medikforum.
20.feb 2022
Ziema šogad ir kļuvusi par pārbaudījumu ne tikai dēļ siltuma, elektrības un citu cenu kāpuma. Tā pārbauda arī mūsu veselību: ekstremālas temperatūras izmaiņas, sasalstošs lietus un jau aizmirstas sniega vētras ar sniega kupenām. Tas viss ļoti negatīvi ietekmē mūsu redzi. Autovadītāji ir īpaši apdraudēti.
26.jan 2022
Noskaidrojiet, kurus pārtikas produktus nepieciešams ēst, lai uzturēt labu redzi!
24.okt 2021
Cilvēka redzes funkciju attīstība un pilnveidošanās notiek no dzimšanas līdz septiņu - desmit gadu vecumam. Satraucoša ir tendence, ka pēdējo gadu laikā redzes problēmas bērniem un jauniešiem tiek atklātas arvien agrākā vecumā.
4.sep 2021
Ārsti no ASV apraksta gadījumu, kad pacients pēc pārslimošanas ar Covid-19 daļēji zaudēja redzi.
29.mai 2021
Tiek uzskatīts, ka mellenes un burkāni satur labvēlīgas vielas, kas palīdz ne tikai saglabāt redzi, bet to arī uzlabot. Oftamologs Vjačeslavs Kurenkovs paudis viedokli par šo uzskatu, informē "Medicina 2.0".
20.feb 2021
Sausums un dedzināšana, smilšu sajūta acīs, asarošana, ātrs nogurums strādājot pie datora. Šīs ir tikai dažas no sūdzībām, kuras ārsti arvien biežāk dzird no saviem pacientiem. Kā pareizi rūpēties par redzi šajā grūtajā periodā?
10.feb 2021
Mēdz teikt, ka acis ir dvēseles spogulis. Varbūt tā arī ir, taču acis spēj pateikt arī ļoti daudz par tavu veselības stāvokli. Ilgi strādājot pie datora mūsu acis var nogurt, sākt "grauzt" un var rasties nepatīkamas sajūtas. Bieži vien paņemot pauzi no darbiem, atpūšoties diskomforts mazinās. Tomēr ir dažās pazīmes, kuras nav ieteicams ignorēt. Aplūko šīs deviņas pazīmes, kuras var liecināt par veselības problēmām!
25.okt 2020
Rudens mūsu acīm ir grūts laiks. Pat cilvēki ar simtprocentīgu redzi bieži sāk izjust diskomfortu un acu nogurumu no visparastākajām slodzēm, piemēram, lasot vai strādājot pie datora. Daudzi cilvēki sūdzas par tādu nepatīkamu simptomu kā sausums, "smilšu" sajūta acīs. Kas būtu jādara, lai rudenī nodrošinātu rūpīgu acu kopšanu?
11.sep 2020
Mēs atkārtojam to dienu pēc dienas un pat nenojaušam, ka mūsu iearastās darbības var būt bīstamas. Kā mēs kaitējam savām acīm un ko darīt, lai saglabātu izcilu redzi? Latvijas oftalmologs Andrejs Solomatins pastāstīja par 8 ikdienas ieradumiem, kas ir bīstami acīm.
6.sep 2020
Ja vasarā daudz vairāk laika tiek pavadīts svaigā gaisā, tad rudenī, atgriežoties ikdienas darba režīmā, acis tiek noslogotas vairāk, un ir vieglāk pamanīt, ka redze pasliktinājusies. Cik bieži jādodas pie acu ārsta, kādi ikdienas ieradumi redzei ir kaitīgi un kādu produktu iekļaušana uzturā stiprina acu veselību, skaidro sertificētā farmaceite Mārīte Šukele.
16.aug 2020
Neskaitāmie darba e-pasti, projektu atskaites un prezentāciju veidošana darba ikdienā. Mīļākā filma vai seriāls, Instagram un Facebook pārbaude, un ikdienas čats telefona aplikācijā. Vidēji 6 stundas 42 minūtes dienā mēs pavadām internetā un vēl vairāk laika patērējam, skatoties ierīču ekrānos.
20.jun 2020
Vairāk nekā puse (56%) Latvijas iedzīvotāju pauduši vērtējumu, ka viņiem pēdējo trīs gadu laikā ir pasliktinājusies redze (pasliktinājusies nedaudz - 46%, pasliktinājusies būtiski - 10%), secināts jaunākajā BENU Aptiekas Veselības monitoringā, kas veikts sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS. Nedaudz vairāk nekā trešdaļai (36%) aptaujāto redze pēdējo trīs gadu laikā ir palikusi aptuveni nemainīga, 2% tā ir uzlabojusies, bet vēl 6% konkrētu atbildi šajā jautājumā sniegt nespēja.
21.mai 2020
Šī gada marta sākumā visā pasaulē un Latvijā strauji mainījās ierastais ikdienas ritms - iedzīvotāji tika aicināti iespēju robežās strādāt no mājām, savukārt bērniem pirmo reizi vajadzēja pierast pie mācībām attālināti - pie viedierīču ekrāniem. Par to, kā pareizi bērniem un jauniešiem mācību procesā atpūtināt savas acis, kā arī to, ko lietas labā var darīt vecāki, stāsta "OptiO" optikas optometriste Aiga Ozoliņa - Saveļjeva.
17.feb 2020
Sasniedzot pusmūža vecumu, kad parādās pirmās redzes pasliktināšanās pazīmes, cilvēki Latvijā nepievērš tam pienācīgu uzmanību un brilles sāk lietot novēloti, pie tam, joprojām pastāv virkne mītu par briļļu nēsāšanu. Pasaulē lielākā briļļu lēcu ražotāja “Essilor” un Baltijas lielākā acu aprūpes uzņēmuma OC VISION un veiktais pētījums Latvijā atklāj, ka 44% aptaujāto pēc 40 gadu vecuma novēro redzes problēmas. Vecumā no 45 līdz 49 gadiem, šis procents dubultojas, sasniedzot 57%. Lai informētu sabiedrību par presbiopiju jeb vecuma tālredzību, uzsākta kampaņa „Laiks redzēt 40+”.
25.nov 2019
Tuvredzība, tālredzība, katarakta, glaukoma – tā ir tikai daļa no ligām, kas var piemeklēt acis. Ar tām parasti mēģina tikt galā, piemeklējot brilles, kontaktlēcas vai pat ar ķirurģiskiem paņēmieniem. Daudzos gadījumos tas nebūtu vajadzīgs un atveseļot acis varētu ar dabiskām metodēm, ko spēj apgūt katrs pats vai iemācīties pie dabiskās redzes skolotājiem. Šīs zināšanas ir arī Vijai Bušai.