Difterija

Vakar, 7:20
Latvijā potenciāli bīstamā situācijā pašlaik varētu būt vairāki simti bērnu un aptuveni puse pieaugušo iedzīvotāju, kuri nav vakcinēti pret bīstamo slimību – difteriju. Pagājušajā gadā vairāk nekā piecsimt bērnu divu mēnešu vecumā nesaņēma vakcīnu pret difteriju, bet to laikus nesaņēma pusotrs tūkstotis bērnu.
17.sep
Par spīti ārstu pūliņiem vakar mūžībā devās četrus gadus vecs puisītis, kurš Bērnu slimnīcā nonāca kopā ar saviem brāļiem un māsu. Ārsti konstatēja saslimšanu ar difteriju, kas ir viena no slimībām, pret kuru stingri iesaka vakcinēt jau bērnībā.
16.sep
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) pagājušajā nedēļā nonākuši trīs bērni, kuri inficējušies ar difteriju un nebija pret to vakcinēti. Kā norāda slimnīcā, pateicoties labai vakcinācijas aptverei, Latvija līdz pagājušajai nedēļai bijusi no "difterijas brīva zona", tomēr tagad sācies lokāls difterijas uzliesmojums un šobrīd slimnīcā atrodas vairāki nevakcinēti bērni un pieaugušie.
14.sep
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) pagājušajā nedēļā nonākuši četri bērni, kuri inficējušies ar difteriju un nebija pret to vakcinēti, aģentūru LETA informēja BKUS.
9.sep
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) pagājušajā nedēļā nonākuši četri bērni, kuri inficējušies ar difteriju un nebija pret to vakcinēti, informē BKUS.
5.mar 2023
Tikai puse Latvijas pieaugušo iedzīvotāju ir vakcinēti pret difteriju. Valsts pilnībā apmaksā vakcīnu, taču atsaucība vakcinācijai ir kritiskā līmenī.
1.mar 2023
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) saņēmis informāciju par apstiprinātu difterijas gadījumu pagājušajā nedēļā un uzsācis epidemioloģisko izmeklēšanu. Laika periodā no 2009. līdz 2019.gadam Latvijā reģistrēti 119 difterijas gadījumi, deviņi no tiem jeb 7,6% beigušies letāli.
2.jun 2020
Latviešu anestezioloģe Kristīne Pitkeviča, kura strādā Berlīnes Sirds centrā, saņēmusi nāves draudus pēc savā “Facebook” profilā publicētās ziņas par bērna nāvi Vācijā, kurš nebija vakcinēts, vēsta LTV "Panorāma".
27.jun 2019
Latvijā 30,2% iedzīvotāju nav saņēmuši nevienu poti pret difteriju pēdējo desmit gadu laikā, savukārt 5,8% sāka potēties pret difteriju, bet to pārtrauca, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījums par 2018.gadu.
21.okt 2018
Latvijā aptrūcies difterijas vakcīnu pieaugušajiem - to krājumi samazinājušies ražotāja piegāžu pārtraukuma dēļ. Tāpēc pagaidām noteikts ierobežojums difterijas un stinguma krampju kombinētās vakcīnas izmantošanai un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicinājis atlikt pieaugušo revakcināciju pret difteriju – sestdien vēstīja raidījums "LNT Ziņas".
1.mar 2017
Šis gads veselības jomā aizsācies ne vien ar kārtējo gripas epidēmiju, bet arī infektologu, epidemiologu un citu sabiedrības veselības speciālistu bažām par epidemioloģisko situāciju saistībā ar difteriju Latvijā un uzliesmojuma risku.
7.feb 2017
Atsevišķās ģimenes ārstu praksēs Rīgā cilvēku īpatsvars, kas atsakās no difterijas vakcīnas, bija teju 39%, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.
7.feb 2017
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicina iedzīvotājus vakcinēties pret difteriju, taču Neatkarīgās lasītāji, kuri vēlētos atsaukties šim aicinājumam un pret difteriju beidzot revakcinēties, sastapušies ar dīvainu situāciju – vai nu vakcinācijas dienestos tiek prasīta samaksa par difterijas vakcīnu, vai vakcinācija tiek atteikta, jo nav ģimenes ārsta norīkojuma.
1.feb 2017
Latvijā pēdējos gados ir novērojams difterijas gadījumu pieaugums un šobrīd Latvijā ir augstākais saslimstības līmenis Eiropas Savienības valstu vidū. Laika posmā no 2010. līdz 2016. gadam Latvijā apstiprināti 59 difterijas gadījumi, ziņo Slimību profilakses un kontroles centrs
5.jan 2017
Puse no visiem saslimšanas gadījumiem ar difteriju Eiropas Savienības valstīs pēdējo desmit gadu laikā reģistrēti tieši Latvijā. Difterijas saslimstības rādītāji pa gadiem gan ir mainījušies – visvairāk cilvēku saslimuši 2008. gadā, kad Latvija vissliktākajā nozīmē pārspēja visu Eiropu kopumā.
4.jan 2017
Pēdējo desmit gadu laikā Latvijā no difterijas miruši 13 cilvēki, šodien preses konferencē par informatīvo kampaņu "Pasargāts, jo vakcinēts!" sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
2.jan 2017
2015.gadā pret difteriju un stingumkrampjiem Latvijā bija vakcinējušies tikai 65,3% pieaugušo, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja.
9.nov 2015
Pēdējos gados pieaudzis reģistrēto difterijas gadījumu skaits, īpaši bērnu vidū, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemioloģiskās uzraudzības dati.
6.nov 2015
Pēdējos gados pieaudzis reģistrēto difterijas gadījumu skaits, sevišķi bērnu vidū, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja.
27.jun 2014
Trīs gadus vecais bērns, kurš saslima ar difteriju, slimnīcā nonāca novēloti – viņš ne tikai nebija vakcinēts, bet pēc kāda alternatīvās medicīnas speciālista ieteikuma sākotnēji tika ārstēts mājās. Pēc trim intensīvajā terapijā pavadītām dienām bērna dzīvība ir glābta, viņš turpina ārstēties infekciju slimību nodaļā. Šis gadījums – ne pirmais, kad slimnīcā nonāk ar difteriju slims bērns – sacēlis sašutuma vētru mediķos. Bērnu slimnīca vērsīsies atbildīgajās un kontrolējošajās iestādēs, lai izvērtētu to personu rīcību, kuras ieteica nevakcinēt bērnu un nevērsties pēc palīdzības slimnīcā jau ar infekcijas slimības pazīmēm. Bērnu slimnīcā arī Neatkarīgajai atzina: iespējams, ir jāmaina likumi, nosakot alternatīvās medicīnas robežas un atbildību.