Kauņas klīnikās mirusi ar dzesēšanas šķidrumu saindējusies jauniete Prienos un ārsti cīnās par vēl vienas pusaudzes dzīvību. Pašvaldība aicina vecākus būt modriem un nepieciešamības gadījumā piesaistīt psihologu spēkus. Turklāt ārsti apgalvo, ka saindēšanās gadījumu skaits tikai pēdējā laikā ir pieaudzis.
Filmās un literatūrā autori dažreiz runā par kaķiem, kas jūt nāvi. Tas izklausās drausmīgi, taču lielākā daļa šo sižetu ir cēlušies no patiesa stāsta no 2007. gada. Kādā amerikāņu pansionātā dzīvoja kaķis vārdā Oskars, kurš ienāca tikai to cilvēku istabās, kuri drīz mira. Kas tas bija?
Katrs no mums kādā dzīves posmā vai situācijā ir sajutuši nāves bailes. Un, ja bērna piedzimšana, laulības vai mājās iegāde ir mūsu pašu izvēles veicinātas, tad nāve ir neizbēgama līdzīgi kā piedzimšana. Izjustās bailes ir pamudinājušas zinātniekus atrast iemeslus uz šo lielo «kāpēc».
Amerikāņu neirozinātnieks Kristofs Kohs, kurš pazīstams ar saviem pētījumiem par cilvēka smadzenēm, piesaistīja sabiedrības uzmanību pēc nesenās intervijas, kur viņš stāstīja par savu nāves tuvuma pieredzi.
Zinātnieks no Jēlas universitātes atzinis, ka sirdsdarbības apstāšanās nenozīmē dzīves beigas: pēc viņa teiktā, pateicoties mūsdienu medicīnas sasniegumiem, miris cilvēks drīz var tikt augšāmcelts.
Hospisa medmāsas Hedlijas Vlahosas ikdiena paiet darbā aprūpējot nedziedināmi slimus pacientus. Viņa ir daudzkārt bijusi klāt brīdī, kad cilvēks iet mūžībā. Strādājot par hospisa medmāsu, viņa ir uzklausījusi neskaitāmi daudzu pacientu pēdējos vārdus.
Katram no mums ir sava dzīve, taču neviens nav pasargāts no nāves. Pulicera balvas ieguvēja, grāmatu autore un onkoloģe Sidhartha Mukherdži apgalvo, ka lielākā daļa cilvēku pirms nāves izrunā vienu no četrām izplatītākajām frāzēm, raksta UNIAN.
Neirozinātniece Džimo Bordžigina labi apzinājās, ka "nāve ir neatņemama dzīves sastāvdaļa", taču viņa bija ļoti pārsteigta brīdī, kad saprata – zinātnieki praktiski neko nezina par procesiem, kas notiek mirstoša cilvēka smadzenēs, vēsta BBC. Tas, ko viņai izdevās atklāt, nepavisam nesakrīt ar mums pierastajiem priekšstatiem par to, kas notiek nāves brīdī.
Kopš neatminamiem laikiem cilvēki ir darījuši visu iespējamo, lai mēģinātu uzveikt nāvi. Mūsdienās, kad revolucionāri sasniegumi zinātniskās fantastikas saturu pārvērtuši teju ikdienas realitātē, vai tas nozīmē, ka mēs esam tuvāk mūža pagarināšanai vai pat nemirstībai? Stāsta cnn.com.
Veselības inspekcija un Rēzeknes slimnīca izmeklē kādas pacientes nāvi pēc tam, kad viņa bija laidusi pasaulē savu trešo bērnu un dažas dienas vēlāk ar sarežģījumiem atgriezusies ārstniecības iestādē, vēstīja TV3 raidījums "Bez tabu".
Briti savu dzīvi krāšņo ar melno humoru, kas ne visiem saprotams, tāpēc varētu izpelnīties arī noraidošu attieksmi. Britu situāciju komēdija «Gaišā piemiņā» («In Loving Memory»), ko ik pa laikam varam skatīties Latvijas Televīzijā, ir ļoti maigs, varētu sacīt homeopātisks, melnā humora atšķaidījums, runājoties par nāvi.
Latvijas Universitātes Lielajā aulā 22. martā norisināsies nodibinājuma Hospiss rīkotais forums ar nosaukumu “Tiesības uz cieņpilnu nāvi”. Tā mērķis ir veidot sabiedrības, politiķu un ierēdņu izpratni par pasaules labākajai pieredzei atbilstošu hospisa aprūpes ieviešanu Latvijā. Latvija ir viena no divām valstīm visā Eiropā, kur šāds pakalpojums joprojām nav pieejams. Šeit mana saruna ar Ilzi Zosuli, HospissLV vadītāju.
Rīgā, Šķirotavā, ir kāds posms, kas diennakts tumšajā laikā autovadītājos iedveš īpašas piesardzības vēsmas, jo tas nav ne labi apgaismots, ne brauktuve atdalīta no gājējiem. Otrdien kāda sieviete, steidzoties mājās, meta pie malas piesardzību. Šāda izvēle viņai maksāja pašas dzīvību, vēsta "Degpunktā".