Eiropas Cilvēktiesību tiesa šā gada 24. oktobrī pasludināja spriedumu lietā ”Sprūds un citi pret Latviju”. Tiesa konstatēja iesniedzēju Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas (Konvencija) 5.panta 4.punktā (tiesības uz personisko brīvību) garantēto tiesību pārkāpumu. Iesniedzēji ECT sūdzējās par to, ka viņiem netika nodrošinātas tiesības iepazīties ar krimināllietas materiāliem, ar kuriem izmeklēšana pamatoja nepieciešamību piemērot apcietinājumu. Iesniedzēji tiesai arī norādīja, ka viņiem netika nodrošinātas tiesības efektīvi pārsūdzēt viņiem piemērotā pirmstiesas apcietinājuma pamatotību.
Pērn Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) Latvijai apsvērumu sniegšanai kopumā nosūtīja 19 lietas, kas ir par divām lietām vairāk nekā 2022.gadā, izriet no Ārlietu ministrijas (ĀM) sagatavotā informatīvā ziņojuma par Latvijas pārstāvja starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās darbu 2023.gadā, kas pieejams Tiesību aktu portālā.
2018.gada izglītības reformas posms pirmsskolas izglītības iestādēs nepārkāpj Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvenciju un nediskriminē krievus, secinājusi Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT), skatot lietu "Djeri un citi pret Latviju".
Baltkrievu aktīviste Volha Karača, kas jau deviņus gadus dzīvo Lietuvā un vada Starptautisko pilsonisko iniciatīvu centru "Mūsu mājas" ("Naš dom"), ir vērsusies Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) par Lietuvas lēmumu liegt viņai patvērumu.
Eiropas Cilvēktiesību tiesa otrdien noraidījusi sešu portugāļu jauniešu un kādas Francijas pilsētas mēra prasības, kuru mērķis bija piespiest valstis samazināt siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisiju, taču atbalstīja līdzīgu prasību pret Šveici, secinot, ka Šveice nav darījusi pietiekami daudz, lai risinātu klimata pārmaiņu problēmu.
Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) noraidījusi divas prasības pret Latviju, kuru iesniedzēji uzskata, ka absolūtais aizliegums viņiem strādāt par skolotājiem iepriekšējās sodāmības dēļ esot bijis nesamērīgs.
Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) atzinusi tiesību pārkāpumu lietā "D. pret Latviju" par ieslodzīto neformālās hierarhijas nenovēršanu ieslodzījuma vietās.
Īrija iesūdzējusi Lielbritānijas valdību Eiropas Cilvēktiesību tiesā saistībā ar pretrunīgi vērtēto likumu, kas paredz amnestiju bijušā Ziemeļīrijas konflikta dalībniekiem.
Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) nav konstatējusi cilvēktiesību pārkāpumu Latvijā īstenotajā pārejā uz mācībām valsts valodā, izriet no ECT Tiesas sekretāra izplatītās preses relīzes.
Eiropas Cilvēktiesību tiesa (Tiesa) 2022. gada rudenī pasludināja spriedumu lietā Lapsa pret Latviju, atzīstot, ka ir pieļauts Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas (Konvencija) 2.panta (tiesības uz dzīvību) procesuālā aspekta pārkāpums.
Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) ir noraidījusi kādas čečenu ģimenes sūdzību par atteikumu ieceļot Latvijā, norādot, ka iesniegtās sūdzības nav pieņemamas izskatīšanai pēc būtības, tādējādi tiesvedība izbeidzama, informēja Ārlietu ministrijā.
Eiropas Cilvēktiesību tiesa otrdien nosodījusi Šveici par lielas sodanaudas piemērošanu čigānietei par ubagošanu un sievietes aizturēšanu par soda naudas nesamaksāšanu.
Strasbūrā bāzētā Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) ceturtdien atzinusi, ka Lietuva un Rumānija līdzdarbojušās ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) programmā, ļaujot CIP turēt apcietinājumā par terorismu aizdomās turētas personas slepenās ieslodzījuma vietās šo valstu teritorijā.
Šveice Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) uzvarējusi lietu pār musulmaņu ģimeni, kura atteicās savas meitas sūtīt uz kopīgām peldēšanas stundām, ziņo BBC.
Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) otrdien nolēma, ka Latvijai jāmaksā 9000 eiro liela kompensācija sievietei saistībā ar viņas ievietošanu Liepājas psihoneiroloģiskajā slimnīcā 1999.gadā, portālu nra.lv informēja Ārlietu ministrija.