Ventspils uzbrukumā parāda meistarklasi un nežēlo Jelgavu

© BK Ventspils

Sestdien, 14. novembrī, "Aldaris" LBL notika divas spēles. Deviņkārtējie Latvijas čempioni BK "Ventspils" (9-1, #1) jau pirmajā puslaikā ieguva 20 punktu pārsvaru un uzvarēja BK "Jelgava" basketbolistus (3-5, #6) ar rezultātu 102:53.

Ventspils uzbrukums no pirmās minūtes strādāja ar pilnu jaudu. Mājinieku spēlētāji agresīvi gāja uz grozu, jau pirmajā ceturtdaļā nopelnot tiesības izpildīt 10 soda metienus. Uzbrukuma spiedienu pastiprināja lieliska precizitāte perimetrā. Artis Ate īsā laikā iemeta divus tālmetienus, Artjoms Butjankovs un Māris Gulbis pievienoja pa vienam trīspunktniekam katrs, bet Ventspils pārsvars sasniedza 20 punktus – 33:13.

Kārļa Muižnieka komandas spiediens neatslāba. Otrās ceturtdaļas pirmajās minūtēs Andrejs Gražulis un Žanis Peiners realizēja sešus brīvmetienus pēc kārtas, ventspilnieku precizitātei soda metienos tuvojoties 95% atzīmei (15/16). Jelgavnieki zaudēja arī cīņu par atlēkušajām bumbām un vidēji no spēles izdarīja tikai nedaudz vairāk par vienu metienu minūtē. Puslaikā Ventspils pārsvars sasniedza 25 punktu atzīmi – 50:25.

Otrā puslaika sākumā mājinieki veica izrāvienu 23:5, divdesmit devītajā minūtē panākot lielāko pārsvaru – 73:30. Andra Justoviča tālmetiens iesāka Jelgavas pretuzbrukumu 5:14, taču pret kopējo starpību tas bija piliens jūrā – 78:44. Sekoja mazi izrāvieni abu komandu izpildījumā, Jelgavai spējot ātri sasniegt 50 gūto punktu robežu – 83:50. Sasniedzot pussimtu, viesi nomierinājās, kamēr ventspilnieki spēli pabeidza ar 19:3 izrāvienu. Rekords gan nesanāca – oktobrī “Ventspils” uzvarēja Ogres komandu ar 104:51.