Meža atjaunošanai pērn izaudzēti 59 miljoni meža sējeņu un stādu

 
©Anita Vaivode/F64

Latvijā pagājušajā gadā meža atjaunošanai izaudzēti 59 miljoni sējeņu un stādu, liecina informācija Valsts meža dienesta (VMD) mājaslapā.

No Latvijā izaudzētājiem stādiem pērn 27% tika eksportēti uz Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, bet 73% iestādīti Latvijas mežos, atjaunojot un ieaudzējot 17 200 hektārus meža.

VM arī informē, ka pagājušajā gadā meža koku sēklu ražošanai ir ievākti 2223 hektolitri čiekuru un spurdžu, stādu audzēšanai - 214 kilogrami ozola zīles.

VMD atgādināja, ka meža reproduktīvā materiāla ieguves un sertificēšanas mērķis ir saglabāt Latvijas meža koku sugu ģenētisko daudzveidību un uzlabot atjaunoto un ieaudzēto mežaudžu produktivitāti, vitalitāti un atjaunošanās spēju.

Meža īpašniekam pirms reproduktīvā materiāla iegādes, meža stādīšanas vai sēšanas uzsākšanas ir būtiski zināt, kurā reproduktīvā materiāla ieguves apgabala teritorijā atrodas atjaunojamā meža platība. Savukārt pārdevējam vai piegādātājam būtu jāspēj paskaidrot, vai piedāvātie stādi būs piemēroti attiecīgajai platībai.

VMD ir kompetentā iestāde, kas veic meža reproduktīvā materiāla ražošanas, izmantošanas un tirdzniecības kontroli.

 

Abonē