Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) izstrādātos grozījumus Darba likumā, tostarp izmaiņas pieļaujamo virsstundu skaitā, atvaļinājuma naudas izmaksā un brīvdienu piešķiršanas kārtībā, kā arī nakts darbinieku nodarbināšanā un kolektīvās atlaišanas kārtībā.
Šodien konferencē "Jauniešu nodarbinātība - šķēršļi un risinājumi" tās dalībnieki izteica vairākus priekšlikumus jauniešu bezdarba problēmas risināšanai valstī, tostarp aicināja paaugstināt skolu līdzatbildību par tās audzēkņiem.
No šodienas iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojums par apgādībā esošu personu ir palielināts no 70 latiem uz 80 latiem mēnesī. Par katru reģistrētu apgādājamo strādājošais turpmāk ik mēnesi saņems 2,40 latus vairāk nekā līdz šim.
Pašvaldības visā Latvijā plāno nodrošināt vairāk nekā 4000 skolēnu nodarbināšanu vasarā, šodien Sociālās drošības apakškomisijas sēde norādīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Inese Kalvāne.
Koalīcijas partneri pozitīvi vērtē ierosinājumu, kas paredz 8.jūlija darba dienu pēc XV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku noslēguma koncerta pārcelt uz citu dienu, tomēr "Vienotības" frakcija vēl diskutēs par koalīcijai piedāvāto likumprojektu.
Pērn bez rakstveida darba līguma 25 uzņēmumos bija nodarbināti 28 nepilngadīgi bērni un jaunieši, savukārt viens nepilngadīgais nelaimes gadījumā darbā guva smagas traumas, liecina Valsts darba inspekcijas (VDI) apkopotie dati.
Pēdējo nedēļu laikā Eiropas Savienības amatpersonas aizvien biežāk pievērš uzmanību jauniešu bezdarbam, kas sasniedzis rekordaugstu līmeni – vecumā no 15 līdz 24 gadiem nedz mācās, nedz spēj atrast darbu 23,6% gados jaunu cilvēku jeb aptuveni 7,5 miljoni jauniešu.
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina 18– 25 gadus vecus jauniešus, kas šobrīd ir bez darba, pieteikties izaugsmes iespēju skolai Tramplīns, kura notiks no 10. līdz 15. jūnijam.
Vairāk nekā puse jeb 60% iedzīvotāju ir pārliecināti, ka darba apstākļi un vide ietekmē veselību lielā mērā, turklāt visbiežāk negatīvi, liecina vērienīgā pētījuma "Darba apstākļi un riski Latvijā 2012-2013" pirmie rezultāti.
No trīs cilvēku tipiem - A, B un C - Latvijā visvairāk varētu būt sastopami "grāmatveža" jeb B tipa cilvēki, intervijā biznesa portālam "Nozare.lv" stāsta Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas psiholoģijas bakalaura un maģistra studiju programmu direktore profesore Guna Svence.
Skolēniem ir augstas prasības par darba samaksu vasaras prakses laikā, liecina piena pārstrādes uzņēmuma "Food Union" un ""OMD Snapshots" veiktā 15-19 gadus vecu jauniešu aptauja.
Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) no 19. marta sāk īstenot atbalsta pasākumu "Darbs Latvijā", nodrošinot saviem klientiem finansiālu atlīdzību transporta un īres izdevumu segšanai pirmos četrus darba mēnešus, informē NVA.
Labklājības ministrija virza apjomīgus grozījumus Darba likumā, kur paredzētas izmaiņas dažādos darba tiesību jautājumos, kas skar ārzemnieku nodarbinātību, darbinieces laktācijas periodā, audžuvecākus un asinsdonorus, kā arī izpeļņu, summēto darbalaiku, virsstundas un citas normatīvas pamatnostādnes.
Labklājības ministrija (LM) plāno būtiskas izmaiņas Darba likumā, tostarp izmaiņas pieļaujamo virsstundu skaitā, atvaļinājuma naudas izmaksā un brīvdienu piešķiršanas kārtībā, kā arī nakts darbinieku nodarbināšanā un kolektīvās atlaišanas kārtībā.
Ministru kabineta sēdē šodien tika atbalstīts Ekonomikas ministrijas ierosinājums piešķirt papildu 4 miljonus latu atbalstam jaunu darba vietu radīšanai, tādējādi programmas kopējo finansējumu palielinot līdz 7 miljoniem latu, kas ļaus kopumā atbalstīt gandrīz 600 jaunu darba vietu radīšanu.
Latvijā bezdarbs ir ciklisks, proti, ekonomiskās situācijas ietekmē trūkst vakanču, par to liecina jaunākais pētījums, kas neapstiprina Starptautiskā valūtas fonda (SVF) secinājumus, ka bezdarbs ir strukturāls.
Šāgada aprīlī sāksies reģionālās mobilitātes atbalsta programma, lai atbalstītu tos bezdarbniekus, kuri meklē darbu ārpus savas deklarētās dzīvesvietas – vismaz 20 kilometru attālumā.
Vecumā no 50 līdz 64 gadiem Latvijā ir nodarbināti 62 procenti iedzīvotāju – tas ir pat vairāk nekā vidēji Eiropas Savienībā, tomēr mazāk, nekā Latvijā strādāja pirms krīzes.
Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) martā uzsāks aktīvu sezonas vakanču gadatirgu pasākumu organizēšanu visā Latvijā, tāpēc aicina pieteikties darba devējus, kuri saviem uzņēmumiem vēlas atrast darbiniekus gan sezonas darbam, piemēram, lauksaimniecībā vai tūrismā, gan līguma darbam uz noteiktu laiku, gan pastāvīgus darbiniekus, Neatkarīgajai pastāstīja NVA speciāliste Iveta Kancēna.
Pašlaik situācija ir tāda: lai motivētu bezdarbniekus sākt strādāt, ir vajadzīga brīnumu nūjiņa, kādas mums nav, par situāciju nodarbinātības jomā saka uzņēmuma Latvāņi (kokapstrāde) valdes locekle Agita Kalniņa no Madonas.