Basketbols

20.jūl 2015
Iepriekšējo sezonu pavadījis Spānijā, 25 gadus vecais valmierietis Jānis Kaufmanis atgriezies BK "Valmiera", savā mājaslapā vēsta Vidzemes klubs.
20.jūl 2015
Aizvadītajā naktī noskaidrojās, ka Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Lasvegasas Vasaras līgas finālā iekļuvušas Sanantonio "Spurs" un Fīniksas "Suns" komandas, kuras pusfinālā pārspēja attiecīgi Atlantas "Hawks" un Ņūorleānas "Pelicans". Par visa turnīra MVP jau priekšlaicīgi tika atzīts Kails Andersons no "Spurs".
18.jūl 2015
Latvijas U20 vīriešu basketbola izlase sestdien, 18. jūlijā, pagarinājumā Linjāno uzvarēja Lietuvu ar rezultātu 82:80. Uzvarētāji otrajā puslaikā atļāva Domantam Sabonim gūt tikai četrus punktus, kamēr Roberts Pāže pagarinājumā izcēlās ar sešiem punktiem un uzvaras grozu. Svētdien Latvija spēlē par piekto vietu sacentīsies pret Čehiju, kura apspēlēja Beļģiju ar 96:81.
17.jūl 2015
Lasvegasas Vasaras līgā Kristaps Porziņģis atzīmējās ar 12 punktiem pret „Warriors”, taču viņa Ņujorkas „Knicks” cieta sakāvi (54:76) un neiekļuva līgas ceturtdaļfinālā. Tā vietā rīt Porziņģis un „Knicks” piedalīsies gandarījuma kārtā.
16.jūl 2015
Latvijas U20 vīriešu basketbola izlase trešdien, 15. jūlijā, otrajā puslaikā atspēlēja 15 punktu starpību un uzvarēja Beļģiju ar rezultātu 75:66. Panākums nodrošināja trešo vietu E grupā un ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu. Cīņa par pusfinālu risināsies 17. jūlijā plkst. 22:00, pretiniekos F grupas vicelīdere Turcija.
15.jūl 2015
Ar graujošu uzvaru Eiropas U20 čempionātu turpina Latvijas jaunie basketbolisti, kuri turpina cīņu par vietu ceturtdaļfinālā. Latvijas U20 izlase E grupas mačā ar rezultātu 82:51 pārspēja turnīra rīkotājus, Itālijas basketbolistus.
15.jūl 2015
Kristaps Porziņģis aizvadījis produktīvu spēli Lasvegasas Vasaras līgā, palīdzot Ņujorkas „Knicks” ar 84:81 papildlaikā pieveikt „76ers”. Porziņģis guva deviņus punktus un izšķirošajos brīžos trāpīja trīs no triem soda metieniem, turklāt mača gaitā trīs reizes bloķēja pretinieku centru Džahlilu Okaforu.
14.jūl 2015
Latvijas U20 basketbola izlase šovakar 22:05 uzsāks Eiropas čempionāta mača pret mājiniekiem itāliešiem, cenšoties saglabāt izredzes uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Latvijai der tikai uzvara, turklāt var izrādīties, ka arī rezultāta starpībai ir liela nozīme.
14.jūl 2015
Lasvegasas Vasaras līgā otro uzvaru divās spēlēs izcīnīja Ņujorkas „Knicks” ar Kristapu Porziņģi sastāvā. Latvijas basketbolists guva deviņus punktus un palīdzēja pārspēt Losandželosas „Lakers” (76:66).
13.jūl 2015
Lai gan Kristaps Porziņģis Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Lasvegasas Vasaras līgā ir aizvadījis tikai vienu spēli, atzinīgus vārdus par latvieti teikusi kādreizējā Losandželosas "Lakers" zvaigzne Džeimss Vortijs.
13.jūl 2015
Latvijas basketbolists Dairis Bertāns Vasaras līgas mačā pret “Bucks”, kurā “Spurs” uzvarēja 89:74, laukumā pavadīja tikai deviņas minūtes un guva trīs punktus.
