Honkongas Universitātē veiktais pētījums atklāja, ka vientulība palielina risku saslimt ar depresiju, īpaši, ja cilvēks pastāvīgi koncentrējas uz savu vientulību. Pētnieki uzskata, ka šim atklājumam ir svarīga terapeitiska ietekme uz vientuļu cilvēku un arī citu iedzīvotāju grupu ārstēšanu, raksta “Nature Mental Health”.
Vientulības sajūta var skart ikvienu un tai nav iespējams sagatavoties. Pēc definīcijas vientulība ir stāvoklis, kurā cilvēks jūtas atšķirts no citiem. Šim stāvoklim ir raksturīga pamestības sajūta. Ja jūs ir piemeklējusi vientulības sajūta, ir vairākas darbības, kuras varat veikt, lai to uzveiktu un kļūtu laimīgāki.
Vientulība liek cilvēkiem justies tukšiem, vieniem un nevēlamiem. Izrādās, ka vientulības un pamestības sajūta var veicināt dažādu veselības problēmu rašanos.
12. jūlijā un 13. jūlijā Olaines Mežaparkā norisināsies piektais festivāls "Ogle", dalība kurā šogad būs bez maksas, aģentūru LETA informēja Mentālās veselības atbalsta biedrības "Ogle" projektu vadītāja Alise Cepurīte.
28 gadus veca holandiete vārdā Zoraja ter Bēka maijā tiks pakļauta eitanāzijai smagu garīgās veselības problēmu dēļ, vēsta „The Free Press.” Ter Bēka savas dzīves laikā ir cīnījusies ar depresiju, autismu un personības traucējumiem.
Kalendārā 10. oktobris ir Pasaules garīgās veselības diena. Īstais laiks, lai ne tikai aizdomātos, bet runātu par savu garīgo veselību. Laikā, kad ikviens, gribot negribot, ir iekāpis ātrgaitas vilcienā un brauciena sekas nereti mēdz būt sūrākas nekā cerēts.
Atzīmējot Pasaules Mentālās veselības dienu, 10.oktobrī Pusaudžu resursu centra (PRC) durvis būs atvērtas ikvienam pusaudzim, aģentūru LETA informēja PRC valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa.
Sniedzot savas mentālās veselības pašvērtējumu pēdējā gada laikā, 53% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju tā kopumā ir pasliktinājusies, secināts BENU Aptiekas Stresa termometra rezultātos aptaujājot vairāk nekā 1800 respondentu.
Sniedzot savas mentālās veselības pašvērtējumu, 44% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju norādījuši, ka pēdējā gada laikā viņu mentālā veselība ir pasliktinājusies .
Covid-19 ierobežojumu laikā īpaši saasinājusies jauniešu mentālās veselības problemātika. Pusaudžu motivācijas programma MOT sadarbībā ar Pusaudžu resursu centru veikuši jauniešu aptauju.
Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centrs (Centrs) 2020.gada nogalē (novembrī un decembrī) īstenoja apjomīgu pētījumu iesaistot vairāk kā 1660 12 līdz 19 gadus vecus jauniešus Latvijā. Pētījums analizēja jauniešu mentālo veselību un pandēmijas ietekmi uz to. Pētījums rāda, ka jaunieši savu psiholoģisko labsajūtu vērtē kā kritisku, un pandēmija to ir būtiski ietekmējusi.
Ikdienas stresu uztveram kā nemīlamu, bet neizbēgami pieķēdētu dzīvesbiedru – neko darīt, kaut kā jāsadzīvo. Psihoterapeits Ansis Jurģis Stabingis atmasko mūsu domāšanas kļūdas, kas cementē maldīgos pieņēmumus, ka no stresa mūsdienās izbēgt nevar. Var. Un vajag. Kā to izdarīt? Atbildes lasītāji var meklēt šajā intervijā ar psihoterapeitu Stabingi.