Pašlaik elektroenerģijas cenas ietekmē ārkārtīgi daudz dažādu faktoru, tādēļ kaut ko konkrētu paredzēt ir ļoti izaicinoši, intervijā aģentūrai LETA atzina SIA "Enefit" valdes priekšsēdētājs Krists Mertens. Tomēr lielākie jautājumi pašlaik esot saistīti ar to, kāds ir Latvijas enerģētikas ilgtermiņa plāns un redzējums. Neskaidrība par to nepalīdz nozarei pieņemt lēmumus par investīcijām.
Līdz ar marta beigām pārtrauks kompensēt elektroenerģijas izmaksu pieaugumu visiem juridiskajiem lietotājiem, tostarp uzņēmējiem, valsts un pašvaldību iestādēm, izglītības iestādēm slimnīcām un citām iestādēm, norāda Klimata un enerģētikas ministrija.
Fiksētas cenas elektroenerģijas līgumus pagājušajā gadā izvēlējās 65% mājsaimniecību, kamēr mainīgas cenas līgumus izvēlējās 12%, bet universālo pakalpojumu - 23% mājsaimniecību, informē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāvji.
Elektroenerģijas vidējā cena janvārī Latvijā samazinājās par 52%, salīdzinot ar decembri, un bija 99,74 eiro par megavatstundu (MWh), AS "Latvenergo" Elektroenerģijas tirgus apskatā norāda uzņēmuma Tirdzniecības daļas tirdzniecības analītiķe Karīna Viskuba.
Visās Baltijas valstīs nedēļas vidējā elektroenerģijas cena bija 64,60 eiro par megavatstundu (eiro/MWh), kas vienoti kritās par 64%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, aģentūru LETA informēja AS "Latvenergo" pārstāvji.
No šodienas elektroenerģija, kas tiek izmatota elektroenerģijas ražošanai, lai tiešā veidā nodrošinātu elektroenerģijas ražošanas procesu, ir atbrīvota no elektroenerģijas nodokļa, paredz grozījumi Elektroenerģijas nodokļa likumā.
Baltijas valstīs elektroenerģijas kopējais patēriņš šogad trešajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, samazinājies par 4%, bet saražotās elektroenerģijas daudzums pieaudzis par 8%, aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāvji.
Strauji pieaugot elektrotīklam pieslēgto enerģijas ražotāju skaitam, redzams, ka vēsturiskā energoapgādes sistēma mainās un kļūst decentralizēta, aģentūrai LETA norādīja elektroenerģijas sadales sistēmas operatora AS "Sadales tīkls" valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons.
No Krievijas saņemtās dabasgāzes apmērs šogad 11 mēnešos Latvijā sarucis par 73%, aģentūru LETA informēja dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas operatora AS "Conexus Baltic Grid" ("Conexus") pārstāvji.
Novembrī Latvijā vidējā elektroenerģijas cena, salīdzinot ar oktobri, pieauga par 20% un sasniedza 226,44 eiro par megavatstundu (MWh), AS "Latvenergo" Elektroenerģijas tirgus apskatā norāda uzņēmuma Tirdzniecības daļas tirdzniecības analītiķe Karīna Viskuba.
AS "Pasažieru vilciens" elektroenerģijas izmaksas oktobrī palielinājušās no 7,75% līdz 22,5% no saimnieciskajām izmaksām, pauž "Pasažieru vilciena" pārstāve Sigita Zviedre.
Elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" un sadales sistēmas operatora AS "Sadale tīkls" piedāvātos tarifus varētu samazināt tīkla zudumu kompensēšanai paredzēto elektroenerģiju ilgākā laikā periodā daļēji vai pilnībā iegādājoties par fiksētu cenu, nevis "Nord Pool" biržas cenām, pauž energokompānijas "Enefit" valdes priekšsēdētājs Krists Mertens.
SIA "Enerģijas publiskais tirgotājs" šogad pirmajā pusgadā obligātā iepirkuma ietvaros iepirkusi 377 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas, kas ir par 46,9% mazāk nekā attiecīgajā periodā 2021.gadā, liecina uzņēmuma publiskotā informācija.
Latvijā šogad desmit mēnešos saražotas 3663 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas, kas ir par 18% mazāk nekā 2021.gada attiecīgajā periodā, liecina pārvaldes sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ar rezolūciju uzdevis Ekonomikas ministrijai (EM) sadarbībā ar Finanšu ministriju (FM) kā kapitāldaļu turētājām vērtēt iespējas koriģēt AS "Augstsprieguma tīkls" un AS "Sadales tīkls" sagatavotos pakalpojumu tarifu projektus, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejas pārstāvji.
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) aicina lietotājus rūpīgi sekot elektroenerģijas un dabasgāzes patēriņam, īpaši valsts atbalsta perioda laikā līdz 2023.gada 30.aprīlim, kad lietotāju interesēs ir saņemt pareizi aprēķinātu kompensāciju, informē SPRK pārstāvji.
Septembrī Latvijā būtiski mazinājies elektroenerģijas patēriņš, sasniedzot zemāko līmeni kopš 2017.gada jūnija - kopumā Latvijā patērētas 531 379 megavatstundas (MWh) elektroenerģijas, kas ir par 6,8% mazāk nekā augustā un par 9,7% mazāk nekā 2021.gada septembrī.
Mājsaimniecībām atbalsts elektroenerģijas pieauguma kompensācijai rēķinos būs redzams novembrī, taču atsevišķos gadījumos tas tiks aprēķināts decembrī, norāda Ekonomikas ministrija (EM).