Eitanāzija

17.jan 2020
Beļģijas pilsētā Ģentē sākusies tiesas prāva pret trim ārstiem, kurus apsūdz nelikumīgā eitanāzijas veikšanā. Procesu iniciējušas 2010. gadā uz mūžu iemidzinātās Tīnes Nīsas māsas, apgalvojot, ka ārsti pārsnieguši savas pilnvaras un pirms eitanāzijas nav izdarījuši visu iespējamo, lai viņu izdziedētu.
1.dec 2019
Saeimā iesniegti likuma grozījumi, lai palielinātu iespēju veselus, dzīvotspējīgus klaiņojošus dzīvniekus piedāvāt iedzīvotājiem adopcijai, tādējādi pēc iespējas samazinot šo dzīvnieku eitanāziju skaitu.
19.jun 2019
Austrālijas Viktorijas štatā no trešdienas stājušies spēkā brīvprātīgās eitanāzijas likums, kas ļaus nedziedināmi slimiem pacientiem izbeigt dzīvi ārstu uzraudzībā, uzņemot letālu medikamentu devu.
3.mai 2018
CNN ziņo par 104 gadus vecu zinātnieku no Austrālijas, kurš devies ceļā uz Šveici, lai savai dzīvei pieliktu punktu, neslēpjot ''milzīgu nožēlu'', ka tik ilgi nodzīvojis.
14.aug 2017
Pēc 65 laulībā pavadītiem gadiem, sadevušies rokās, miruši divi sirmgalvji Nīderlandē.
19.mar 2017
Par eitanāziju var runāt tikai tad, ka paliatīvās aprūpes jomā valstī būs izdarīts viss iespējamais, pārliecināts tiesībsargs Juris Jansons.
19.mar 2017
Valdošās koalīcijas politiķi pagaidām atturīgi komentāros par parakstu vākšana, lai legalizētu eitanāziju, uzsverot, ka šis ierosinājums būs rūpīgi jāvērtē.
15.mar 2017
Mediķiem nedrīkst uzlikt par pienākumu nonāvēt cilvēkus, komentējot ieceri legalizēt eitanāziju, norādīja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) arhibīskaps Jānis Vanags.
11.mar 2017
Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana, lai legalizētu eitanāziju. Kā iniciatīvas "Par labu nāvi" pieteicējs norādīts Pēteris Buks.
17.sep 2016
17 gadus veca meitene Beļģijā veica ārsta asistētu pašnāvību. Viņa ir pirmā nepilngadīgā persona, kurai to veic. Jaunie noteikumi, kas atļauj legālu eitanāziju jebkurā vecumā stājās spēkā 2014. gadā, ziņo “Reuters”.
12.sep 2016
Beļģijas paralimpiete Marīke Vervorta, kura cieš no deģeneratīvas slimības, kas paralizējusi viņas kājas, paziņojusi, ka plāno pieprasīt eitanāziju, taču nav to gatava darīt uzreiz pēc spēlēm.
21.feb 2014
Kad Zaigas mammai bija palicis dzīvot vien dažas dienas, Zaiga visu laiku bija kopā ar mammu un nezināja, kā viņai palīdzēt. Mamma murgoja, kliedza un nepazina vairs nevienu. Pieejamie pretsāpju medikamenti līdzēja tikai daļēji un tobrīd Zaiga domāja: vislabākais mammai būtu, ja viņa varētu aiziet no dzīves bez ciešanām, te un tagad. Tagad Zaiga saprot: šīs domas viņai prātā radušās neizturamo ciešanu dēļ, jo aiziet tuvs cilvēks, un tu nevari nekā palīdzēt, kā arī tas, ka vismaz pieaugušo smagi uz nāvi slimo cilvēku aprūpe nereti ir atstāta uz pašu tuvinieku pleciem.
21.feb 2014
Drīz vairs nepārsteigs nekas. Ne izdzimteņu bari, kas, trulas un vienaldzīgas asinskāres dzīti, savos viedtālruņos iemūžina žirafes slepkavošanu, ne pusaudži un viņu vecāki, kas danco uz miruša vaļa ķermeņa, ne asins lietus, kas līst pār Kijevu, nekas... Šķiet, visa jau ir pārāk daudz, un ikdienas fons pārvelkas ar vienaldzības plēvi. Bet, re, to kārtējo reizi pārdur gaismas nesēji no Rietumu pasaules, un tad tu saproti – ir, ir vēl varoņi, kas pelēcību izdaiļo: pirms dažām dienām Beļģijas parlaments pieņēma likumu, kas paredz nedziedināmi slimu bērnu eitanāziju, jo, kā apgalvoja likumdevēji, «ciešanas pārspēj visu». Likuma sākotnējā variantā bija pat paredzēts, ka eitanāziju (pacienta aktīvu nonāvēšanu ar viņa piekrišanu) varēs veikt garīgi slimiem bērniem, arī vienkārši «no dzīves nogurušiem» un ar anoreksiju sirgstošiem bērniem...
13.feb 2014
Beļģijas parlamenta apakšpalātā ceturtdien gaidāms balsojums par sabiedrībā ārkārtīgi pretrunīgi vērtēto ieceri, kas paredz papildināt pirms 12 gadiem pieņemto likumu par eitanāziju, attiecinot to arī uz nepilngadīgajiem.
2.okt 2013
Beļģijā veikta eitanāzija 44 gadus vecam cilvēkam, kurš pēc neveiksmīgas dzimuma maiņas operācijas cietis "nepanesamas psiholoģiskās ciešanas", vēsta Beļģijas mediji.
17.mai 2011
Cīrihes kantons Šveicē arī turpmāk būs vieta, uz kuru dosies smagi slimi cilvēki, kas vēlas noslēgt rēķinus ar dzīvi. Aptuveni 85% svētdien notikušā referenduma dalībnieku noraidījuši ierosinājumu aizliegt palīdzēt veikt pašnāvības tiem, kuri tās nolēmuši izdarīt, bet 78% nobalsojuši pret ideju, saskaņā ar kuru šis pakalpojums vairs nebūtu pieejams ārzemniekiem.
25.feb 2010
Latvijas Veterinārārstu biedrība iebilst pret Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta piedāvāto modeli klaiņojošo dzīvnieku populācijas kontrolei, kas galvaspilsētā paredz tikai trīs vietas neglābjami slimo bezsaimnieka dzīvnieku eitanāzijai.
10.feb 2010
Vairāk nekā puse jeb 60% no pagājušajā gadā Lielbritānijā mirušajiem Latvijas valstspiederīgajiem izdarījuši pašnāvību, šodien preses brīfingā par konsulārajām aktualitātēm žurnālistus informēja Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretārs Andris Teikmanis.
13.okt 2009
Latvija ir vienā no pirmajām vietām pašnāvību ziņā attiecībā pret iedzīvotāju skaitu.
1.okt 2009
Lielbritānijā kādai sievietei ar pašnāvnieciskām tieksmēm ārsti atļāvuši nomirt, kaut varējuši glābt viņas dzīvību, ziņo laikraksts The Telegraph. Divdesmit sešus gadus vecā Kerija Vultortone cieta no depresijas, jo viņai nevarēja būt bērni, tāpēc sieviete iedzēra indi un izsauca ātro medicīnisko palīdzību.