Pensijas

5.jūl
Pensiju likumā noteikts, ka no nākamā gada pieteikties vecuma pensijai varēs tikai tie pensionēšanās vecumu sasniegušie Latvijas iedzīvotāji, kuru darba stāžs būs vismaz 20 gadi. Nākamgad to senioru īpatsvars, kuri pensiju likuma izmaiņu dēļ nevarēs saņemt vecuma pensiju, jo viņiem nav pietiekams darba stāžs, varētu sasniegt desmit procentus ko kopējā gadā pensionējušos senioru skaita.
2.jūl
Ņemot vērā ierobežotās iespējas pieprasīt papildu finansējumu nākamā gada budžetā ierastajām nozaru ministriju prioritātēm, labklājības ministrs Uldis Augulis cenšas pamatot, kāpēc pensiju un ģimenes pabalstu palielināšana ir saistīta ar valsts drošību.
13.jun
Politiskajā arēnā ir pieteikti divi scenāriji pensiju indeksācijai šāgada rudenī. Latvijas Pensionāru federācija izteikusi priekšlikumu indeksēt pilnā apmērā visas pensijas, savukārt otrs – ticamāks – variants, kas ienācis politiskajā dienaskārtībā, ir uz pusi palielināt to pensijas daļu, ko indeksē.
12.mai
Seniori cer, ka lēmums par bāzes pensiju ieviešanu uz politiskās dienaskārtības galda nonāks pēc iespējas tuvākā nākotnē, aģentūrai LETA sacīja biedrība "Latvija senioru kopienu apvienība" (LSKA).
5.mai
Labklājības ministrija (LM) rosina ieviest papildu atbalstu pie daudzbērnu vecāku vecuma pensijas no valsts pamatbudžeta, paredz ministrijas izstrādātie priekšlikumi, kurus otrdien, 7.maijā, skatīs valdība.
21.apr
Raidījumā "Nra.lv sarunas" viesojas ekonomists Edgars Voļskis. Viņš žurnālitistei Ingai Papardei stāsta par pensiju sistēmu.
8.apr
Latvijas Zemnieku savienība (LZS) ir apņēmusies panākt pensiju un pabalstu maiņu līdz ar inflāciju vai citu ārējo apstākļu ietekmi, paredz aizvadītajā nedēļas nogalē partijas kongresā apstiprinātā politiskā spēka programma.
2.mar
Krievijas pensiju saņēmēji Latvijā par šī gada pirmo ceturksni saņems četrus miljonus eiro, skaidro Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA).
29.feb
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) jau martā sāks izmaksāt piemaksas pie vecuma un invaliditātes pensijām tiem iedzīvotājiem, kuriem vecuma vai invaliditātes pensija tika piešķirta laika posmā no 2012.gada 1.janvāra līdz 2014.gada 31.decembrim, informēja Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.
28.feb
Pensiju piemaksas senioriem, kuri tās līdz šim gadiem nesaņēma, sāks izmaksāt jau martā. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra sakārtojusi informācijas sistēmas, lai pensionāri piemaksas saņemtu vienu mēnesi agrāk, nekā tas sākotnēji tika plānots.
25.jan
Pagājušā gada beigās Latvijā vecuma pensijas saņēma 437 374 cilvēki, vidējais piešķirtais pensijas apmērs kopā ar piemaksu bija 563 eiro, pensionāra vidējais vecums bija 74,4 gadi.
1.jan
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra apkopojusi informāciju par izmaiņām pensiju un pabalstu aprēķināšanā un izmaksā.
20.dec 2023
Sarežģīto pensiju piemaksu jautājumu likumdevējs tomēr nolēmis risināt. Pensiju piemaksas plāno piešķirt pakāpeniski, jo finansiālu apsvērumu dēļ, kā to apgalvo valdība, visiem pensionāriem tās sākt maksāt neesot iespējams.
13.dec 2023
Skaidrība par izmaiņām pensiju indeksācijā varētu būt gaidāma nākamā gada sākumā - janvārī vai februārī, intervijā TV3 klāstīja labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS).
13.dec 2023
Pensionāri noraizējušies, vai sākot saņemt pensijas piemaksu, netiks atņemts atbalsts, kas tagad ir piešķirts.
12.dec 2023
Pašlaik piemaksas pie vecuma un invaliditātes pensijas par apdrošināšanas stāžu, kas uzkrāts līdz 1995.gada 31.decembrim, ir piešķirtas pie tām pensijām, kas piešķirtas līdz 2011.gada 31.decembrim. Savukārt, ja pensija piešķirta no 2012.gada, piemaksa pie pensijas netiek piešķirta, kas rada nevienlīdzīgu situāciju. Rezultātā piemaksas patlaban nesaņem 35,2% no visiem vecuma pensiju saņēmējiem un 45,9% invaliditātes pensiju saņēmēju, kuriem ir apdrošināšanas stāžs līdz 1995.gada beigām.
8.dec 2023
Lai gan Latvijas sabiedrība smīkņā par dzimumu līdztiesības jautājumiem, statistikas dati par nabadzību vecumdienās smieklus neizraisa, gluži otrādi. Nabadzības riskam pakļauto iedzīvotāju skaits Latvijā ir viens no augstākajiem Eiropas Savienībā, taču nabadzībā dzīvojošu sieviešu pensionāru īpatsvars, kas būtiski pārsniedz vīriešu skaitu, liek aizdomāties, kādi ir šīs “sieviešu nabadzības” iemesli un vai tiešām ar līdzvērtīgu atalgojumu abiem dzimumiem mums viss ir kārtībā.
7.dec 2023
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā "Par valsts pensijām", kas paredz pensiju piemaksu piešķiršanu par apdrošināšanas stāžu, kas uzkrāts līdz 1995.gada 31.decembrim.
29.nov 2023
Lai arī valsts izdevumi sociālajai aizsardzībai Latvijā procentos no iekšzemes kopprodukta ir augstākie Baltijas valstīs, uz vienu iedzīvotāju izdevumi ir viszemākie.
20.nov 2023
Nākamā gada valsts budžets ļaus daļai pensionāru atjaunot piemaksas pie vecuma pensijas. Saeimā par steidzamiem atzītie un pirmajā lasījumā pieņemtie grozījumi pensiju likumā paredz noteikt piemaksas tiem senioriem, kuri devās pensijā 2012., 2013. un 2014. gadā.