Latvijas skolēnu skaits ir pietiekams tikai 130 vidusskolu nokomplektēšanai, pētījumā par optimālo mūsdienu skolu tīklu Latvijā secināja ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs.
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosina noteikt agrāku skolas gaitu sākšanas vecumu, paredzot, ka 1.klasē skolēni varētu doties jau sešu gadu vecumā, un vienlaikus nosakot, ka 1.klasē apgūstamo mācību programmu īstenos tās vispārējās izglītības iestādes, kuras attiecīgajā situācijā būs spējīgas nodrošināt sešgadīgiem bērniem nepieciešamo mācību vidi un šim darbam sagatavotus pedagogus.
Centralizēto eksāmenu matemātikā un latviešu valodā kārtotāju skaits 70 skolās Latvijā nesasniedza pat desmit izglītojamos, liecina Valsts izglītības satura centra (VISC) informācija.
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) virzīs grozījumus izglītības jomu regulējošos likumos, lai tajos noteiktu Ministru kabineta (MK) tiesības noteikt kritērijus vispārējās izglītības programmu īstenošanai un līdz ar to varētu noteikt arī minimālo skolēnu skaitu klasēs.
Centralizēto eksāmenu rezultāti pierāda, ka reformas izglītībā vairs nedrīkst atlikt, - pārliecināts izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).
Saeima šodien noraidīja grozījumu veikšanu Vispārējās izglītības likumā, kas nostiprinātu Ministru kabineta (MK) tiesības noteikt minimāli pieļaujamo izglītojamo skaitu klasē vai klašu grupā valsts un pašvaldību vispārējās izglītības iestādēs vidējās izglītības pakāpē.
Katrā Rīgas mikrorajonā ir nepieciešama tikai viena vidusskola un dažas pamatskolas, intervijā telekanāla LNT raidījumam "900 sekundes" teica izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).
Nepietiekami augstos 12.klases latviešu valodas eksāmena rezultātos, vainojams eksāmens, nevis skolēnu zināšanas, šodien Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdes noslēgumā pauda tās priekšsēdētāja Eiženija Aldermane (GKR).
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja pēc "Vienotības" deputātes Baibas Brigmanes pieprasījuma šodien izvērtēs pašvaldības rīcību izglītības kvalitātes uzlabošanā izglītības iestādēs, informēja "Vienotības" Rīgas domes deputātu frakcijas referente Ieva Graudiņa-Šutko.
Mainot pašreizējās pedagoģijas metodes un ieviešot kompetencēs balstītu izglītības sistēmu, iespējams veicināt skolēnu ieinteresētību eksaktajos mācību priekšmetos un dabaszinātnēs, kā arī uzlabot jauniešu zināšanas matemātikā, fizikā un ķīmijā, uzskata Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors Leonīds Ribickis.
Rīgas dome (RD) liegusi vairākām valsts ģimnāzijām galvaspilsētā atvērt jaunas klases 7.klašu grupā vai likusi samazināt klašu skaitu 8.klašu grupā, līdz ar to šogad samazināsies tajās uzņemamo skolēnu skaits, šovakar vēsta raidījums "LNT Ziņas".
Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) veiktais pētījums par izglītības kvalitāti kontekstā ar skolu tīkla sakārtošanu pēc būtības ir viltojums un krāpšana, pārliecināts Rīgas mērs Nils Ušakovs (S).
Vēlēšanu tuvums traucē pašvaldībām pieņemt būtiskus lēmumus skolu tīkla reorganizācijas procesā, jo katra neaizslēgtā skola domniekiem var nest papildus balsis vēlēšanās, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" atzina Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
Latvijas reģionu sekmīgu pastāvēšanu nevar nodrošināt ar izglītības budžetu vien, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma" sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).
Ar pārbaudījumu angļu valodā šonedēļ dots starta šāviens šī mācību gada centralizēto eksāmenu laikam topošajiem visuddkolu apsolventiem. Tomēr tajā pašā laikā izglītības nozares speciālisti turpina diskutēt par to, vai vajadzētu palielināt obligāto eksāmenu skaitu. Vienlaikus izskan arī viedoklis, ka centralizētos eksāmenus vajadzētu vispār atcelt, vēsta raidījums "LNT ziņu Top 10".
Latvijas izglītības sistēmai jāsagatavo cilvēki ar potenciālu inovāciju radīšanai, šodien, godinot "Ekselences balvai" izvirzītos bioloģijas, fizikas, ķīmijas, matemātikas un ekonomikas pedagogus, norādīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
Arvien biežāk nesaudzīgu kritiku piedzīvo Latvijas izglītības nozare. Sākot ar nepamatotām reformām, kuras nesniedz vēlamo rezultātu, beidzot ar apšaubāmu studiju programmu samazināšanu. Šķiet, ka pēdējā laikā manipulācijas un nomelnošanas kampaņas uzņēmušas jaunus apgriezienus, taču pārsteidzošākais ir fakts, ka negodprātīgā konkurencē iesaistījušās arī pašas augstskolas, kuras viena otrai ir gatavas atvilt studentus, lai gūtu personīgu labumu.
Šorīt intervijā raidījumam "900 sekundes" ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens apgalvoja, ka pēc viņa rīcībā esošās informācijas var secināt, ka Rīgas Ekonomikas augstskolas un Rīgas Juridiskās augstskolas rektori varēs saglabāt savus amatus.
Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) sola rosināt iniciatīvas, kas dotu iespējas Latvijas augstskolām piesaistīt visatbilstošāko un profesionālāko akadēmisko personālu un arī rektorus.