Atcelta ieejas maksa mentālās veselības festivālā "Ogle"

© Unsplash

12. jūlijā un 13. jūlijā Olaines Mežaparkā norisināsies piektais festivāls "Ogle", dalība kurā šogad būs bez maksas, aģentūru LETA informēja Mentālās veselības atbalsta biedrības "Ogle" projektu vadītāja Alise Cepurīte.

Festivāls izveidots, lai ikvienam dotu iespēju uzlabot savu mentālo veselību un labsajūtu, šogad īpaši pievēršot uzmanību vīriešu mentālajai veselībai.

Piedalīšanās festivālā "Ogle" šajā gadā ir bez maksas, lai nodrošinātu, ka pievienoties un piedalīties var ikviens. Lai nodrošinātu plašu piekļuvi dažādām aktivitātēm, tikai dažām no tām būs nepieciešami brīvprātīgi ziedojumi. Ikviens, kurš vēlas sniegt atbalstu, var pats izvēlēties ziedojuma summu, norāda rīkotāji.

Festivāla galvenā tēma šogad ir vīriešu mentālā veselība.

"Šī tēma ir izvēlēta, lai veicinātu atklātas sarunas un palīdzētu izprast, kā varam atbalstīt vīriešus ceļā uz labāku garīgo veselību. Festivālā būs iespēja dzirdēt pieredzes stāstus un profesionāļu padomus, kā arī piedalīties diskusijās, kas var palīdzēt atrisināt dažādus mentālās veselības jautājumus," skaidro Cepurīte.

Divu dienu garumā festivāla dalībnieki varēs apmeklēt izglītojošas lekcijas un piedalīties darbnīcās. Lekcijas piedāvāšot dziļāku izpratni par mentālās veselības uzlabošanu un labbūtības veicināšanu, savukārt darbnīcas sniegšot praktiskus padomus un iespējas izzināt jaunus veidus, kā rūpēties par sevi.

"Tāpat kā katru gadu, festivāla programma ir bagātīgi piepildīta ar aktivitātēm, kas ir piemērotas dažādām interesēm un vecuma grupām. No iesaistošām darbnīcām līdz profesionālām psihologu un psihoterapeitu konsultācijām - ikvienam būs iespēja atrast kaut ko noderīgu un iedvesmojošu," sola rīkotāji.

Festivālā uzstāsies "Krankenwagen", "Ūga", "Rainis peldkostīmā", "Nova Koma", "Midnight Projects", Matīss Pavītols, "Gunnar The Fifth" un daudzi citi.

Pasākuma laikā darbosies arī tetovēšanas stacijas, kurās apmaiņā pret ziedojumiem varēs iegūt vai nu sevis iecerētu tetovējumu, vai izvēlēties kādu no mākslinieku piedāvātajiem dizainiem. Tāpat festivāla dalībnieki varēs baudīt muzikālas izklaides, pašmāju filmas, prozas lasījumus un vienkārši atpūsties, iepazīstoties ar līdzīgi domājošiem.

Festivāla "Ogle" mērķis ir radīt drošu un atbalstošu vidi, kurā ikviens jūtas gaidīts un piederīgs, kur var rast vērtīgas zināšanas un iemaņas, kas palīdzēs uzlabot mentālo veselību ilgtermiņā.

"Ņemot vērā, ka šis ir festivāla jubilejas gads, mēs īpaši rūpējamies par to, lai šī gada festivāls būtu neaizmirstams un vērtīgs notikums visiem dalībniekiem. Mēs ceram, ka šis festivāls sniegs jums ne tikai jaunus iespaidus un zināšanas, bet arī iespēju rast patiesu prieku un atbalstu ceļā uz labāku mentālo veselību," pauž Cepurīte.

Svarīgākais