Nosūtot savu karaspēku Krievijas karā pret Ukrainu, Ziemeļkoreja ir tuvinājusi pasauli vienu soli tuvāk globālam karam, saka Džons Hemingss, Indijas un Klusā okeāna reģiona ārpolitikas un drošības politikas programmas vecākais direktors Klusā okeāna forumā, raksta “The Telegraph”.
Ziemeļkoreja cer, ka Krievijas Federācija palīdzēs atrisināt uzreiz vairākas problēmas valsts iekšienē, bet kādu cenu par Ziemeļkorejas kareivju piedalīšanos karā pret Ukrainu maksās Krievija? Vēsta “unian.net”.
Ķīnas un Ziemeļkorejas līderi solījuši stiprināt sadarbību starp abām valstīm, atzīmējot diplomātisko attiecību nodibināšanas 75. gadadienu, raksta “Reuters”, atsaucoties uz Phenjanas paziņojumu.
KTDR paplašina aizliegto darbību sarakstu, par kurām var piespriest nāvessodu, tostarp nelegālu ieroču izgatavošanu, džinsu valkāšanu, baltu kāzu kleitu un saulesbriļļu nēsāšanu, raksta “dialog.ua”.
Ziemeļkoreja ir pazīstama ar saviem stingrajiem noteikumiem un ierobežojumiem - tur ir aizliegtas daudzas lietas, ko pavisam brīvi var darīt citās valstīs. Kāpēc Ziemeļkorejā liek cietumā par džinsu valkāšanu? Stāsta unian.net.
Krievijas prezidenta Vladimira Putina vizīte Ziemeļkorejā vairāk izskatās pēc izmisuma, nevis attiecību dibināšanas ar sabiedroto, raksta izdevums “Time”.
Eksperti ir pārliecināti, ka Kims Čenuns nolēmis palielināt savu popularitāti starp tādām valstīm, kas ietver Krievijas Federāciju, Irānu un Ķīnu, un Taivāna ir apdraudēta, raksta izdevums “The Hill”.
Saistībā ar sankcijām un tūrisma ierobežojumiem Eiropā Krievijas varas iestādes ir izstrādājušas alternatīvu saviem pilsoņiem: īpašas vasaras ekskursijas uz Ziemeļkoreju astoņu un 12 dienu garumā.
Sanāksmē ar savas armijas komandieriem Ziemeļkorejas diktators Kims Čonins bija īpaši “aktīvs”, taču ne kodolenerģijas, bet, visticamāk, alkohola dēļ, ziņo dialog.ua.
Ziemeļkoreja pilnībā lauzusi militāro vienošanos ar Dienvidkoreju, kas bija spēkā kopš 2018. gada, un draud izvietot papildu bruņotos spēkus demilitarizētajā zonā, vēsta Dialog.ua,