e-veselība

4.jan 2018
E-veselības ieviešanā nekādu atkāpju nebūs un ar sistēmas ieviešanu ir jāvirzās uz priekšu, ceturtdien žurnālistiem atzina veselības ministra pienākumu izpildītājs, Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
4.jan 2018
E-veselības sistēmā "strādāt ir neiespējami", jo tajā nevar izrakstīt receptes, noslēgt darba nespējas lapas, kā arī sistēmā nav reģistrēti vairāki medikamenti un medicīnas preces, šādu viedokli pauda vairāki aptaujātie Rīgā praktizējošie ģimenes ārsti.
4.jan 2018
Patlaban e-veselības sistēma problēmas rada situācijās, kad no citas aptiekas, piemēram, jāaizvieto saslimis farmaceits, proti, sistēma liedz operatīvu iespēju farmaceitam strādāt ar e-receptēm citā aptiekā, pastāstīja "Mēness aptieku" tīkla pārvaldošā uzņēmuma AS "Sentor Farm aptiekas" valdes priekšsēdētājs Dmitrijs Juskovecs.
3.jan 2018
Šodien līdz dienas vidum e-veselības sistēmā izrakstīti vairāk nekā 25 000 e-recepšu, par vairākiem tūkstošiem pārsniedzot vakardienas laikā izrakstīto e-recepšu skaitu, pastāstīja Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāve Evija Štālberga.
3.jan 2018
Ja ārstam vakar izdevās izrakstīt e-recepti, tad aptiekā noteikti zāles tika izsniegtas, taču lielākās problēmas otrajā e-receptes darbības dienā radīja tieši e-veselības gausā darbība, receptes izrakstot. Visticamāk, sistēmas lielās noslodzes dēļ vakar, pirmajā šāgada darba dienā, e-veselība strādāja ļoti lēni vai nestrādāja nemaz. Daudzos medicīnas centros obligātais e-receptes lietošanas nosacījums pat radīja nelielu haosu.
2.jan 2018
Lai arī daudzas medicīnas iestādes sūdzas par lielām grūtībām strādāt ar e-veselības sistēmu, Nacionālais veselības dienests (NVD) apgalvo, ka traucējumi e-veselībā ir īslaicīgi, taču tuvākajās dienās var atkārtoties.
2.jan 2018
Obligātā valsts e-veselības sistēmas lietošana, kas Latvijā oficiāli sākta šodien, radījusi problēmas gan ārstiem, gan pacientiem.
2.jan 2018
E-veselības sistēmas traucējumu dēļ šodien ģimenes ārstiem bija traucēta un apgrūtināta pacientu pieņemšana, pastāstīja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide.
27.dec 2017
Pateicoties ģimenes ārstiem par veselo saprātu, veselības ministre Anda Čakša atzina, ka lielākā daļa ģimenes ārstu jau ir pievienojušies gan e-veselībai, gan noslēguši līgumus par valsts apmaksātu veselības pakalpojumu sniegšanu. Tiesa, par to, kāds pavērsīsies laiks, kad visā Latvijā sāks obligāti darboties e-veselība, jau būs atbildīgs premjerministrs Māris Kučinskis, kas uz vairākiem mēnešiem ieņems veselības ministra amatu apvienošanas kārtībā ar saviem tiešajiem valdības vadītāja pienākumiem, un jaunais Veselības ministrijas valsts sekretārs Aivars Lapiņš. A. Čakša no šīs nedēļas ir pirmsdzemdību atvaļinājumā.
17.dec 2017
Tuvojoties E-veselības sistēmas obligātās lietošanas uzsākšanas laikam, 2018. gada 1. janvārim, no kura darbnespējas lapas un receptes valsts kompensējamo zāļu saņemšanai ārstiem būs jāizraksta elektroniski, Nacionālais veselības dienests ir apkopojis biežāk uzdotos iedzīvotāju jautājumus par E-veselības lietošanu. Aicinām iepazīties ar šiem jautājumiem un noskaidrot, kuri no tiem ir pamatoti, bet par kuriem mēdzam dzirdēt mītus?