10.jūl 2015
Latvijas basketbolists Dairis Bertāns un Sanantonio „Spurs” Jūtas Vasaras līgas trešajā un pēdējā mačā ar 71:85 piekāpās Bostonas „Celtics”. Bertāns atzīmējās ar septiņiem punktiem un četrām atlēkušajām bumbām.
8.jūl 2015
Latvijas U20 sieviešu basketbola izlase otrdien, 7. jūlijā, Tinaho uzvarēja Vāciju ar rezultātu 62:55, liedzot pretiniecēm turpināt cīņu par astoņnieku. Paula Strautmane, Sindija Kudule un Digna Strautmane pēdējā minūtē iemeta septiņus soda metienus pēc kārtas. Trešdien plkst. 20:30 Latvija aizvadīs izšķirošo cīņu par iekļūšanu ceturtdaļfinālā, sacenšoties pret Poliju. Ceturtdaļfināliem kvalificēsies E grupas četras spēcīgākās komandas.
4.jūl 2015
Latvijas U20 sieviešu basketbola izlase sestdien, 4. jūlijā, uzvarēja Turciju ar rezultātu 72:68, izcīnīja trešo vietu B grupā un turpinās cīņu par iekļūšanu astoņniekā. Nākamajās dienās būs jāspēlē pret A grupas (Krievija kvalificējusies; Polija, Vācija un Serbija cīnās par divām ceļazīmēm) trīs spēcīgākajām komandām. Ceturtdaļfināliem kvalificēsies E grupas četras spēcīgākās komandas.
26.jun 2015
Liepājnieks Kristaps Porziņģis piektdien, 26. jūnijā, kļuva par NBA draftā augstāk izvēlēto spēlētāju Latvijas basketbola vēsturē. Izvēles ceremonijā spēlētāju ar ceturto numuru izvēlējās divkārtējie līgas čempioni "New York Knicks", brīdi pirms Adama Silvera iznāciena paziņoja Adrians Vojnarovskis. Situācija var mainīties, tāpēc Ņujorka, iespējams, nebūs Porziņģa pēdējā pietura šajā vakarā. Izvēles ceremonija risinājās līgas jaunākajā un modernākajā arēnā – “Brooklyn Nets” mājvietā “Barclays Center”, kura atrodas tikai dažu kilometru attālumā no NBA galvenā biroja Manhetenā.
18.jun 2015
Latvijas izlases kandidāts Rihards Kuksiks vairs nepāstāvēs Krievijas basketbola komandu "Nizhny Novgorod", pavēstījis klubs.
18.jun 2015
Par Latvijas čempionvienības basketbolā “VEF Rīga” galveno treneri nākamajā sezonā kļūs spāņu speciālists Karloss Frade, ar kuru vienošanās noslēgta uz trim sezonām. Sadarbība ar 2014./15.gada sezonas galveno treneri Nikolaju Mazuru izbeigta pēc abu pušu vienošanās
17.jun 2015
Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis sarunā ar "Yahoo Sports" paziņoja par savu vēlmi lauzt stereotipu par sevi kā "tievu balto puisi no Eiropas" un pauda apņēmību pierādīt sevi. Pēc atklātā treniņa latvietis izpelnījies vairāku NBA klubu atzinību, turklāt tiek ziņots, ka īpašu uzmanību viņam pievērsusi Losandželosas "Lakers" vienība, noorganizējot īpašu individuālo treniņu.
16.jun 2015
Latvijas basketbola spēka uzbrucējs/centrs Kaspars Bērziņš parakstījis divu gadu līgumu ar Ainara Bagatska, Artūra Štālberga un Oskara Ernšteina trenēto Krievijas klubu "Nizhny Novgorod", ziņo Ņižņijnovgorodas komanda.
15.jun 2015
Pēc uzvaras pār Krievijas basketbola izlasi, Latvijas sieviešu basketbola izlases meitenes tikās ar līdzjutējiem Ungārijā.