A/S Limbažu siers Latvijas simtgadi uzsākusi ar pastiprinātu pievēršanos Latvijas tirgum – paplašināts piena produktu sortimenta piedāvājums tieši Latvijas patērētājiem. Šobrīd Limbažu siera produkciju var iegādāties visos lielveikalu tīklos Latvijā. To lielā mērā ir veicinājis arī tas, ka iecienītā produkcija ar Māršavas preču zīmi mazumtirdzniecībā joprojām tiek ražota Limbažos.
Limbažos ir iedibināta ļoti vērtīga tradīcija – Ģimeņu sporta diena, kad kopīgās sportiskās aktivitātēs iesaistās visa ģimene – bērni, vecāki, vecvecāki un ne tikai: principā jebkurš, kurš vēlas pilnvērtīgi pavadīt dienu svaigā gaisā, gūstot pozitīvas emocijas. Pasākums ir ļoti iecienīts un pulcē ne tikai limbažniekus, bet arī visa novada iedzīvotājus.
Praktiski pabeigta ir vēsturiskā nama Limbažos, Burtnieku ielā 2, atjaunošana, kas nozīmē, ka jau šā gada septembrī tas vērs durvis esošajiem un topošajiem uzņēmējiem, lai kalpotu kā vieta, kur rodas idejas, kur tālāk tiek nodota pieredze un gūtas zināšanas – Uzņēmējdarbības un sociālās uzņēmējdarbības centrs.
Limbaži pasaules vēsturē ierakstīti kā viena no Hanzas savienības pilsētām, kas nozīmē, ka senā Lemsell, ko šodien zinām ar nosaukumu Limbaži, bija ievērības cienīgs tirdzniecības ceļu krustpunkts, ko nodrošināja gan savienojums ar jūru pa 47 km garo Svētupi, gan jau viduslaikos radiāli izvietotais sauszemes ceļu tīkls.
Pašvaldības aģentūras Alda pārziņā ir četru ūdenskrātuvju apsaimniekošana: Limbažu Lielezers, Dūņezers, Augstrozes Lielezers un Umurgas dīķis, kur norit gan zivju resursu apsaimniekošana, gan atpūtas infrastruktūras pilnveidošana.
Lai paaugstinātu elektroapgādes drošumu un kvalitāti klientiem Limbažu novadā, AS Sadales tīkls šogad atjauno elektrotīklu Skultes, Limbažu, Katvaru, Viļķenes un Pāles pagastā. Kopumā novada teritorijā šogad plānots atjaunot vidējā sprieguma elektrolīnijas 6,2 km garumā, zemsprieguma gaisvadu elektrolīnijas pārbūvēt par kabeļu līnijām 22 km garumā un atjaunot vai rekonstruēt 13 transformatoru apakšstacijas.
Šodien grūti iedomāties, ka Limbaži savulaik ir bijusi ostas pilsēta un pa Svētupi no jūras tajā ienākušas liellaivas, kas līdzi atvedušas dažādas preces, bet prom devušās ar Limbažu pusē iegūtiem pārtikas produktiem un amatnieku darinājumiem. Līdz ar šo faktu Limbaži uzņemti arī Hanzas savienībā. Šodien no ostas ir palikušas tikai leģendas, bet gadsimtu laikā šī Vidzemes pilsēta ir spējusi mainīties un izturēt dažādus pārbaudījumus. Intervija ar Limbažu novada domes priekšsēdētāja pirmo vietnieci Inetu Zariņu.
Šodien, 5.jūnijā, ap pulksten 13:00 Limbažu novadā, Skultes pagastā, autoceļa Rīga – Baltezers – Igaunijas robeža (Ainaži) 42 kilometrā, smagā kravas automašīna „MAN”, sakabē ar piekabi, uzbrauca 2009.gadā dzimušai meitenei un 1999.gadā dzimušai sievietei.
Limbažnieki cenšas vērst pilsētas vadības uzmanību, cik briesmīgā stāvoklī ir ietves par kurām nav iespējams pārvietoties ratiņkrēslā vienatnē un arī māmiņām ar bērnu ratiņiem tas ir pārbaudījums.
