Klimats

28.aug 2022
Jau pirms 15 gadiem zinātnieki no visas pasaules runāja par to, ka notiek klimata pārmaiņu process; tas atgādina pistoles sprūdu - kad tas jau ir nospiests, pistoli var griezt, kā grib, bet tas lodi neapturēs, Latvijas Radio 4 raidījuma Podrobnosti ēterā sacīja zinātnieks, ģeologs Konstantīns Ranks.
18.mai 2022
Pērn četri nozīmīgi klimata pārmaiņu rādītāji sasniedza jaunu rekordu, trešdien paziņoja Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO), brīdinot, ka globālā enerģētikas sistēma ved cilvēci uz katastrofu.
11.mai 2022
ANO Pasaules Meteoroloģiskā organizācija bažījas, ka tuvākajos gados situācija ar klimata pārmaiņām krasi pasliktināsies.
10.apr 2022
Austrumantarktīdā reģistrēti vēl nebijuši temperatūras kāpumi – par 40 grādiem pēc Celsija virs mēneša vidējā rādītāja, vēsta ANO vietne news.un.org.
12.feb 2022
Amerikāņu zinātnieki ir nonākuši pie secinājuma, ka gāzes plītis vairāk veicina globālo sasilšanu nekā pusmiljons automašīnu ar iekšdedzes dzinēju. Līdzīgs secinājums izdarīts arī pēc eksperimenta – zinātnieki Kalifornijas viesnīcās pārbaudīja 54 virtuves.
16.jan 2022
Visvairāk iedzīvotājus Baltijā uztrauc gaisa un ūdens piesārņojums, mežu izciršana, klimata pārmaiņas un slikta atkritumu apsaimniekošana, secināts SEB bankas veiktajā aptaujā.
16.jan 2022
2022. gads visur Zemes būs auksts, prognozē Pasaules Dabas fonda (WWF) klimata programmas direktors Aleksejs Kokorins.
25.nov 2021
Cīņa ar klimata pārmaiņām ir mūsdienu lielākais izaicinājums, un to var pārvarēt tikai kopīgiem spēkiem, uzrunā 13.Āzijas un Eiropas sanāksmē ceturtdien uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
11.nov 2021
Ķīna un ASV trešdien vienojušās pastiprināt sadarbību klimata jomā nākamajā desmitgadē, ar šo pārsteidzošo paziņojumu nākot klajā COP26 klimata samitā Glāzgovā.
7.nov 2021
Interneta lietotāji pamatīgi sašutuši par Microsoft dibinātāja Bila Geitsa un Amazon veidotāja Džefa Bezosa rīcību - abi izklaidējušies ballītē uz videi kaitīgas jahtas, ziņo Daily Mail.
2.nov 2021
Apmeklējot klimatam veltītu konferenci, Latvijas radio korespondents Artjoms Konohovs piedzīvojis aizķeršanos plānotajā satiksmes maršrutā. Šajā likstā, pasteidzoties vainot klimata pārmaiņas, korespondents mikroblogošanas vietnē "Twitter" auditorijā izraisījis uzjautrinājumu un sarkasmu.
2.nov 2021
Lielbritānijas valdība paziņojusi, ka ANO klimata konferencē (COP26) Glāzgovā saņēmusi vairāk nekā 100 valstu solījumus līdz 2030.gadam izbeigt atmežošanu.
2.nov 2021
Varēja domāt, ka Glāzgovas klimata konference un pirms tās lielā mērā tieši klimata jautājumiem veltītā G-20 valstu vadītāju tikšanās Romā būs šā rudens galvenā politiskā performance. Taču tagad arvien skaļāk atskan balsis, ka šis konferences iznākums būs – fiasko.
31.okt 2021
G20 valstu līderi svētdien Romā vienojušies par samita noslēguma paziņojumu, kurā aicināts uz "jēgpilnu un efektīvu" rīcību, lai ierobežotu globālo sasilšanu līdz 1,5 grādiem pēc Celsija, bet iekļautas tikai dažas konkrētas saistības.
31.okt 2021
G20 valstis vienojušās par nepieciešamību ierobežot globālo sasilšanu līdz 1,5 grādiem pēc Celsija, salīdzinot ar līmeni pirms rūpnieciskās rezolūcijas, svētdien ziņo vairāki avoti.
2.okt 2021
Klimata aktīviste Grēta Tūngerga šobrīd ir 18 gadus veca un nedzīvo vairs vecāku mājās, vēsta britu dienas laikraksts “The Guardian”, kuram G. Tūnberga sniegusi interviju, atklājot savas dzīves un uzskatu nianses.
26.sep 2021
Miljardieris Džefs Bezoss apsolījis ziedod vienu miljardu ASV dolāru, lai palīdzētu novērst klimata pārmaiņas, vēsta "People."
24.sep 2021
Iepretim Ministru kabineta ēkai aptuveni 30 cilvēki mēģina pievērst uzmanību klimata nevienlīdzībai.
9.aug 2021
Cilvēki izmaina klimatu bezprecedenta tempā, brīdinājusi ANO Klimata pārmaiņu starpvaldību padome (IPCC), aicinot drastiski samazināt siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisiju, lai noturētu globālo temperatūru robežās, kuras paredz 2015.gadā panāktā Parīzes klimata vienošanās.
9.aug 2021
Iespēja ierobežot klimata pārmaiņas, lai gan ļoti niecīga, tomēr joprojām pastāv, ja nekavējoties tiks veikti visi nepieciešamie pasākumi, lai samazinātu oglekļa dioksīda, metāna un slāpekļa oksīda emisijas un sasniegtu klimatneitralitāti pēc iespējas ātrāk, bet ne vēlāk kā 2050.gadā, secināts ANO Klimata pārmaiņu starpvaldību padomes zinātnieku ziņojumā "Klimata pārmaiņas 2021: Fizikālā zinātne", kas publiskots pirmdien.