redze

24.aug 2019
Ķīna kāds 9 gadus vecs puisis pamatīgi sabojājis savu redzi, pārmērīgi spēlējot spēles mobilajā telefonā, raksta "AsiaOne".
13.jūl 2019
Anglijā kāds vīrietis aizmirsa izņemt kontaktlēcas, pirms doties mazgāties dušā, un tagad ir daļēji zaudējis redzi, raksta Daily Mail.
13.mar 2019
Stradiņa slimnīcas Oftalmoloģijas klīnikas acu ārsti veic acs pārbaudes darbiniekiem un pacientiem, kurās konstatē, ka 12 procentiem no pārbaudītajiem ir paaugstināts acs spiediens, kas var novest pie glaukomas – acu slimības, kā rezultātā cilvēks zaudē redzi. Vienam no pacientiem acs spiediens bijis īpaši augsts – 32 milimetri pēc dzīvsudraba staba, lai gan normālam acs spiedienam vajadzētu būt robežās no 12 līdz 21 milimetram.
12.jan 2019
Pētījumi rāda, ka līdz 2050. gadam aptuveni pusei no pasaules iedzīvotājiem būs nepieciešama redzes korekcija. Turklāt eksperti lēš, ka aptuveni sešiem līdz septiņiem iedzīvotājiem no 10 ir nepieciešama redzes korekcija, taču to izmanto tikai puse. Bieži vien cilvēkiem ir daudz neskaidru jautājumu par redzes korekciju, brillēm, īpaši par īsto vai neīsto tuvredzību, kas ir visai maz zināms termins. Par to, kas ir īstā un neīstā tuvredzība un kā to atpazīt, stāsta optometriste Aiga Švede, LU docente, Latvijas Optometristu un Optiķu Asociācijas 2017. gada labākā optometrista balvas ieguvēja.
25.nov 2018
Atbild optometriste Kristīne Detkova.
4.nov 2018
Vēsākām gaisa masām sasniedzot Latviju, esam atvadījušies no šī gada siltās un saulainās vasaras. Saulesbrilles daudziem no mums bija viens no pēdējo mēnešu iecienītākajiem aksesuāriem. Tāpat, saulesbrilles veic arī aizsargfunkciju - pasargā mūsu acis no kaitīgā UV starojuma. Neskatoties uz to, ka saules stari vairs nav tik silti kā vasarā, tie joprojām izstaro kaitīgo starojumu. Par tā ietekmi uz mūsu redzes veselību, stāsta optometriste Jeļena Stūriška.
20.okt 2018
Vision Express veiktajā klientu aptaujā liela daļa atzina, ka pirms miega lasa vai izmanto viedierīces un datoru - jau esot gultā. Tāpat viņi arī apstiprināja, ka vienīgais apgaismojums, lasot gultā, ir naktslampa, bet viedierīces tiek lietotas arī atrodoties pilnīgā tumsā. Tomēr vissatraucošākais, ka daudzi iedzīvotāji atzīst un ļoti labi apzinās – šādā veidā viņi bojā savu redzi.
5.okt 2018
Liela daļa Latvijas iedzīvotāju apzinās, ka pavadot garas stundas un strādājot pie datora, tas atstāj iespaidu uz mūsu redzi. Tomēr, tikai ļoti maza daļa cilvēku, kuri izjūt redzes pasliktināšanos, laicīgi dodas pie optometrista. Tas pats attiecas arī uz ilglaicīgiem briļļu nēsātājiem – reti kurš apzinās, ka redzi būtu ieteicams pārbaudīt vismaz reizi gadā, lai pārliecinātos, ka esošās brilles joprojām atbilst acu veselības stāvoklim.
4.okt 2018
Skandalozajā STV Pirmā šovā ''Caur ērkšķiem uz...'' izcēlies konflikts starp narkotikas lietojošo grūtnieci Lieni un neredzīgo Inesi.
2.okt 2018
Televīzijas kanāla ''STV Pirmā!'' raidījuma ''Caur ērkšķiem uz...'' dalībnieces Ineses dzīvesstāsts esot viens no vissūrākajiem un nežēlīgākajiem.
16.sep 2018
Ikdienā nākas sastapties ar vecākiem, kuriem nav skaidrs, cik tad īsti reizes gadā bērniem būtu vēlams veikt redzes pārbaudi. Kur to labāk veikt? Neskaidrību ir daudz. Ir svarīgi saņemt atbildes, jo nerūpējoties par bērnu redzes veselību jau agrā bērnībā, tas var radīt problēmas nākotnē - īpaši jau skolas laikā, kad slodze acīm palielinās vairākkārt.
