Skultes sašķidrinātās dabasgāzes termināļa projekta autori termināli plāno uzbūvēt līdz 2024.gadam, sacīja "Skulte LNG Terminal" padomes priekšsēdētājs Arnfins Unums (Arnfinn Unum).
Gāzesvada "Nord Stream 2" projekta īstenotāji vērsušies Eiropas Savienības (ES) Vispārējā tiesā ar prasību anulēt bloka jaunos gāzes tirgus nosacījumus, uzstājot, ka tie esot "diskriminējoši pasākumi", kas "nepārprotami izstrādāti un pieņemti, lai radītu nelabvēlīgu situāciju" gāzesvadam, kas pa Baltijas jūras gultni tiek būvēts no Krievijas uz Vāciju.
No Latvijas enerģētikas drošības aspekta Skultē iecerētais sašķidrinātās gāzes (LNG) terminālis ar gāzes pārvades cauruļvadu līdz Inčukalna pazemes gāzes krātuvei esot visnotaļ atbalstāma iecere, taču nekādi speciāli valsts atbalsta mehānismi šim privātajam projektam netiek plānoti.
Ir noslēgusies sākotnējā apspriešana privātai iecerei būvēt Baltijas jūras līča piekrastē Skultē sašķidrinātās dabasgāzes termināli, savienojot to ar Inčukalna pazemes gāzes krātuvi. Vēl pirms tapis ietekmes uz vidi novērtējums, vērienīgais projekts sastapies ar kategoriskām vietējās sabiedrības iebildēm.
Rīgas jūras līcī, iepretim Skultes ostai, iecerētā sašķidrinātās dabasgāzes termināļa un ar to saistītā gāzes cauruļvada būvniecība ieinteresējusi un satraukusi vismaz 100 Saulkrastu novada iedzīvotājus, kuri sestdien Saulkrastos bija ieradušies uz projekta sākotnējās sabiedriskās apspriešanas sanāksmi, un daudzi no viņiem pauda bažas par to, kādu ietekmi šis projekts atstās uz visdažādākajām dzīves jomām - gan cilvēku ikdienu, gan vidi, gan tūrismu.
Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis paziņojis, ka pagaidām nezina, vai Lietuvai izdosies pievienoties kopīgajam gāzes tirgum ar citām reģiona valstīm.
AS Latvenergo februāra vidū uzsāka dabasgāzes tirdzniecību mājsaimniecībām, piedāvājot vairākus Elektrum Dabasgāze produktus, no kuriem daļa ir lētāka, bet daļa tādā pašā cenā kā publiskā tirgotāja AS Latvijas gāze regulētā cena. Kā uz šo piedāvājumu reaģēja dabasgāzes lietotāji, intervijā Neatkarīgajai atklāj Latvenergo pārdošanas direktors Uldis Mucinieks.
Vēl pirms dažiem gadiem Latvijā bija vienots uzņēmums Latvijas gāze (LG), kas valsts teritorijā nodarbojās gan ar dabasgāzes piegādēm, gan tirdzniecību. Atbilstoši Eiropas Savienības (ES) un Latvijas valsts lēmumiem LG tika monopolstāvoklis Latvijā tika likvidēts un visa dabasgāzes saimniecība sadalīta vairākās daļās – ar dabasgāzes tirdzniecību tagad nodarbojas LG, dabasgāzes sadali patērētājiem – a/s Gaso, bet ar dabasgāzes piegādi un uzglabāšanu a/s Conexus Baltic Grid. Par pārvades un uzglabāšanas infrastruktūras uzturēšanu un nozīmi Latvijā pastāstīja a/s Conexus Baltic Grid (Conexus) valdes priekšsēdētāja Zane Kotāne.
Koncerna Latvijas dzelzceļš (LDz) un uzņēmuma SIA DiGAS kopīgi īstenotais projekts – duālās piedziņas manevru lokomotīve – ieinteresējis vienu no lielākajiem dabasgāzes uzņēmumiem Eiropas Savienībā, Francijas uzņēmumu GRDF, kā arī Lilles pilsētas vadību.
Kopš 2017. gadā tika atvērts dabasgāzes tirgus, tirgotāju konkurence tajā ir bijusi juridisko klientu segmentā, savukārt mājsaimniecībām pakalpojumu par regulēto cenu līdz šā gada februārim nodrošināja tikai viens, līdzšinējais piegādātājs. AS Latvenergo piedāvājums mājsaimniecībām izvēlēties kādu no Elektrum Dabasgāzes produktiem nozīmē, ka pasīvajā mājsaimniecību dabasgāzes tirgū Latvijā sāk veidoties konkurences vide.
Gāzes smaku Ģertrūdes ielā, iespējams, radījuši kanalizācijā izlieti pārpalikumi no gāzes balona - gāzes šķidrā frakcija, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).
Nīderlandes pilsētā Hāgā svētdien gāzes sprādziens daļēji sagrāva trīsstāvu dzīvojamo māju, un negadījumā ievainoti deviņi cilvēki, vēsta Nīderlandes plašsaziņas līdzekļi.
2019. gada 1. janvārī stājās spēkā izmaiņas mājsaimniecībām noteiktajos dabasgāzes tarifos. Līdz 2018. gada 31. decembrim mājsaimniecību ikmēneša kopējais maksājums bija atkarīgs tikai no patēriņa apjoma un spēkā esošajiem tarifiem par patērēto dabasgāzi (mainīgā daļa). Bet no 2019. gada 1. janvāra ir ieviesta sadales sistēmas operatora AS “Gaso” fiksētā maksa par pieslēgumu. Tādējādi turpmāk kopējo maksājumu par dabasgāzi veidos divas daļas - mainīgā un fiksētā. Mājsaimniecībām, kas dabasgāzi izmanto tikai ēdiena gatavošanai, kopējais rēķins par gāzi varētu pieaugt par 2,14 eiro. Tas ir maksimālais pieaugums, ko savos rēķinos redzēs klienti tikai ar nulles patēriņu. Klientiem, kas dabasgāzi izmanto mājokļa apkurei - 1400 kubikmetru gadā un vairāk, kopējais mēneša maksājums par dabasgāzi pat samazināsies.
Krievijā, Rostovas apgabalā, pilsētā Šahti pirmdienas rītā daudzstāvu mājā nograndis sprādziens. Eksplozijas iemesls ir gāzes noplūde. Sprādziena rezultātā sabrucis mājas 8. un 9. stāvs, daļēji arī mājas kāpņu telpa. Sprādzienā gājis bojā viens cilvēks, 4 cilvēku liktenis vēl nav zināms.
Tuvojoties svētkiem un gada aukstākajiem mēnešiem, dabasgāzes sadales sistēmas operators GASO aicina iedzīvotājus pārliecināties, vai gāzes iekārtas ir drošas un darba kārtībā.
Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents enerģētikas jautājumos Marošs Šefčovičs uzaicinājis Krieviju un Ukrainu janvārī uz trīspusējām sarunām par gāzes tranzītu.