Nacionālais teātris

17.jun
Latvijas Nacionālais teātris nosaka moratoriju krievu valodā iestudētām viesizrādēm uz savām skatuvēm, aģentūru LETA informēja teātra direktors Māris Vītols.
1.jun
Ierasts, ka pirms tātra izrādēm, kino seansiem skatītājiem tiek lūgts izslēgts savas viedierīces, nefilmēt un nefotogrāfēt. Tā teikt, lai visi varētu baudīt pasākumu. Taču....kā allaž ir izņēmumi, kuriem šķiet, ka elementārās pieklājības normas noteikti nav jāieviero tieši viņiem.
14.mai
Signe ir liela kultūras cienītāja. Sieviete vēlējusies iegādāties divas biļetes, taču viņa bijusi neizpratnē uzzinot, ka pērkot biļetes Latvijas Nacionālā teātra kasē ir jāmaksā komisijas maksa par katru biļeti, vēsta "Bez Tabu".
28.feb
No 21. marta Latvijas Nacionālā teātra Lielajā zālē sāksies Teātra dienas koncerts “Nemaz nesmejies!” Paula Timrota režijā, informē Latvijas Nacionālā teātra Mārketinga un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Lolita Grāvīte.
20.aug 2023
Nacionālā teātra jaunais direktors Māris Vītols jaunajā amatā ir jau gandrīz mēnesi. Bijušā politiķa, tagad mākslas kolekcionāra un uzņēmēja nonākšana tradīcijām bagātā teātra vadībā izraisījusi plašas kaislības kultūras aprindās, galvenokārt par to, kāpēc viņa mākslinieciskā vīzija uzskatīta par labāku nekā līdzšinējai teātra vadībai.
9.aug 2023
Pārsteidzošais iznākums Nacionālajā teātrī, Kultūras ministrijas jaunieceltajam direktoram nespējot vienoties ar māksliniecisko vadītāju attiecībā uz teātra nākotnes veidošanu, negaidīti spilgti izgaismoja šķērso lietu kārtību Latvijā. Proti, to, ka teātrī svarīgākais ir direktors, nevis mākslinieciskais vadītājs ar savu programmu.
8.aug 2023
Atbilstoši normatīvajam regulējumam apspriesties ar Latvijas Nacionālā teātra mākslinieciskās vadības komandu par pretendentu izvēli konkursa komisijai nav ļauts, norāda Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.
5.aug 2023
Latvijas Nacionālajam teātrim ir īpaša vieta latviešu nācijas arhitektūrā. Jau teātra nosaukums uzliek zināmus pienākumus. Ja vēl atceramies, ka tieši uz šī teātra skatuves 1918. gada 18. novembrī tika proklamēta Latvijas valsts, tad jautājumi par tā vietu Latvijas kultūrpolitiskajā telpā kļūst lieki.
4.aug 2023
Pašlaik konflikti Latvijas Nacionālā teātra kolektīvā ir pārvarēti, uzskata jaunais teātra direktors Māris Vītols.
2.aug 2023
Darbu Latvijas Nacionālā teātra mākslinieciskajā padomē pametīs galvenais mākslinieks Reinis Suhanovs, vēsta lsm.lv.
1.aug 2023
Režisors Elmārs Seņkovs neturpinās būt Latvijas Nacionālā teātra mākslinieciskais vadītājs, šorīt TV3 atzina jaunais teātra direktors Māris Vītols.
12.jūl 2023
Atklātā konkursā uz Latvijas Nacionālā teātra vadītāja amatu 14 pretendentu konkurencē uzvarējis kādreizējais izglītības un zinātnes ministrs, biedrības "Latvijas Kultūras projekti" direktors Māris Vītols, aģentūru LETA informēja Kultūras ministrija (KM)
18.mai 2023
Ņemot vērā zemo pretendentu aktivitāti izsludinātajā atklātajā konkursā uz valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Latvijas Nacionālais teātris" (LNT) valdes locekļa amata vietu, Kultūras ministrija (KM) lēmusi pagarināt pieteikšanās termiņu konkursā līdz 9.jūnijam, aģentūru LETA informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.
11.mar 2023
Latvijas Nacionālais teātris šogad saņems valsts dotāciju 3,3 miljonu eiro apmērā, no šīs summas 200 000 eiro iezīmēti zemes un ēkas nomas maksas izdevumu segšanai Rīgas domei, liecina informācija teātra tīmekļvietnē.
23.feb 2023
Kultūras ministrijas (KM) izveidotā vērtēšanas komisija lēmusi izsludināt konkursu uz Latvijas Nacionālā teātra vadītāja amatu, informē KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.
9.okt 2022
Covid-19 pandēmijas laikā pilnībā aizvērt teātrus bija kļūda, jo tādējādi tika pazaudēta saikne un ieradumi patērēt kultūru, aģentūrai LETA skaidroja Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba.
8.okt 2022
Nacionālais teātris gatavs samazināt savu energoresursu patēriņu par vismaz 10-15%, aģentūrai LETA skaidroja Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba.
23.aug 2022
Kultūras ministrijas (KM) kapitālsabiedrības VSIA "Latvijas Nacionālā opera un balets" (LNOB) un VSIA "Latvijas Nacionālais teātris" savas ikgadējās prognozējamās dividendēs izmaksājamās peļņas daļas varēs novirzīt plānotajiem ieguldījumiem materiāli tehniskās bāzes uzlabošanā.
11.jun 2022
Pērn Latvijas Nacionālā teātra apgrozījums bija 4,1 miljons eiro, kas ir par 8,5% mazāk nekā 2020.gadā, liecina teātra 2021.gada pārskats. Pērnais gads, kas tika aizvadīts Covid-19 zīmē, teātrim bijis sliktākais pēdējos gados gan apmeklētāju skaita, gan nospēlēto izrāžu ziņā.
25.jan 2022
No otrdienas līdz 30.janvārim Nacionālajā teātrī atceltas visas izrādes, aģentūrai LETA pavēstīja teātra valdes loceklis Jānis Vimba.