Pētījums

Vakar, 19:17
Pērn būtiski pieaudzis simt pasaules lielāko bruņojuma ražotāju pārdošanas apjoms, ko veicinājis karš Ukrainā un Gazas joslā, kā arī vispārējā saspīlējuma pieaugums pasaulē, pirmdien paziņojis Stokholmā bāzētais Starptautiskais miera pētījumu institūts (SIPRI).
1.dec
Jaunieši sociālos medijus izmanto saziņai, izklaidei un informācijas iegūšanai, vienlaikus lielākā daļa reti izsaka komentārus vai publicē savu saturu, secinājuši biznesa augstskolas "Turība" pētnieki.
1.dec
Latvijā 36% jauniešu ir saskārušies ar diskrimināciju sava vecuma, izskata, seksuālās orientācijas vai citu iemeslu dēļ, liecina pētījumu kompānijas "Kantar" veiktās aptaujas dati.
1.dec
Lielākiem video dziļviltojumu radītajiem riskiem ir pakļauti mazākumtautību iedzīvotāji un seniori, secināts Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pētījumā par Latvijas iedzīvotāju medijpratību.
1.dec
Noteikti ikviens ir dzirdējis, ka dienas laikā nepieciešams noiet 10 000 soļu, lai būtu fiziski aktīvi un veseli. Bet kāpēc tieši 10 000 soļu? Atbildi sniedz Austrālijas Sirds pētniecības institūts.
1.dec
Jaunā pētījumā atklāts, ka ilgstoša sēdēšana var palielināt sirds slimību un nāves risku, vēsta medijs UPI.
30.nov
Vairāk nekā puse sabiedrības uzticas tikai Latvijas spēka struktūrām - Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) uzticas 65% un Valsts policijai 55% aptaujāto, secināts Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pētījumā par Latvijas iedzīvotāju medijpratību.
26.nov
Valsts kanceleja (VK) iepirkumā meklē pretendentu, kas par 24 793 eiro veiks sabiedrības viedokļa izpēti par Latvijas nākotnes attīstību līdz 2050.gadam, izmantojot dialoga apļu metodi, liecina informācija Elektronisko iepirkumu sistēmā.
25.nov
To pieaugušo procentuālais daudzums, kas visā pasaulē slimo ar diabētu, pēdējo trīs gadu desmitu laikā ir dubultojies un lielākais pieaugums ir jaunattīstības valstīs, atsaucoties uz trešdien publicētu pētījumu, vēsta inquirer.net.
22.nov
Pārmērīgi liels mazkustības laiks bērnībā palielina sistolisko asinsspiedienu, savukārt trīs stundas ikdienas fiziskās aktivitātes var mazināt šo risku, atsaucoties uz revolucionāru pētījumu, kas aptver bērnību līdz jaunam pieaugušo vecumam, vēsta scitechdaily.com.
20.nov
Salmonella baktērijas, kas var izraisīt saindēšanos ar pārtiku, ir iespējams pārveidot tā, lai baltie asinsķermenīši, kas aizsargā organismu no infekcijām un slimībām, varētu iznīcināt vēža šūnas, ziņo BBC.
17.nov
Augstākas datorprasmes uzrāda skolēni, kuriem nav ekrānu lietošanas laika ierobežojumu, secināts starptautiskajā datorprasmju un informācijpratības pētījumā "ICILS 2023".
10.nov
Šimpanzes labāk paveic dotos uzdevumus, kad tās vēro citi - tāpat kā daudzi cilvēki to dara darbā. Saskaņā ar nesenākajiem Japānas zinātnieku atklājumiem, lielie pērtiķi ir jutīgi pret auditorijas efektu, kas ilgu laiku tika uzskatīts par unikālu tikai cilvēkiem, vēsta “Sky News”.
9.nov
Gandrīz trešdaļa jeb 31% darbinieku atzinuši, ka ar pašreizējo darbu nav apmierināti, liecina pētījumu kompānijas "Kantar" veiktās aptaujas dati.
2.nov
Ir dažas acīmredzamas slikta nakts miega pazīmes, piemēram, nogurums, aizkaitināmība un koncentrēšanās problēmas, un tām var būt arī nopietnas slēptas sekas, vēsta “The Fox News”.
31.okt
Cilvēki zina pietiekami daudz anekdošu par savvaļas dzīvniekiem, kuri uzvedas "piedzērušies" pēc ierūgušu augļu ēšanas, taču, neskatoties uz to, tiek uzskatīts, ka etanola lietošanas gadījumi zīdītāju vidū, ir reti un nejauši. Tomēr jaunā pētījumā ekologi apstrīd šo pieņēmumu, vēsta “Science Daily”.
27.okt
Žurnālā "Chemosphere" publicēts jauns pētījums, kurā atklāts, kādi virtuvē plaši izmantoti priekšmeti var apdraudēt veselību, veicinot vēža šūnu attīstību.
15.okt
Vācijā kopš 2019.gada jaunu vīriešu vidū ievērojami pieaudzis labēji domājošo skaits, liecina otrdien publiskots pētījums.
12.okt
Kā zināms, delfīni bieži tiek novēroti zemūdens akrobātikas priekšnesumos, spēlējoties ar priekšmetiem un dzenoties viens otram pakaļ. Tagad zinātnieki ir atklājuši, ka viņi rotaļu laikā arī “smaida” viens otram, vēsta raidsabiedrība BBC.
10.okt
Jauni pētījumi liecina, ka bites un citi apputeksnētāji, visticamāk, uz stresu reaģēs ar pesimismu, gluži kā cilvēks, kas glāzi vienmēr redz "pustukšu", vēsta BBC.