Saeima šodien otrajā, galīgajā, lasījumā pieņēma grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, kas uz 2022.gadu pagarina tiesības pašvaldībām ļaut iedzīvotājiem nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) šogad samaksāt vēlāk nekā likumā noteiktajos termiņos.
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputāti trešdien sēdē atbalstīja Finanšu ministrijas izstrādātos grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, paredzot iespēju pašvaldībām pārcelt nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) samaksas termiņu līdz 2022.gada beigām, neaprēķinot nokavējuma naudu.
Ja Krišjāņa Kariņa valdība pildītu savā valdības deklarācijā ierakstīto, tad daļai ģimeņu vispār vairs nebūtu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN) par mājokli. Taču tā vietā administratīvi teritoriālās reformas ietekmē daļai mājsaimniecību šajā nodoklī šogad būs jāmaksā krietni vairāk nekā iepriekš.
Neskatoties uz to, ka valdība līdz 2025.gadam lēma iesaldēt līdzšinējās kadastrālās vērtības, atsevišķiem lauksaimniecības zemju īpašumiem var būt izmaiņas vērtībā, no kuras aprēķina nekustamā īpašuma nodokli.
Nepatīkamu pārsteigumu atsevišķu novadu iedzīvotājiem šogad nesīs nekustamā īpašuma nodokļa rēķini. Īpaši smagi to izjutīs bijušā Garkalnes novada iedzīvotāji, kuriem likme par nekustamā īpašuma nodokli pieaugusi divkārt, vēsta lsm.lv.
Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja šodien atbalstīja jaunu nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atvieglojumu piešķiršanas kārtību galvaspilsētā, ar kuru plānots gan ieviest jaunas atvieglojumu kategorijas, gan paplašināt īpašumu loku un iespējas saņemt nodokļa atvieglojumus.
Jau no 15.novembra tirdzniecības nozare sadzīvo ar kārtējo ierobežojumu periodu. Šobrīd tirdzniecības vietas virs 1500 m2 pieejamas tikai pircējiem ar vakcinācijas sertifikātiem, savukārt brīvdienās tirdzniecības centros darbojas tikai pirmās nepieciešamības preču veikali, bet ārpus tiem var darboties visi veikali.
Lai sniegtu palīdzību galvaspilsētas nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksātājiem Covid-19 krīzes laikā, Rīgas pašvaldība šogad piedāvā dažādus atbalsta pasākumus, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.
Pilnībā nodevusies kovida seku apkarošanai, koalīcija tā arī nav spējusi vienoties par jēdzīgu risinājumu nekustamā īpašuma nodokļa reformai. Lai pasargātu iedzīvotājus un uzņēmējus no jaunajām kadastrālajām vērtībām, kas īpašumiem audzētu nekustamā īpašuma nodokli, spēkā tiks atstātas esošās – līdz pat 2025. gada beigām, cerībā, ka līdz tam laikam valdība kaut ko izdomās.
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) brīdina un aicina nekustamo īpašumu, īpaši dzīvokļu, tirgotājus, attīstītājus un citas iesaistītās personas nekustamo īpašumu pirkuma līgumos neiekļaut un praksē pret patērētājiem nepiemērot noteikumu, kas paredz patērētāja pienākumu maksāt nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) kompensāciju par visu vai daļu no tekošā taksācijas gada, informēja PTAC pārstāve Sanita Gertmane.
Pēc nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) politikas pārskatīšanas nodokļa likme varētu svārstīties no 0,2% līdz 0,4%, to, tiekoties ar Latvijas Lielo pilsētu asociāciju (LLPA) esot teicis finanšu ministrs Jānis Reirs (V).
Saeima šodien izskatīšanai Saeimas Juridiskajā komisijā nodeva gan opozīcijas, gan Jaunās konservatīvās partijas (JKP) sagatavotos likumprojektus, kuru mērķis ir pagarināt esošo kadastrālo vērtību iesaldēšanas termiņu.
Ir pilnīgi skaidrs, ka izmaiņas nekustamā īpašuma nodoklī (NĪN) patlaban nav iespējamas, šodien pēc tikšanās ar koalīcijas partneriem medijiem norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija aicina sasaukt parlamenta ārkārtas sēdi, lai diskutētu un lemtu par nekustamā īpašuma kadastrālo vērtību spēkā stāšanos un līdz ar to nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) aprēķina maiņu, informēja ZZS preses sekretāre Dace Kārkliņa.
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) neļaus īstenot Valsts zemes dienesta izstrādātā īpašuma kadastrālās vērtēšanas metodiku un projektētās kadastrālās vērtības 2022.gadam, ja tai paralēli netiks aprēķināti samērīgi nodokļi, tādējādi uz tā rēķina nepalielinot nekustamā īpašuma nodokļa likmi (NĪN), šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Kariņš.
Nespējot atrisināt kadastrālo vērtību pieauguma un nekustamā īpašuma nodokļa kāpuma rēbusu, valdība atrodas tai pašā nulles punktā, kur 2017. gadā. Jau toreiz sabiedrībai tika skaidrots, ka, iesaldējot kadastrālo vērtību pieaugumu uz vēl diviem gadiem, tiek iegūts laiks, lai izdomātu risinājumu. Pagaidām nekas nav izdomāts.
Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) uzskata, ka nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likmēm ir jābūt prognozējamām un tas nedrīkst kļūt par papildu slogu uzņēmējiem, informēja Ekonomikas ministrija.
Latvijas nodokļu sistēmā ir daudz trūkumu, kas ir labojami. Nu kaut vai, piemēram, ne visai gudrā lieta, ka tas, kurš iegulda naudu pats sava nekustamā īpašuma uzlabošanā, par šo labo darbu saņem gluži vai tādu kā sodu – jāmaksā lielāks nekustamā īpašuma nodoklis.
Neticot, ka koalīcija laikus spēs vienoties par jaunu nekustamā īpašuma nodokļa sistēmu, Jaunā konservatīvā partija rosina vēl uz četriem gadiem iesaldēt kadastrālās vērtības, ar kurām pašlaik cieši saistīts nodoklis. Koalīcijas partneri uz šādu piedāvājumu lūkojas ar aizdomām, bet opozicionāri nekautrējas šo rosinājumu dēvēt par populistisku.