Visai lielu sašutumu raisījusi Madonas pusē notikusī traģēdija, kur dzīvību zaudējis kvadraciklists. Taču iedzīvotāji arī norāda situācijas, kad atpūtnieki un motosporta entuziasti ar saviem braucamajiem izbraukā dabu, atstājot vien dziļas rises meža takās.
Līdzīgi kā valsts mežu apsaimniekotājs un daudzi privātie mežu īpašnieki, SIA Rīgas meži laikā pirms Ziemassvētkiem un Jaungada saskaras ar eglīšu jaunaudžu bojāšanu. Tas nodara nopietnu kaitējumu nākotnes mežam.
Baltu ciltīm mežs un Meža māte vienmēr tika turēti godā. Taču īpaša vieta bija atvēlēta svētbirzīm, kas bija saskarsmes vieta starp dievībām un cilvēkiem. Šādās vietās drīkstēja ieiet ar cieņu un godbijību, neko nepostot. Ne velti ir tautasdziesma: «Caur sidraba birzi gāju, ne zariņa nenolauzu.» Arī atsevišķus kokus īpaši godināja, nesot tiem ziedojumus.
Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē turpinās šogad iesāktā cīņa ar bīstamo meža kaitēkli – egļu astoņzobu mizgrauzi. Šoruden, pēc siltās un garās vasaras, AS “Latvijas valsts meži” (LVM) eksperti dabas parka Pasaku mežā un Veco priežu parkā netālu no Rehabilitācijas centra atklāja egļu mizgraužu bojātus kokus. Lai nokaltušie koki neapdraudētu parka apmeklētājus, bīstamās teritorijas ir norobežotas un ir uzsākta bojāto koku zāģēšana un izvešana no parka. Darbus plānots pabeigt līdz novembra sākumam.
Kamēr citi orientējas uz klasiskāka paskata sēnēm, acīgākos var pārsteigt daudz neparastāki sēņu atradumi. Latvijas valsts mežu vēstniecība sociālajos tīklos dalījusies ar koraļļu diždatenes fotogrāfiju, kas izpelnījusies neviltotu sajūsmu komentētāju vidū.
Ogu lasīšana mēdz būt patīkama nodarbe, ja esi tai labi sagatavojies. Lai netraucēti nodotos ogošanai, der atcerēties dažas vienkāršas, bet būtiskas lietas.
Šā gada 18. jūlijā Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas pabeidza izmeklēšanu kriminālprocesā par zemes un meža izkrāpšanu un tā prettiesisku atsavināšanu. Izmeklēšanas gaitā iegūta informācija, ka minēto noziegumu īstenojusi astoņu personu grupa, kuras locekļi pēc likumiskās īpašnieces nāves viltoja testamentu. Atklājot šo noziegumu un aizturot iesaistītās personas, policija ir novērsusi iespējamo noziedzīgo nodarījumu, kura kaitējums valstij lēšams vairāk nekā 175 000 eiro apmērā.
Šajā vasarā ne reizi vien iedzīvotāji publicējuši foto un video, kuros redzams, ka ne vien Latvijas kaimiņvalstīs, bet arī tepat, Latvijā, arvien biežāk mežos pamanāmi lāči. Šoreiz sociālajā tīklā facebook esam pamanījuši kādu video, kurā tā autors iemūžinājis, kā netālu no Valgas lācis nekautrējas apskatīt pat cilvēku atstātos auto.
Es esmu vidēja lieluma zemnieku saimniecības īpašnieks un dzīvoju laukos, kur mēģinu saimniekot pēc iespējas dabai draudzīgāk. Taču ne vienmēr manas domas saskan ar pilsētas zaļo ekstrēmistu viedokli.
11.jūlijā Gulbenes novada Stradu pagastā tika veikti vērienīgi meklēšanas darbi, lai atrastu mežā nomaldījušos jaunieti, kurš todien devies mežā ogot. Sākotnējā informācijā liecina, ka jaunietis ogojis kopā ar grupu cilvēku, taču nebija iznācis no meža masīva norunātajā laikā un vietā.
Latvijā meža zemes patlaban aizņem 52% no sauszemes teritorijas, kas ir vairāk nekā vidēji Eiropā, liecina Valsts meža dienesta (VMD) publiskais pārskats par 2018.gadu.
Šogad Latvijā jau 300 hektāru platībā konstatēti egļu mizgraužu radīti bojājumi. Šā gada karstais pavasaris un 2017. gada lielie rudens plūdi, kad Pededzes un Aiviekstes upju baseinos plašā teritorijā applūda egļu audzes, ir radījuši situāciju, ka Latvijas ziemeļu un austrumu daļā sevišķi strauji ir savairojies bīstamais meža kaitēklis – egļu astoņzobu mizgrauzis (Ips typographus). Lokāli mizgrauzis vairāk savairojies plašo plūdu bojātās egļu audzēs Lubānas apkārtnē.
Austrumu robežas sakārtošana jau sešus gadus ir viena no valsts prioritātēm. Lai ierīkotu robežsargu patruļtakas, uzbūvētu tiltus un žogu no budžeta robežsargiem atvēlēti desmitiem miljonu eiro, norāda raidījums "Nekā personīga".
Līdzās jau sen koptajam dabas parkam Tērvetē valsts a/s Latvijas valsts meži (LVM) sākusi veidot Kurbada zemi kā vietu, kur praktiski ikviens Latvijas iedzīvotājs varēs izsekot koku mūžam no stādīšanas līdz ciršanai un meža mūžam koku paaudžu nomaiņas gaitā.
Daudzviet Latvijas mežos saglabājas augsta ugunsbīstamība, bet vietām valsts centrālajā daļā tā kļuvusi ļoti augsta, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.