Limbažos pēc kādas daudzdzīvokļu mājas renovācijas, kuru laikā iedzīvotājiem nācies sadzīvot ar trokšņiem, vienas iedzīvotājas dzīvoklī trokšņi palikuši, vēsta raidījums "Bez Tabu".
Latvijas autoceļu uzturētāja (LAU) Valmieras ceļu rajona Limbažu nodaļas pārziņā ir visa bijušā Limbažu rajona jeb šodien Alojas, Salacgrīvas un Limbažu novadu valsts ceļi un maza daļa no Krimuldas novada, kas kopumā veido 800 kilometrus, no tiem 320 kilometri ir asfaltēti, bet 480 kilometri ir grants seguma ceļi. Saruna ar Limbažu nodaļas ražošanas inženieri Ievu Knospiņu.
Kā jau visās Latvijas pilsētās un novadu pagastos, arī lielā daļā Limbažu novada bijušo kolhozu centros un ciematos ir realizēti ES līdzfinansētie ūdenssaimniecības attīstības projekti, kā rezultātā būtiski mainījusies ne tikai dzeramā ūdens kvalitāte, bet līdz ar izmaiņām iedzīvotāju skaitā, veiktajām investīcijām tīklu sakārtošanā un notekūdeņu attrīšanas iekārtu būvniecībā, kā arī saistībā ar vairākiem citiem procesiem pirms vairākiem gadiem apstiprinātie ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi neatbilst šodienas ekonomiskajam pamatojumam.
Ar lūgtiem viesiem, oficiālām runām un vērienīgu balli Latvia Timber International šogad atzīmēja savu pastāvēšanas 25 gadu jubileju. Ceturtdaļgadsimts ir ievērojams laika posms, kura laikā Latvia Timber International ir attīstījusies no vienkāršas zāģētavas līdz augstas kvalitātes kokmateriāla ar pievienoto vērtību ražotājam, kura lielākā produkcijas daļa nonāk pie prasīgiem ārvalstu klientiem.
Var droši teikt, ka līdz ar Limbažu profesionālās vidusskolas apvienošanos ar PIKC Rīgas valsts tehnikumu (RVT), saglabājot reģiona jauniešiem iespēju tuvu mājām apgūt vietējā darba tirgū pieprasītu profesiju, ir sperts krietns solis, lai jaunā paaudze paliktu savā novadā – iegūtu turpat profesiju un tālāk veidotu savu darba un privāto dzīvi.
Limbažu Mākslas skola pēc pastāvēšanas 22 gadiem, beidzot no pagaidu telpām Limbažu kultūras namā pārcēlusies uz jaunu, atbilstoši skolas specifikai radītu vidi, kas iegūta, renovējot bijušo sadzīves pakalpojumu centra ēku. Skolas direktore Indra Laura Lazdiņa ir gandarīta: «Jaunās telpas Mākslas skolai dod iespēju izplest spārnus.»
Jau 20. gadu mazo limbažnieku vecākiem ir skaidri zināms, ka brīdī, kad bērna attīstība vai uzvedība raisa bažas, ir jādodas uz Konsultatīvo bērnu centru, kur viņi saņems ne tikai izsmeļošu konsultāciju, bet arī reālu psihologa, logopēda, fizioterapeita un Montesori speciālista palīdzību.
Šā gada pašvaldību vēlēšanās ar labu novada iedzīvotāju atbalstu Didzis Zemmers atkārtoti ir ievēlēts par novada domes priekšsēdētāju, kurš par vienu no galvenajām prioritātēm novada attīstībā izvirzījis uzņēmējdarbības vides uzlabošanu, kas rosinātu novadā veidoties jauniem uzņēmumiem, tostarp vietējā kapitāla un nelielām ražotnēm, kā arī piesaistītu ārvalstu investorus ar miljonus vērtiem projektiem.
Limbažu autoostā ir atklāts atvērtais grāmatu plaukts "GRĀMATA KATRAM". Tajā izvietotas ziedojumos saņemtas grāmatas un žurnāli, kas brīvi pieejami ikvienam interesentam lasīšanai uz vietas vai līdzi ņemšanai.