Uz Latvijas Pareizticīgo baznīcu kā vienu no Latvijas lielajām tradicionālajām konfesijām nav pieļaujama Maskavas patriarhāta ietekme, šodien preses konferencē pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.
Svētdien, 6.martā, Latvijas Pareizticīgās baznīcas dievnamos skanēs zvani pret karu Ukrainā, liecina informācija Latvijas Pareizticīgās Baznīca mājaslapā.
Straujo energoresursu cenu kāpumu spēcīgi ir izjutušas Latvijas baznīcas. Par apkuri nākas maksāt trīs reizes dārgāk, nekā tas bija pirms gada, tādēļ iekštelpās temperatūra tiek samazināta līdz pat plus pieciem grādiem. Lai cik skarba būtu situācija, neviena baznīca savas durvis aizvērusi nav, tomēr daudzām draudzēm jāsamierinās ar aukstumu, ziņo "ReTV".
Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā pēc Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes (NKMP) ierosinājuma iekļauta Salaspils Sv.Jura baznīcas vieta un Ilūkstes jezuītu klostera komplekss un baznīcas fragmenti.
Piektdien, 5. novembrī, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns sasauca Reliģijas lietu konsultatīvās padomes sēdi tiešsaistē, lai vērtētu valstī ieviesto ierobežojumu ievērošanu Latvijas dievnamos un apspriestu reliģisko organizāciju darbību no šī gada 15. novembra.
Tieslietu ministrija (TM) ir uzrunājusi visas baznīcas par nepieciešamību ievērot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības, vēsta TM pārstāve Evija Rimšāne.
Pēc kādā luterāņu draudzēbnsarīkota zviedru jeb kafijas galda no koronavīrusa miruši divi cilvēki. Savukārt vairāki cilvēki Covid-19 dēļ nonākuši karantīnā vai pašizolācijā pēc Rīgas Aleksandra Ņevska pareizticīgās draudzes mācītāja saslimšanas.
Baznīcu nakts ir samērā jauna tradīcija ne tikai Latvijā, kur tā tiek rīkota tikai sesto reizi. Grūti izskaidrot, kāpēc uz muzejiem un baznīcām cilvēki labprāt gatavi doties vēlās pievakarēs un nakts laikā, jo, piemēram, Muzeju naktī, Baznīcu naktī un mūsdienu kultūras forumā Baltā nakts dažādi objekti ir ļaužu pārplūdināti.
Politiķu ievārītā putra ap Ziemassvētku oficiālo svinēšanu saskaņā ar Krievijas Pareizticīgās baznīcas tradīcijām – 7. janvārī – ir tikai nevainīga prelūdija briestošajām problēmām Latvijas garīgajā dzīvē. Satversmes tiesa šomēnes sāks skatīt lietu, kuras rezultātā Latvijas Pareizticīgās autonomās draudzes varētu censties panākt, ka tās atzīst par pirmskara Latvijas Pareizticīgās baznīcas mantinieci.
Šonedēļ Rīgas domes Īpašuma departaments lems par līdzfinansējuma piešķiršanu 19 ēku atjaunošanai. Pašvaldībā jau ir apstiprināts 487 189 eiro finansējums 55 konkursa projektu pieteikumiem kultūras pieminekļu saglabāšanai, bet kopumā no Rīgas domes budžeta konkursam bija piešķirti 600 000 eiro. Atlikuši 112 810 eiro, bet šonedēļ izvērtējamo 19 projektu pieteicēji ir prasījuši kopā 209 715 eiro.
Rīdziniekiem jau izsenis gailis ir pazīstams kā simbols, kas rotā daudzus Vecrīgas baznīcas torņus. Ne velti viņš ir iemantojis arī galvenā simbola statusu Rīgā. Tā kā pēc Austrumu kalendāra nākamais ir Gaiļa gads. Šis ir īstais laiks noskaidrot vairāk par gaiļiem, kas atrodas Rīgas baznīcu smailēs.
Sestdien Nigēras galvaspilsētā Niamejā nodedzinātas vismaz divas baznīcas, pilsētā notiekot vardarbīgiem protestiem pret pravieša Muhameda karikatūru publicēšanu Francijas satīras žurnālā "Charlie Hebdo".
Pēdējos gados Latvijā reliģisko draudžu lielums un skaits būtiski nemainās, bet, vērtējot baznīcu mājaslapās ievietoto informāciju un redzot jauno dievnamu būvniecību vai atjaunošanu, var rasties priekšstats, ka draudžu un ticīgo kļūst vairāk.
Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīca pašlaik piedzīvo savu vērienīgāko rekonstrukciju. Konkrētam mērķim ir piešķirts ERAF finansējums, bet draudze daudzus citus darbus veic par saviem līdzekļiem.
Neticami, mulsinoši, absurdi skaitļi un tīrā fantastika – ar šādiem apzīmējumiem luterāņu skaita pēkšņo palielināšanos vērtē ne tikai luterāņu mācītāji, bet arī reliģisko procesu pētnieki.
Gan Vecās Ģertrūdes, gan Doma baznīcas un nu arī Jāņa baznīcas atjaunošanai Rīgā tiek vākti ziedojumi. Dievnamiem ir atšķirīgas vajadzības, tālab draudzes un citi atbalstītāji izlēmuši lūgt sabiedrības atbalstu. Summas, kuras vēlas iegūt dievnamu savešanai kārtībā, ir dažādas, sākot no desmit un beidzot ar simt tūkstošiem latu.