Kalnu grēdās varētu slēpties milzīgas dabiskā ūdeņraža rezerves, kas ir tīrs kurināmais, taču tā sintētiskā ražošana balstās uz fosilo kurināmo, liecina jauns pētījums, ziņo “Interesting Engineering”.
Jelgavas pilsētas pašvaldības deputāti nolēma atļaut SIA "Gren Latvija" no atkritumiem iegūta kurināmā (NAIK) līdzsadedzināšanu biomasas koģenerācijas stacijā Rūpniecības ielā.
Meža nozares eksports līdz šā gada beigām, visticamāk, stagnēs, intervijā aģentūrai LETA stāstīja Latvijas Kokrūpniecības federācijas (LKF) viceprezidents Kristaps Klauss.
Krievijas uzsāktais karš Ukrainā, tam sekojošās pret šo valsti noteiktās ekonomiskās sankcijas un fosilā kurināmā sadārdzinājums vismaz šķietami likās īstais brīdis, kad Eiropai mobilizēt savus resursus, lai aktīvāk dotos sevis nospraustā “zaļā kursa” virzienā, cenšoties maksimāli pāriet uz atjaunojamajiem energoresursiem. Taču sākotnējās bažas par fosilo energoresursu trūkumu ir izplēnējušas, un patlaban gan nafta, gan gāze maksā lētāk nekā kara priekšvakarā.
Kopš malkas iegādes izdevumu kompensēšanas sākuma, iedzīvotājiem pabalstos izmaksāti miljoniem eiro. Pašlaik gan interese ir sarukusi, un tam par iemeslu var būt iespēja nopirkt lētāku malku, bet jau bez čeka, vēsta LTV raidījums "Dienas Ziņas".
Līdz šim Valsts vides dienestā (VVD) saņemti 38 uzņēmumu iesniegumi izmaiņu veikšanai piesārņojošās darbības atļaujās, kas saistīti ar kurināmā veida maiņu uz dīzeļdegvielu, aģentūru LETA informēja VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska.
Muļķojot cilvēkus ar lētāka koksnes kurināmā piedāvājumiem, blēži apkrāpj Latvijas iedzīvotājus. Lai iemantotu cilvēku uzticību, krāpnieki izsūta rēķinus, kuros vazā arī reālu, godīgu uzņēmumu nosaukumus, vēsta raidījums "Bez Tabu".
Padoms izvietot apkurei dārgo dabasgāzi ar daudz lētāko koksni izklausās pārāk vilinošs, lai būtu ticams, jo Latvijā nav nekādu mehānismu jeb garantiju kurināmās koksnes cenu stabilitātes un pieejamības uzturēšanai.