Latvijai raksturīgiem dārzeņiem, ogām un augļiem pievienotās vērtības nodoklis (PVN) nākamgad noteikts 12 procentu apmērā, paredz Saeima galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā. Tāpat grozījumi noteic, ka no nākamā gada PVN nepiemēros maksai par sporta sacensībām un sporta nodarbībām, ko organizē biedrības vai nodibinājumi, kā arī maksai par bērnu uzturēšanos nometnēs. Grozījumi saistīti ar 2024.gada valsts budžetu, ziņo Saeimas Sabiedrisko attiecību birojs Preses dienests.
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa likumā par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazinātās 12% likmes piemērošanu uz vienu gadu svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem.
Koalīcijas deputāti sagatavojuši un iesnieguši priekšlikumu par 12% pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazinātās likmes piemērošanu svaigiem augļiem un dārzeņiem.
Lauksaimniecības nevalstiskās organizācijas vēstulē atkārtoti aicina ministrus un Saeimas deputātus saglabāt samazināto 5% pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi Latvijai raksturīgajiem dārzeņiem, augļiem un ogām, aģentūru LETA informēja organizāciju pārstāvji.
Pievienotās vērtības nodokli no nākamā gada plānots nepiemērot maksai par sporta sacensībām un sporta nodarbībām, ko organizē biedrības vai nodibinājumi, kā arī maksai par bērnu uzturēšanos nometnēs. To paredz grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā, kas otrdien, 14.novembrī, konceptuāli atbalstīti Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā. Likumprojekts saistīts ar 2024.gada valsts budžetu, ziņo Saeimas Preses dienests.
Sākta parakstu vākšana par samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes 12% apmērā ieviešanu sabiedriskajai ēdināšanai, liecina informācija sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv".
Savākti vairāk nekā 10 000 parakstu par samazinātā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) augļiem, dārzeņiem un ogām saglabāšanu, liecina informācija sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv".
Pievienotā vērtības nodokļa (PVN) likmes piemērošana svaigiem augļiem un dārzeņiem 12% apmērā pretstatā pašreizējiem 5% vai iepriekš plānotajam 21%, ir labāk nekā nekas, pauž Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas (LPTA) izpilddirektors Noris Krūzītis.
Lauksaimniecības nozaru pārstāvošās nevalstiskās organizācijas "Zemnieku saeima" un "Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome" (LOSP) informē, ka nozarei nav pieņemams un atbalstāms Ministru prezidentes Evikas Siliņas paziņojums par 12% PVN likmes piemērošanu Latvijai raksturīgiem augļiem, dārzeņiem un ogām.
Svaigiem augļiem un dārzeņiem nākamajā gadā Latvijā piemēros pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināto likmi 12%, par koalīcijā panākto vienošanos pirmdien medijiem pavēstīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).
Runājot par pievienotās vērtības nodokli augļiem un dārzeņiem, aģentūrai LETA Zemkopības ministrs Armands Krauze apliecina, ka Pārtikas un veterinārais dienests būs gatavs sekot līdzi, vai nenotiek produktu izcelsmes falsifikācija, lai nopelnītu uz nodokļu likmju atšķirībām Eiropā. Turklāt diskusiju par samazinātā nodokļa attiecināšanu uz pārtikas produktiem un ēdināšanu ministrs nebūt neuzskata par slēgtu.
Koalīcija ir vienojusies atbalstīt tikai vietējos augļu un dārzeņu ražotājus, nevis visu ražotāju loku, trešdien medijiem sacīja Ministru prezidente Evika Silņa (JV).
Savā ziņā sensacionāla informācija pausta mikroblogošanas vietnē "X", kur ziņots, ka kāds no bijušajiem ministriem, turklāt vairākās valdībās, vēlas saņemt pakalpojumu, nemaksājot likumā paredzīeto PVN.
Pēdējā laikā uzvirmojot runām par it kā gaidāmo nodokļu reformu, izskanējuši minējumi, ka, lai iekasētu valstij nepieciešamos līdzekļus, nākotnē pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likme varētu pieaugt no pašreizējā 21% līdz 23%. Tas rada pieņēmumu, ka reformas idejas autori vēlas iet vieglāko ceļu, piedāvājot vismaz provizorisku ekseļa tabulās paredzamu iekasētās naudas apjomu valsts budžetā, nepadomājot par sekām, ko tas nodarīs mūsu tautsaimniecībai un iedzīvotāju labklājībai.
Finanšu ministrija(FM) sagatavojusi informatīvo ziņojumu par Valsts nodokļu politikas pamatnostādņu 2024.-2027.gadam izstrādes virzību. Darba grupa ir vaiga sviedros strādājusi un nosaukusi pat diezgan konkrētus skaitļus, par cik eiro vai par cik procentiem tiek plānots nākamajos gados pacelt akcīzes nodokli šņabim, alum, cigaretēm un visādiem veipiem un saltiem, kurus iecienījuši neapzinīgie jaunieši. Tāpat var uzzināt, kā domāts pakāpeniski celt akcīzes nodokli tai degvielai, kuru izmanto speciālajās ekonomiskajās zonās, vēsta Neatkarīgā.
Latvijas Restorānu biedrība (LRB) un Latvijas Viesnīcu un Restorānu Asociācija (LVRA) vērsusies pie finanšu ministra Arvila Ašeradena un, informējot arī Ministru prezidentu Arturu Krišjāni Kariņu, atkārtoti lūdz sadzirdēt nozares palīgā saucienus un aicina, veidojot nākamā gada Valsts budžeta priekšlikumus, iekļaut priekšlikumu par samazinātu 12% PVN likmi ēdināšanas pakalpojumiem.
Zemkopības ministrija (ZM) rosina arī pēc 2023.gada 31.decembra saglabāt samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi 5% apmērā svaigiem augļiem un dārzeņiem un ieviest to kā pastāvīgu normu, liecina ZM sagatavotais informatīvais ziņojums.
Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) tehnisko traucējumu dēļ šodien PVN deklarāciju iesniegšanas termiņš ir pagarināts par divām darba dienām, tas ir, līdz 24.jūlijam, aģentūru LETA informēja Valsts ieņēmumu dienestā (VID).