Grieķijas parlamentam šodien jāapstiprina divi likumi, kas apmaiņā pret jaunām reformām ļaus trīs gadu laikā no starptautiskajiem kreditoriem saņemt jau trešo – tagad 82 līdz 85 miljardu eiro lielu – aizdevumu.
Grieķijas valdība sākusi uzvesties kā jebkura atbildīga valdība un dara to, kas ir darāms valsts ekonomikas sakārtošanai, intervijā "Rietumu radio" sacīja Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš ("Vienotība").
Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs ceturtdien ierosināja septembrī rīkot viņa vadītās partijas "Syriza" ārkārtas kongresu, lai vienotos par valdības stratēģiju attiecībā uz valsts jauno glābšanas programmu.
Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs trešdien norādījis, ka viņš rīkos pirmstermiņa vēlēšanas, ja stingrās nostājas piekritēji turpinās pretoties jaunajai valsts glābšanas programmai, kurā solīta parādsaistību sloga atvieglošana.
Eirozonas krīzes laikā, kas norisinājās 2010.-2011.gadā, situācijas pasliktināšanās vienā valstī radīja būtiski negatīvu ietekmi arī citās valstīs, savukārt Grieķijas krīzes gadījumā situācija ir citāda, jo no finanšu tirgus viedokļa Grieķija tiek uztverta kā samērā izolēts gadījums, intervijā aģentūrai LETA sacīja Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis (V).
Grieķijas starptautisko kreditoru pārstāvji ieradušies Atēnās un nekavējoties sākuši pārrunas ar valsts varasiestādēm par trešo glābšanas programmu, pirmdien paziņoja Eiropas Komisija (EK).
Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (V) ir jāskaidro, kādēļ "valdība slepeni un vienpersoniski" pieņēmusi "Latvijas nacionālo pozīciju" Grieķijas finansēšanas jautājumā, kuras teksts ir noslepenots, uzskata Saeimas opozīcijas partijas "Saskaņa" deputāts Ivars Zariņš. Viņš arī aicina pārfinansēt Latvijas aizņēmumu.
Starptautisko aizdevēju pārstāvju ierašanās Atēnās, lai uzsāktu sarunas par jauno finansiālās palīdzības programmu, sagaidāma līdz svētdienas vakaram, sestdien pavēstīja avoti Grieķijas valdībā.
Grieķija atvieglojusi kapitāla kontroles ierobežojumus, atļaujot uzņēmumiem veikt maksājumus uz ārvalstīm un palielinot summu, kuru grieķi var ņemt līdzi ārzemju ceļojumos.
Grieķijas parlaments ceturtdienas rītā atbalstīja otro starptautisko kreditoru pieprasīto reformu daļu, kuru bija nepieciešams apstiprināt, lai valsts saņemtu jaunu glābšanas programmu.
Lai arī Latvijas ekonomika globālās finanšu krīzes laikā piedzīvoja sabrukumu, valsts tautsaimniecība šobrīd ir viena no Eiropā visstraujāk augošajām, taču Latvijas īstenotos pasākumus nav iespējams izmantot kā zāles Grieķijas atveseļošanai, izdevumā "Foreign Affairs" raksta Rīgas Ekonomikas augstskolas (REA) rektors Anderss Palzovs.
Grieķijas parlaments trešdien balsos par kreditoru pieprasīto reformu otro daļu, kuru nepieciešams apstiprināt, ja valsts vēlas saņemt jaunu glābšanas programmu.
Grieķijas valdība otrdien parlamentā prezentēja likumprojektu kreditoru pieprasīto reformu otrajai daļai, kuru nepieciešams apstiprināt, ja valsts vēlas saņemt jaunu glābšanas programmu.
Grieķija pirmdien sākusi veikt parādsaistību maksājumu Eiropas Centrālajai bankai (ECB) 4,2 miljardu eiro apmērā, kā arī nokavētos parādu maksājumus Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF), paziņojis informācijas avots valsts Finanšu ministrijā.
Lai arī pēc trīs nedēļu pārtraukuma bankas Grieķijā pirmdien atsākušas darbu, valstī vienlaikus pieauguši arī vairāki nodokļi, valdībai īstenojot ar kreditoriem pagājušajā nedēļā noslēgto vienošanos.
Reformu veikšana Grieķijā ir izdevīgāka, nekā defolts un haotiska izstāšanās no eirozonas, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Valdis Dombrovskis (V).