Pētījums

15.jūl
Nesen publicētais skolēnu veselības paradumu pētījums atklāj, ka Latvijas pusaudži jūtas arvien sliktāk gan fiziski, gan arī mentāli. Pētījumā secināts, ka jaunieši arvien biežāk saskaras ar muguras sāpju problēmām.
15.jūl
Zinātnieki brīdina par kādu bērnu audzināšanas metodi, kura var negatīvi ietekmēt bērnu uzvedību, ziņo "The Sun".
13.jūl
Saskaņā ar jaunu pētījumu, nakts pūcēm varētu būt asāks prāts nekā rīta cilvēkiem. Tiem, kuri ir visaktīvākie un modrākie vakarā, kognitīvajos testos ir labāki rezultāti.
12.jūl
Šonedēļ, kāda Grifitas un Ziemeļarizonas universitāšu kopīgā pētījuma ietvaros, ir dokumentēts divu lauvu brāļu rekordliels peldējums pāri krokodilu pārņemtai upei Āfrikā.
11.jūl
Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūts (LU KPMI) sācis pētījumu par baktērijas "Helicobacter pylori" ("H.pylori") infekcijas noteikšanu un ārstēšanu jaunu cilvēku populācijā, informē LU KPMI.
10.jūl
Latvijas Peldēšanas federācija (LPF) un biedrība "Peldēt droši" šodien preses konferencē iepazīstināja ar jaunākā pētījuma "Peldēšanas paradumi un drošība uz ūdens / ūdenī" rezultātiem. Pētījums, kas veikts vasaras sākumā, atklāj, kā Latvijas iedzīvotāji vērtē savu peldētprasmi, rīcību potenciāli bīstamās situācijās, kā arī gatavību un spēju glābt līdzcilvēku. Preses konferencē piedalījās LPF prezidents Aivars Platonovs, biedrības "Peldēt droši" dibinātāja Zane Gemze un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Veselības statistikas nodaļas veselības aprūpes analītiķe Aurēlija Usačova.
7.jūl
Pirmo reizi jūras barības ķēdē ir atrasti sīki stikla šķiedras fragmenti, ko plaši izmanto mazu laivu izgatavošanai visā pasaulē.
6.jūl
Naktsputni varētu nolaisties agrāk. Nesens Stenfordas universitātes pētījums, kas publicēts žurnālā „Psychiatry Research”, atklāj, ka gulētiešana pēc pulksten vieniem naktī var izraisīt garīgās veselības traucējumus.
27.jun
Jauns pētījums par zīdaiņu mirstību liecina, ka Teksasas štatā ASV pēc striktā sešu nedēļu aizlieguma ieviešanas zīdaiņu nāves gadījumu skaits bijis daudz lielāks nekā pārējā valstī.
27.jun
Saskaņā ar jauniem pētījumiem, 2023. gads, kas visā pasaulē reģistrēts kā karstākais novērojumu vēsturē, bija arī ekstrēms gads attiecībā uz savvaļas ugunsgrēkiem.
25.jun
Veselīgs dzīvesveids ir pamats lieliskai pašsajūtai, labai veselībai un iekšējai enerģijai, tomēr reizēm ikdienā ieviešas arī kāds kaitīgs ieradums. Atbildot uz jautājumu, kādi no neveselīgiem ieradumiem Jums piemīt, Latvijas iedzīvotāji visbiežāk minējuši pietiekamu neizgulēšanos (27 %), smēķēšanu (26 %) un neveselīgu ēšanu (20 %), liecina Mana aptieka & Apotheka Veselības indeksa pētījuma dati. Pēdējā gada laikā to iedzīvotāju īpatsvars, kuri atzīst, ka viņiem piemīt kāds kaitīgs ieradums, ir nedaudz samazinājies.
25.jun
Hroniska vientulība var ievērojami palielināt gados vecāku cilvēku insulta risku, liecina jauns pētījums, kas publicēts tiešsaistes žurnālā „eClinicalMedicine”.
18.jun
Arvien vairāk cilvēku visā pasaulē atsakās no ziņu pārskatīšanas, želojoties par garlaicību un depresiju, liecina pirmdien publicētais Oksfordas Universitātes Reitera žurnālistikas pētījumu institūta veiktais pētījums.
14.jun
Tagad zinātnieki var pārliecinošāk nekā jebkad agrāk apgalvot, ka dzimums un gaļas ēšanas preferences ir saistītas. Šonedēļ „Nature Scientific Reports” publicētais raksts parāda, ka atšķirības ir gandrīz universālas dažādās kultūrās un ka tās ir būtiski izteiktākas attīstītākās valstīs.
14.jun
Saskaņā ar jaunu pētījumu, kas šonedēļ publicēts žurnālā „Nature Ecology and Evolution”, Āfrikas ziloņi sauc viens otru un reaģē uz atsevišķiem vārdiem – ko tādu dara vien retais dzīvnieks savvaļā.
14.jun
Liela mēroga pētījums no Oksfordas universitātes liecina, ka miokardīts un perikardīts parādās tikai vakcinētiem cilvēkiem, nevis tiem, kas slimojuši ar Covid-19.
13.jun
Bezpeļņas organizācijas „The Commonwealth Funds” šonedēļ publicētais kritiskais ziņojums arvien vairāk uzsver vājo veselības aprūpes stāvokli Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV), pasaules kapitālisma centrā.
5.jun
Zemes sasilšanas ātrums pērn sasniedza visu laiku augstāko līmeni, turklāt zinātnieki apgalvo, ka pie rekordaugstā karstuma ir vainojami cilvēki.
31.mai
Mūsu garastāvokli var ietekmēt dažādas lietas, tajā skaitā arī laikapstākļi. Bieži vien rudenī cilvēki jūtas nomākti jeb parādās rudens depresijas simptomi, jo laiks kļūst vēsāks, tumšāks un lietaināks. Savukārt, iestājoties pavasarim, cilvēki kļūst priecīgāki. Pavisam nesen tika veikts jauns pētījums, kurā tika atklāta pārsteidzoša lietus ietekme uz mūsu pašsajūtu, raksta "Daily Star".
27.mai
Tā arī nav noskaidrots, kas tieši izraisīja spēcīgo turbulenci, kas skāra lidsabiedrības „Singapore Airlines” reisu no Londonas, kura laikā gāja bojā kāds pasažieris, bet vairāki citi tika savainoti.