Pieminot 1949.gada 25.marta deportāciju un komunistiskā genocīda upurus, šajā dienā Rīgā būs koncerti un pasākumi - piemiņas brīdis pie Šķirotavas stacijas, gājiens no Latvijas Okupācijas muzeja uz Brīvības pieminekli, kur notiks svinīgā goda sardzes maiņas un ziedu nolikšanas ceremonija, bet vakarpusē iedzīvotāji gaidīti Lielās Piektdienas koncertos Rīgas Svētā Pētera baznīcā, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.
Krievijas Izmeklēšanas komitejas Galvenā izmeklēšanas pārvalde ierosinājusi krimināllietu par Ukrainas Doņeckas un Luhanskas apgabalu "krievvalodīgo iedzīvotāju genocīdu", pirmdien paziņoja iestādes oficiālais pārstāvis Vladimirs Markins.
Pēc garām diskusijām Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus krimināllikumā, kas paredz sodu par PSRS vai nacistiskās Vācijas īstenotā genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru vai kara nozieguma pret Latviju rupju noniecināšanu.
Latvijas Republikas okupācijas dienā 17.jūnijā partijas "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā (PCTVL) politiķi rīko "zinātnisku konferenci", kurā apšaubīs, vai Latvijā ir notikusi padomju okupācija.
Šogad aprit 71 gads kopš traģiskajiem 1941.gada 14.jūnija notikumiem, kad vienlaikus ar civiliedzīvotāju masveida izsūtīšanu notika arī represijas pret Latvijas armijas karavīriem.
Rīgā notiks vairāki piemiņas brīži, pasākumi un koncerti, pieminot komunistiskā genocīda upurus. Piemiņas pasākumus 13. jūnijā ievadīs grāmatas “Sibīrijas bērni” 1. sējuma angļu valodā atvēršana un filmas “Sibīrijas bilance” pirmizrāde Latvijas Okupācijas muzejā.
ANO sastādītajā ziņojumā par slepkavībām, kas pastrādātas pastrādātas Kongo Demokrātiskajā Republikā no 1993. līdz 2003. gadam, aprakstītas vairāk nekā 600 epizodes, kurās kopumā bojā gājuši aptuveni desmit tūkstoši cilvēku hutu etniskās grupas civiliedzīvotāju.
Rīt Rīgā notiks Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas diena, kas tiek atzīmēta, pieminot vairāk par 70 000 Latvijas ebreju, kas tika iznīcināti 1941.-1945. gadā nacistu okupētajā Latvijā.
Ruandas tiesnesis ir no apcietinājuma ir atbrīvojis amerikāņu advokātu, kurš apsūdzēts par tādas ideoloģijas popularizēšanu, kas mazina 1994. gadā notikušā genocīda apmērus. Atbrīvošana notikusi apsūdzētā veselības stāvokļa dēļ.
Šodien Strasbūrā atklājot plenārsesiju, Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Ježijs Buzeks atgādināja, ka jūnijā aprit 70 gadi kopš PSRS iebrukuma Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Priekšsēdētājs arī pieminēja pirms gada notikušās vēlēšanas Irānā, kurām sekoja vardarbība, kā arī pagājušonedēļ Turcijā notikušo arhibīskapa Padovese slepkavību.