Prostitūcijas jomas regulēšanai un kontrolēšanai nepieciešamais Prostitūcijas ierobežošanas likumprojekts patlaban nav politiskās dienaskārtības augšgalā, aģentūrai LETA atzina Iekšlietu ministrijā (IeM).
"Diemžēl pagājušajā gadā ļoti izteikti Latvijas valstspiederīgo vidū parādījās tendence, kad prostitūcijā iesaistīties piespiež ģimenes loceklis vai partneris," TV24 raidījumā "Uz līnijas" stāsta Iekšlietu ministrijas nacionālā koordinatore cilvēku tirdzniecības novēršanas jautājumos Agnese Zīle.
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdes diskusijās tika norādīts uz tiesu spriedumu trūkumu, kuros, piemēram, būtu piemēroti cietumsodi par cilvēku tirdzniecības gadījumiem, tajā skaitā, par cilvēku iesaistīšanu prostitūcijā.
Spānijas premjerministrs Pedro Sančess svētdien solījis aizliegt valstī prostitūciju, šādi pildot Sociālistu partijas vēlēšanu manifestā pausto apņemšanos.
Covid-19 pandēmija un tās ierobežojumi nav ietekmējuši prostitūcijas aktivitāti. Viens no situācijas skaidrojumiem esot tas, ka atbildīgās iestādes vēl nav virzījušas likumprojektu par administratīvo sodu ieviešanu šajā jomā.
Centrs "Marta" aicina izstrādāt atbilstošu regulējumu, kas vēršas pret seksuāla rakstura pakalpojumu pieprasījumu, nevis piedāvājumu, kā arī mazinātu cilvēku tirdzniecības riskus, aģentūru LETA informēja centra politikas koordinatore Līva Matuzele.
Politiķu nevienprātības dēļ no rītdienas, 1.jūlija, vairs neeksistēs regulējums, kas ļautu administratīvā kārtā sodīt personas par nelikumīgu prostitūciju, noskaidroja aģentūra LETA.
Ir 2020. gada jūlijs ‒ senākās profesijas pārstāves klientu meklējumos apsēdušas nule pēc ārkārtējās situācijas atvērušos Rīgas bārus un naktsklubus, bet ap dievnamiem nekontrolēti veidojas “sarkano lukturu” rajoni. Šis, protams, ir hiperbolizēts scenārijs, taču vakuums prostitūcijas ierobežošanas tiesiskajā regulējumā, kas minētās aktivitātes liedz, var iestāties jau 1. jūlijā, jo koalīcijas partijas joprojām nespēj vienoties par prostitūcijas ierobežošanas likumā iekļaujamajām normām.
Valdība otrdien, 25.februārī skatīs Prostitūcijas ierobežošanas likumu, kas paredz sodīt prostitūtu izmantotājus un tiem nodrošināt uzvedības korekcijas programmas.
Policija nesen aizturējusi piecus vīriešus, kuri labi pelnīja, piedāvājot vairākām prostitūtām “jumta” pakalpojumus gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Līdz ar grupējuma likvidēšanu pielikts punkts arī kāda naktslokāla eksistenci, vēstīja raidījums "Degpunktā".
Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KP LV) mudina domāt par risinājumiem prostitūcijas mazināšanai, pieļaujot arī diskusijas par tās pilnīgu aizliegšanu.
Kamēr Eiropā ir valstis, kuras pieļauj prostitūciju un nerisina darba tirgus problēmas, cilvēku tirgotājiem būs valstis un "uzņēmēji", kuriem piegādāt cilvēkus, intervijā pauda Zviedrijas īpašo uzdevumu vēstnieks jautājumos, kas saistīti ar cilvēku tirdzniecības novēršanu, Pērs Anderšs Sunesons.
Sabiedrībā joprojām nav pietiekamas izpratnes par to, kas notiek prostitūcijas "aizkulisēs", sacīja Zviedrijas īpašo uzdevumu vēstnieks jautājumos, kas saistīti ar cilvēku tirdzniecības novēršanu, Pērs Anderšs Sunesons.
Cīņā ar prostitūciju un cilvēku tirdzniecību policijai laiks būtu jāvelta šo pakalpojumu pircēju, nevis pašu prostitūtu sodīšanai, kā tas ir daudzās valstīs, šādu viedokli intervijā pauda Zviedrijas īpašo uzdevumu vēstnieks jautājumos, kas saistīti ar cilvēku tirdzniecības novēršanu, Pērs Anderšs Sunesons.
Prostitūcija Latvijā ir "atļauti ierobežota", taču tam būtu jāmainās, šādu nostāju pauda Iekšlietu ministrijas (IeM) parlamentārā sekretāre Evika Siliņa (V), uzrunājot starptautiskas konferences par efektīvu rīcību seksuālās ekspluatācijas izskaušanai dalībniekus.