Vientulības sajūta var skart ikvienu un tai nav iespējams sagatavoties. Pēc definīcijas vientulība ir stāvoklis, kurā cilvēks jūtas atšķirts no citiem. Šim stāvoklim ir raksturīga pamestības sajūta. Ja jūs ir piemeklējusi vientulības sajūta, ir vairākas darbības, kuras varat veikt, lai to uzveiktu un kļūtu laimīgāki.
Padomājiet, kas jums patīk un sniedz gandarījumu. Balstoties uz jūsu interesēm, sameklējiet vai tuvumā jums nav kāda domubiedru grupa, kurā cilvēki tiekas vai kopīgi apspriež jūsu intereses. Nebaidieties un pievienojieties šādai grupa. Tā būs iespēja ne tikai iepazīties un satikt jaunus cilvēkus, bet pat, iespējams, izveidot jaunas draudzības, balstoties uz kopīgām interesēm.
Bieži vien cilvēki, kuri jūtas vientuļi, vienmēr dzīvi redz drūmāku nekā tā ir. Centieties koncentrēties uz pozitīvām lietām, nenoskaņojiet sevi jau laikus uz neizdošanos.
Meklējiet un pulcējiet ap sevi cilvēkus, kuriem ir līdzīga attieksme pret dzīvi, intereses un vērtības kā jums.
Vientulības sajūtu nepazudīs vienas dienas laikā, taču svarīgi ir sevi nežēlot, bet rīkoties. Ja nerīkosieties un turpināsiet vien sevi žēlot, nekas nemainīsies. Būtiski ir ņemt "lietas savās rokās", apzināties savas sajūtas un izsvērt, kas būtu veicams tālāk, lai mazinātu nepatīkamās izjūtas.
Vientulībai ir gan fiziskas, gan garīgas sekas. Apdomājiet, kā vientulība ietekmē jūsu ikdienas dzīvi, kā tā liek justies. Apsveriet iespēju vērsties pēc palīdzības pie speciālistiem, ja jūtat, ka pats nespēsiet tikt galā ne ar vientulības sajūtu, ne tās radītajām sekām.
Ja jūtaties vientuļi pat tad, kad jums apkārt ir cilvēki, tad svarīgi ir vērsties pie kāda, kam jūs visvairāk uzticaties. Parunājiet ar šo cilvēku par savām sajūtām, izstāstiet, kas jūs nomāc un satrauc. Jaunu kontaktu veidošana ir svarīga, taču arī esošo attiecību uzlabošana var būt arī lielisks veids, kā cīnīties ar vientulību. Mēģiniet piezvanīt draugam vai ģimenes loceklim, ar kuru neesat runājis kādu laiku. Ja nevēlaties runāt ar kādu ģimenes locekli vai draugu par savām sajūtām, vērsieties pēc palīdzības pie speciālistiem, piemēram, psihoterapeita.
*Raksti Lifehacks.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītības mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.