Ar tiešsaistes koncertiem šodien tiek atzīmēta "Baznīcu nakts 2021"

 
©f64.lv, Ģirts Ozoliņš

Šodien, 29. maijā kristīgās kultūras notikumā „Baznīcu nakts 2021” dalību apstiprinājušas 97 baznīcas visā Latvijā.

Ievērojot valstī noteikto kārtību un epidemioloģiskos norādījumus, baznīcas būs atvērtas individuāliem apmeklējumiem jau no pulksten 12.00 dienā.

Koncertus un citus pasākumus Baznīcu nakts kultūras programmā šogad varēs skatīties un klausīties arī tiešraidēs draudžu sociālo tīklu platformās.

Baznīcu nakts svinīgā atklāšana - starpkonfesionāls dievkalpojums - notiks plkst. 18.00 Ogres Svētās Trīsvienības baptistu baznīcā un tiks translēts arī Baznīcu naktsFacebook kontā.

Baznīcu nakts rīkotāji šogad aicināja Latvijas draudzes dievnamus atvērt jau pirms Baznīcu nakts laika - no pulksten 12.00. Individuāli baznīcu apmeklējumi šajā laikā ir iespējami. Tā būs iespēja cilvēkiem iepazīt Latvijas sakrālo mantojumu dažādās Latvijas pilsētās un pagastos vairāku stundu garumā un atbilstoši noteiktajām epidemioloģiskās drošības prasībām.

Visvairāk atvērto dievnamu būs Vidzemē - 33 baznīcas, Rīgā un pierīgā - 23, Zemgalē - 14, Kurzemē - 13, Latgalē - 8,Sēlijā - 6 (informācija apkopota uz 25.05.2021.)

Katra pieteiktā baznīca ir atzīmēta „Baznīcu nakts 2021” vienotajā kartē, kas publicēta www.baznicunakts.lv. Kartē var redzēt baznīcas atrašanās vietu, un, noklikšķinot uz punkta kartē, iepazīties ar aprakstu un uzzināt, kādas iespējas pieejamas konkrētajā baznīcā.

Baznīcu programmas tiešsaistē:

  • Baldones evaņģēliski luteriskā baznīca (@BaldonesBaznica),
  • Rūjienas Sv. Bērtuļa ev.lut. draudze,
  • Palsmanes ev. lut. baznīca (@palsmanesbaznica),
  • Ogres Sv. Trīsvienības baptistu baznīca (@ogrestrisvienibasbaznica),
  • Skaistkalnes Sv. J. Marijas Debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīca (@skaistkalnesbaznica),
  • Siguldas Romas katoļu baznīca (@siguldasdraudze),
  • Rīgas Vecā Sv. Ģertrūdes ev. lut. baznīca (@gertrudesdraudze).

Šogad par notikuma vienojošo tēmu izraudzīti vārdi no Bībeles - “Es būšu ar tevi” (Jozuas grāmata 3:7).

Ņemot vērā pagarināto pasākuma laiku, baznīcu zvanu kopīga zvanīšana notiks pulksten 12.00, 18.00 un 22.00, kas atbilst senajai baznīcas stundu lūgšanu tradīcijai - pusdienas, vakara un nakts lūgšanas laikam. Tāpat kā citus gadus, pulksten 21.00 notiks vienošanās kopīgai Tēvreizes lūgšanai.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!