16.dec 2017
E-veselības sistēma ir "smags mantojums", bet mēs darām visu, lai sistēma kļūtu arvien labāka, aģentūrai LETA sacīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).
13.dec 2017
Lai gan Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija lepojas ar e-veselības sistēmas darbību raksturojošiem statistikas datiem, ne aizvakar, ne vakar e-veselības sistēmai pievienoties nebija iespējams. To apliecināja Saeimas deputāte, ģimenes ārste Līga Kozlovska, kā arī par to varēja pārliecināties ikviens, mēģinot ar internetbankas starpniecību autorizēties e-veselībā.
12.dec 2017
Patlaban nav garantijas, ka e-veselības sistēmas dēļ no 1.janvāra, kad tā būs jālieto obligāti, nesāksies haoss Latvijas veselības aprūpē, šodien Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas sacīja deputāte un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidente Līga Kozlovska (ZZS).
5.dec 2017
Nacionālais veselības dienests piedāvā ģimenes ārstiem parakstīt līgumu, kurā trūkst būtiskas līguma sastāvdaļas, proti, par pakalpojumiem paredzētās samaksas apmērs. «Nacionālais veselības dienests prognozējamo samaksas apmēru ir nosūtījis kā informatīvu materiālu un sola, ka to vienpusēji paziņos tad, kad ministrija būs sadalījusi piešķirtos budžeta līdzekļus,» norāda Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Neraugoties uz joprojām pastāvošajām domstarpībām ar Veselības ministriju un tās dienestiem, ģimenes ārsti oficiāli vienojušies pārtraukt streiku, kas sākās vasarā.
13.nov 2017
Ārstniecības iestādēm, tostarp ģimenes ārstiem, lai noslēgtu nākamā gada līgumu par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu un saņemtu valsts budžeta finansējumu, priekšnosacījums būs e-veselības sistēmas lietošana. Slimnīcām par šo jaunievedumu līgumu slēgšanā jāsatraucas nebūs, jo tās visas jau e-veselībai ir pievienojušās, taču šāda noteikuma izvirzīšana ģimenes ārstiem, no kuriem pat puse nelieto e-veselību, var izraisīt jaunus konfliktus starp Veselības ministriju un ģimenes ārstus pārstāvošajām organizācijām.
3.nov 2017
Dažādu iemeslu dēļ Latvijas Ģimenes ārstu asociācijai (LĢĀA) nav nekādas pārliecības, ka e-veselības sistēma būs gatava no nākamā gada 1.janvāra, uzsver asociācijas prezidente Sarmīte Veide.
11.okt 2017
Negatīvi vērtējams, ka Veselības ministrija (VM) visā e-veselības sistēmas projekta pārvaldībā un uzraudzībā kā mērķi nav izvirzījusi eveselības ieguvumu saņemšanu, bet gan orientējas uz Eiropas fondu projektu formālu pabeigšanu un sistēmas lietošanas obligāto uzsākšanas termiņu, kurš regulāri tiek atlikts. Šādi e-veselības ieviešanas procesu vērtē Valsts kontrole.
27.sep 2017
Projektā "e-veselība" ir jānovērš virkne problēmu un maksimāli jāpanāk ģimenes ārstu iesaiste, mudina Valsts kontroles pārstāvji.
14.sep 2017
Visas Latvijas slimnīcas ir noslēgušas līgumus par pievienošanos eveselībai, un drīzumā e-veselība aptvers arī vairākumu Latvijas aptiekāru. Nacionālā Veselības dienesta dati liecina, ka eveselībai pievienojušies jau 90 procenti aptieku. Vismazākais īpatsvars noslēgto līgumu vidū par darbošanos eveselības vidē ir starp ģimenes ārstu praksēm – tikai 35 procenti.
30.aug 2017
Nacionālais Veselības dienests piedāvā iespēju noskaidrot, vai tavs ģimenes ārsts un iecienītākā aptieka izmanto e-veselības sistēmu.