1.aug 2018
Policija aklam vīrietim konficējusi suni-pavadoni pēc tam, kad aculiecinieki ziņoja par invalīda izturēšanos pret savu palīgu, ziņo Mirror.
7.jun 2018
Līdz ar gadiem vairumam cilvēku parādās redzes problēmas. Tradicionāli šādos gadījumos tiek meklēta ārsta palīdzība, taču ir arī alternatīva - dabiska redzes atjaunošana, izmantojot vingrinājumus, kurus ikviens var veikt mājas apstākļos, uzsver sertificēta dabiskas redzes skolotāja Vija Buša. Viņa ar vērtīgu lekciju, klātesošajiem demonstrējot arī praktiskus vingrinājumus, uzstāsies festivālā “Zelta ritmi”, kas šogad notiek 13. jūnijā Rīgā, Esplanādes parkā.
19.mar 2018
Tuvredzība, tālredzība, katarakta, glaukoma – tā ir tikai daļa no ligām, kas var piemeklēt acis. Ar tām parasti mēģina tikt galā, piemeklējot brilles, kontaktlēcas vai pat ar ķirurģiskiem paņēmieniem. Daudzos gadījumos tas nebūtu vajadzīgs un atveseļot acis varētu ar dabiskām metodēm, ko spēj apgūt katrs pats vai iemācīties pie dabiskās redzes skolotājiem. Šīs zināšanas ir arī Vijai Bušai, kura jau septīto gadu strādā ar šo metodi.
26.okt 2017
Miglošanās, ņirboņa, regulārs acu nogurums vakaros, attēla dubultošanās ir nopietni signāli, kas liecina par nepieciešamību apmeklēt acu ārstu. Diemžēl tie var arī izvērsties par tādiem būtiskiem redzes traucējumiem, kas liks ārstam nozīmēt steidzamus profilaktiskus vai ārstēšanas pasākumus.
3.okt 2017
Ikdienas straujajā, stresa pilnajā darba ritmā, ilgstošas stundas pavadot pie datora, nereti aizmirstam parūpēties par savu acu veselību, kā rezultātā acis jūtas nogurušas, ir apsārtušas un nepamet sajūta, ka acu vietā ir Sahāras tuksnesis. Veselas acis ir skaistas acis, tāpēc nevajadzētu aizmirst par to veselību. Padomos, kā parūpēties par savu acu veselību un skaistumu, dalās sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa.
18.jūl 2017
Ar re­dzes pa­lī­dzī­bu cil­vēks sa­ņem vis­vai­rāk in­for­mā­ci­jas par ap­kār­tē­jo vi­di, ta­ču ta­jā pa­šā lai­kā re­dze ir arī pats traus­lā­kais ār­ējās pa­sau­les ana­li­za­tors. Acīm ir bū­tis­ka ie­tek­me prak­tis­ki uz vi­sām dzī­vī­bai sva­rī­gām struk­tū­rām gal­vas sma­dze­nēs, tur­klāt re­dzes at­tīs­tī­bā īpa­ši sva­rī­gi ir pirm­ie dzī­ves ga­di, kad acis un bēr­na or­ga­nisms ko­pu­mā ir vi­sai ju­tīgs gan pret iek­šē­jo, gan pret ār­ējo fak­to­ru ie­tek­mi.
18.apr 2017
Tas nav tikai mīts, ka, lūkojoties datorā, planšetē vai viedtālrunī, jūtami pieaug risks acu veselībai. Lai gan visbiežāk šajās elektroniskajās ierīcēs izmanto LED gaismu, kas nodara acīm mazāku kaitējumu nekā ultravioletā gaisma, mēs saviem redzes orgāniem darām pāri paši, ikdienā lūkojoties ekrānos daudzas stundas.
16.mar 2017
Jau 376 Latvijas lauku skolu audzēkņi ir tikuši pie bezmaksas redzes pārbaudes un jaunajām brillēm. Taču, turpinot Borisa un Ināras Teterevu fonda labdarības programmu "Dakter, es labi redzu!", sertificēts oftalmologs redzes pārbaudes veiks arī martā. Šoreiz - Kocēnu, Beverīnas, Burtnieku, Mazsalacas, Naukšēnu un Rūjienas novadu skolās.
20.sep 2016
Kad jūs pēdējoreiz mērījāt acs iekšējo spiedienu? Vai zināt, ka, ja tas ilgstoši ir paaugstināts, var rasties redzes nerva izmaiņas, kas pakāpeniski var pilnībā atņemt acu gaismu? Tāpēc, sasniedzot 35–40 gadu slieksni, apmēram reizi gadā būtu vēlams izmērīt acs iekšējo spiedienu, jo tā ir viena no iespējām agrīni atklāt glaukomu.