Izglītība

10.okt 2017
Otrdien Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdē sociālie partneri pauda kritiku par 2018.gada budžetu, kurā nav ietverts precīzs finansējuma pieaugums veselības un zinātnes jomās, taču valdības pārstāvji šādus pārmetumus noraidīja.
10.okt 2017
Pāreju uz izglītību latviešu valodā vēlas atrisināt līdz 2018.gada februārim, lai to nevarētu izmantot kā instrumentu priekšvēlēšanu kampaņām, šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
9.okt 2017
Valdošā koalīcija sagaida pakāpenisku pāreju uz izglītību latviešu valodā, pēc valdošo politisko spēku sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
6.okt 2017
Ieceri vispārizglītojošos mācību priekšmetus vidusskolās pasniegt tikai latviešu valodā nevar uztvert nopietni, šādu viedokli pauda Latvijas Krievu savienības (LKS) līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs.
6.okt 2017
2020./2021.mācību gadā vispārizglītojošajās vidusskolās visus vispārizglītojošos mācību priekšmetus iecerēts mācīt tikai latviešu valodā, saglabājot mazākumtautību skolēniem iespēju dzimtajā valodā apgūt mazākumtautību valodu, literatūru un ar kultūru un vēsturi saistītus priekšmetus.
27.sep 2017
Latvijā gadiem runāts par nepieciešamajām reformām veselības nozarē un tikai tagad tiek pieņemti lēmumi - izglītības jomā pārmaiņas jāievieš ātrāk, trešdien izglītības reformām veltītajā Latvijas Bankas konferencē sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
21.sep 2017
Mācību saturu vidusskolās nākotnē skolēni varētu apgūt dažādos līmeņos, šodien konferencē "Vērtēt, lai mācītos" sacīja Valsts izglītības satura centra (VISC) direktors Guntars Catlaks.
21.sep 2017
Ņemot vērā, ka Saeimas vairākums neatbalstīja iniciatīvu par nepilsoņu statusa piešķiršanas izbeigšanu Latvijā dzimušajiem bērniem, nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) nesteigsies ar ieceri par izglītību tikai valsts valodā, sacīja VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.
21.sep 2017
40 % Latvijas iedzīvotāju ir bažas par to, ka viņi nespēs apmaksāt savu vai savu bērnu izglītību. Lai gan šis rādītājs kopš pirmā Drošības indeksa pētījuma 2014. gadā ir nedaudz uzlabojies, tas joprojām saglabājas augsts, it īpaši ģimenēs ar bērniem. Lielākā daļa jeb 64 % no visiem aptaujātajiem, kuri pauda raizes par savām iespējām segt izdevumus par izglītību, ir nepilngadīgu bērnu vecāki.
21.sep 2017
Mācīšanās tikai latviešu valodā būtu arhaisms, vērtējot nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK līdera Raivja Dzintara priekšlikumu par izglītību tikai valsts valodā, sacīja kādreizējais izglītības un zinātnes ministrs, sociālantropologs Roberts Ķīlis.
19.sep 2017
Skolēnu skaits sarucis 81, bet pieaudzis 38 pašvaldībās. Kopumā kāpums ir vien pirmsskolas un piecus līdz sešus gadus veco bērnu grupās, taču 1. līdz 12. klašu posmā tas joprojām samazinās, informē Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).
18.sep 2017
Esošu un izbijušu militāristu, politiķu un patriotiski noskaņotu pilsoņu rindās pagājušajā nedēļā atjaunojās diskusija par nepieciešamību ieviest Latvijā brīvprātīgi obligātu militāro dienestu un tikpat ātri tika slēgta ar tradicionālo – nē, nevajag. Šoreiz Saeimas atbildīgās komisijas izpildījumā. Tā vietā armijas rezerves tiks papildinātas ar obligāto aizsardzības mācību vidusskolās apguvušajiem skolēniem.
13.sep 2017
Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) ikgadējā pārskatā par izglītību Education at a Glance 2017, kurā Latvijas izglītības sistēmas dažādi rādītāji un sasniegtie rezultāti salīdzināti ar 34 OECD dalībvalstu un vairāku organizācijas partnervalstu datiem, pozitīvi novērtēta lielā iedzīvotāju proporcija ar pabeigtu vidējo izglītību – gandrīz 90% pieaugušo, kas ir par desmit procentpunktiem virs OECD vidējā 80% rādītāja.
13.sep 2017
Pašlaik valstī palikušas tikai astoņas pašvaldību profesionālās skolas. Katru gadu to skaits sarūk, un arī šogad slēgtas divas – Vecbebru un Mālpils profesionālās vidusskolas. Iemesls tam – aizvien sarūkošais audzēkņu skaits un arī valsts atbalsta trūkums.
12.sep 2017
Izrādās, ka Latvijā ir pietiekoši daudz slavenu, bagātu un gudru cilvēku, kuri uzskata, ka viņu atvasēm nav jāapmeklē skola un visas zināšanas jāiegūst mājmācības vai tālmācības ceļā. Par to šodien vēsta žurnāls "Privātā dzīve'.
31.aug 2017
Izglītoti cilvēki, kuri prot savu arodu un ir varoši savā profesijā, veido stipras Latvijas pamatus, apsveikumā Zinību dienā pauž Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
28.aug 2017
Šodienas mainīgajā pasaulē skolotājiem ir jāmāk ieinteresēt un aizraut skolēnus, svinīgā ceremonijā Rīgas pilī apbalvojot Ata Kronvalda balvas ieguvējus, kā arī pasniedzot Lielās un Mazās pūces balvu labākajām Latvijas skolām, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
25.aug 2017
Lai arī liela daļa (40%) iedzīvotāju būtiskas izmaiņas izglītības kvalitātē nav manījuši, jaunieši līdz 24 gadiem (26%) biežāk uzskata, ka izglītības kvalitāte pamazām uzlabojas, liecina jaunākais „Baltic International Bank Latvijas barometrs”. Neskatoties uz to, 46% jaunu cilvēku joprojām izjūt, ka izglītības sistēma nesagatavo darbam profesijā, tāpēc, lai atrastu darbavietu, ir jāpaaugstina kvalifikācija.
24.aug 2017
Neatkarīgā izglītības biedrība un Latvijas Privāto pirmsskolu biedrība ir uzsākušas balsu vākšanu sabiedrības iniciatīvas platformā manabalss.lv, lai saglabātu šobrīd esošo kārtību, kad bērni skolas gaitas uzsāk septiņu gadu vecumā, ar retiem izņēmumiem – astoņu gadu vecumā, pretēji Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) plānotajai reformai, kas paredz skolas gaitu uzsākšanu no sešu gadu vecuma.
16.aug 2017
Jaunajā mācību gadā durvis vērs 776 vispārējās izglītības iestādes, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) statistikas prognoze 2017./2018.mācību gadam.