Ar difteriju slimo bērnu vecāki atkārtoti izņēmuši atvases no Bērnu slimnīcas, aģentūrai LETA apstiprināja Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS).
Slimību un profilakses kontroles centram (SPKC) epidemioloģiskajā izmeklēšanā apzinot 45 personas, nav izdevies noskaidrot nesen konstatētā difterijas uzliesmojuma infekcijas avotu, liecina Veselības ministrijas sagatavotā paskaidrojuma vēstule Saeimas prezidijam.
Madonas novada un Varakļānu novada bāriņtiesa atjaunojusi aizgādības tiesības ar difteriju slimo bērnu vecākiem, aģentūru LETA informēja bāriņtiesas vadītāja Olga Elsiņa.
Atbilstoši ar difteriju mirušās bērna mātes iesniegumam Valsts policija sākusi kriminālprocesu, kurā pārbaudīs, vai Bērnu klīniskā universitātes slimnīcas (BKUS) ārstu darbībās nav saskatāma nolaidība un bezdarbība.
Par spīti ārstu pūliņiem vakar mūžībā devās četrus gadus vecs puisītis, kurš Bērnu slimnīcā nonāca kopā ar saviem brāļiem un māsu. Ārsti konstatēja saslimšanu ar difteriju, kas ir viena no slimībām, pret kuru stingri iesaka vakcinēt jau bērnībā.
Ar difteriju sirgstošo bērnu veselības stāvoklis ir stabils, bet pagaidām viņiem jāatrodas ārstu uzraudzībā, aģentūra LETA uzzināja Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS).
Pēc tam, kad Bērnu klīniskajā Universitātes slimnīcā nomira pret difetriju nevakcinēts puisītis, bet viņa divas māsas, kas arī slimo ar šo nāvējošo slimību, pretēji vecāku gribai turpina ārstēties slimnīcā, soctīklos arvien plašāk skan vakcīnu skeptiķu uzbrukumi ārstiem.
Valsts policija svētdien nolēmusi iepriekš aizturētajiem ar difteriju saslimušo bērnu vecākiem piemērot drošības līdzekļus - uzturēšanos noteiktā vietā un aizliegumu izbraukt no valsts, informēja Valsts policijā (VP).
Policija sestdien aizturējusi vecākus par divu ar difteriju saslimušu bērnu izņemšanu no Bērnu slimnīcas, savukārt bērni patlaban ir nogādāti slimnīcā.
Latvijā potenciāli bīstamā situācijā pašlaik varētu būt vairāki simti bērnu un aptuveni puse pieaugušo iedzīvotāju, kuri nav vakcinēti pret bīstamo slimību – difteriju. Pagājušajā gadā vairāk nekā piecsimt bērnu divu mēnešu vecumā nesaņēma vakcīnu pret difteriju, bet to laikus nesaņēma pusotrs tūkstotis bērnu.
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) pagājušajā nedēļā nonākuši trīs bērni, kuri inficējušies ar difteriju un nebija pret to vakcinēti.
Kā norāda slimnīcā, pateicoties labai vakcinācijas aptverei, Latvija līdz pagājušajai nedēļai bijusi no "difterijas brīva zona", tomēr tagad sācies lokāls difterijas uzliesmojums un šobrīd slimnīcā atrodas vairāki nevakcinēti bērni un pieaugušie.
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) pagājušajā nedēļā nonākuši četri bērni, kuri inficējušies ar difteriju un nebija pret to vakcinēti, aģentūru LETA informēja BKUS.
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) pagājušajā nedēļā nonākuši četri bērni, kuri inficējušies ar difteriju un nebija pret to vakcinēti, informē BKUS.
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) saņēmis informāciju par apstiprinātu difterijas gadījumu pagājušajā nedēļā un uzsācis epidemioloģisko izmeklēšanu. Laika periodā no 2009. līdz 2019.gadam Latvijā reģistrēti 119 difterijas gadījumi, deviņi no tiem jeb 7,6% beigušies letāli.
Latviešu anestezioloģe Kristīne Pitkeviča, kura strādā Berlīnes Sirds centrā, saņēmusi nāves draudus pēc savā “Facebook” profilā publicētās ziņas par bērna nāvi Vācijā, kurš nebija vakcinēts, vēsta LTV "Panorāma".
Latvijā 30,2% iedzīvotāju nav saņēmuši nevienu poti pret difteriju pēdējo desmit gadu laikā, savukārt 5,8% sāka potēties pret difteriju, bet to pārtrauca, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījums par 2018.gadu.
Latvijā aptrūcies difterijas vakcīnu pieaugušajiem - to krājumi samazinājušies ražotāja piegāžu pārtraukuma dēļ. Tāpēc pagaidām noteikts ierobežojums difterijas un stinguma krampju kombinētās vakcīnas izmantošanai un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicinājis atlikt pieaugušo revakcināciju pret difteriju – sestdien vēstīja raidījums "LNT Ziņas".
Šis gads veselības jomā aizsācies ne vien ar kārtējo gripas epidēmiju, bet arī infektologu, epidemiologu un citu sabiedrības veselības speciālistu bažām par epidemioloģisko situāciju saistībā ar difteriju Latvijā un uzliesmojuma risku.
Atsevišķās ģimenes ārstu praksēs Rīgā cilvēku īpatsvars, kas atsakās no difterijas vakcīnas, bija teju 39%, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.