Izrādās, ka mēs paši to nezinot varam tīrīt/mazgāt dažādas savas ķermeņa vietas nepareizi. Eksperti nosauc vispopulārākās higiēnas kļūdas, kuras pieļauj vairums cilvēku.
Labklājības ministrija (LM) rudenī varētu valdības prioritātēm virzīt higiēnas preču nodrošināšanu skolniecēm, šodien pilotprojekta "Bezmaksas higiēnas preces meitenēm Latvijas skolās" rezultātu prezentācijā sacīja LM parlamentārais sekretārs Reinis Uzulnieks (ZZS).
Domājot par labu higiēnu var šķist, ka visu darām pareizi - regulāri ejam dušā, mazgājam zobus u.c. Bet izrādās, ka ne vienmēr visu darām tā, kā vajadzētu un ierastie ikdiena paradumi var radīt vairāk ļauna nekā laba. Eksperti izceļ septiņus paradumus, kurus vajadzētu ikvienam no mums mainīt!
Depresija skar visus, arī pusaudžus. Pusaudža vecums ir sarežģīts laiks, kad notiek lielas izmaiņas ķermenī, smadzenēs un sociālajā dzīvē, līdz ar to periodisks īgnums, garastāvokļa svārstības un nevēlēšanās komunicēt ir raksturīgi pusaudžiem.
Nu jau vairākus mēnešus norit diskusija vai skolniecēm pienākas bezmaksas higiēnas preces - tamponi un paketes. Tas nav tikai ērtību jautājums - ir meitenes, kuras šo preču trūkuma dēļ pat neiet uz skolu.
Var šķist, ka mēs visu darām pareizi un piekopjam labu higiēnas praksti. Tomēr ne vienmēr tā var būt. Lasiet tālāk rakstu un uzziniet, kādas ir populārākās higiēnas kļūdas, kuras pieļaujam paši pat nezinot.
Eksperti nosauc piecus mutes dobuma higēnas "noteikumus", kurus būtu jāievēro ikvienam, lai ne tikai parūpētos par zobu veselību, bet arī savu pašsajūtu.
Lai arī Covid-19 pandēmija likusi lielāku uzmanību pievērst roku higiēnai, tomēr 73% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju joprojām rokas mazgā nepietiekami ilgi, secināts "Benu aptiekas" sadarbībā ar pētījumu kompāniju SKDS tapušajos Veselības monitoringa datos.
Rīgas dome plāno aizņemties vairāk nekā vienu miljonu eiro pašvaldības iestāžu higiēnas prasību nodrošināšanai, paredz šodien pašvaldības Finanšu un administrācijas lietu komitejas akceptētais lēmums.
17% Latvijas iedzīvotāju rokas mazgā vismaz 20 sekundes, kas ir Pasaules Veselības organizācijas un ekspertu ieteiktais roku mazgāšanas ilgums, bet 70% cilvēku parasti rokas mazgā nepietiekami ilgi, secināts "Benu aptiekas" veselības monitoringa dati, kas iegūti sadarbībā ar pētījumu centru SKDS.
Samazinās viens no Covid-19 ierobežojumu pozitīvajiem efektiem - Bērnu slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļā strauji pieaug ar zarnu infekcijām sasirgušo bērnu skaits.
Laikā, kad Covid-19 saslimstības rādītāji sniedzas vairākos simtos, it īpaši būtiski ir pievērst uzmanību ne tikai savu roku higiēnai, bet arī virsmu dezinfekcijai savā mājoklī. Durvju rokturi, zvanu pogas, pastkastīšu durtiņas un tamlīdzīgas koplietošanas virsmas var būt Covid-19 vīrusa noklātas, pašiem par to nezinot. Regulāra koplietošanas virsmu tīrīšana ar dezinfekcijas līdzekļu palīdzību samazina risku Covid-19 saķert koronavīrusu.
Lai mēs būtu veselīgi, mums ne tikai jāievēro higiēna, bet tā jāveic pareizi, citādi varam gūt pretēju efektu. Daudziem būs pārsteigums, cik patiesībā daudz ikdienišķo higiēnas procesu mēs darām aplam.
Sabiedriskās ēdināšanas un mazumtirdzniecības uzņēmumiem no rītdienas, 1.aprīļa, būs jāievēro papildus higiēnas prasības, aģentūru LETA informēja Zemkopības ministrijā (ZM).
Ņujorka kļūs par pirmo teritoriju pasaulē, kur sieviešu higiēnas preču ražotājiem uz savas produkcijas iepakojuma būs obligāti jānorāda, kādas vielas šie izstrādājumi satur, informē Today.