Valsts policija satiksmes drošības uzraudzībā saņēmusi ne tikai jaunas netrafaretās "Škoda" un "Subaru" markas automašīnas, bet arī trafarētus busiņus "Renault".
Ātruma kontroles maratona laikā policisti novēroja, ka transportlīdzekļu vadītāji pārsvarā brauc prātīgi, līdz ar to arī satiksme bija lēnāka un mierīgāka nekā ikdienā. Šogad akcijas laikā uz ceļiem fiksēto ātruma pārkāpumu skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir ievērojami mazāks. Ja pagājušajā gadā tie bija 709, tad šogad fiksēti 430 ātrumpārkāpēji, ziņo Valsts policija.
VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) veiktie vidējo braukšanas ātrumu mērījumi liecina, ka pēdējo trīs gadu laikā ir samazinājies to autovadītāju skaits, kas izvēlas braukšanas ātrumu virs 90 km/h, vēsta LVC.
Pagājušā gadā par stacionāro un pārvietojamo fotoradaru konstatētajiem pārkāpumiem noformēti 128 511 protokoli un lielākie ātruma pārkāpēji braukuši ar automašīnām "BMW", "Porsche" un "Ferrari", skaidro Valsts policija.
Lai gan uz valsts autoceļiem ir ziemai atbilstoši un vietām apgrūtināti braukšanas apstākļi, autotransporta vidējais braukšanas ātrums uz valsts galvenajiem autoceļiem otrdienas rītā daudzviet pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu 90 km/h. Rādījumi ir fiksēti VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) laika un satiksmes datu stacijās trešdienas, 9.novembra, rītā plkst.8:00.
Neskatoties uz to, ka svētdien gandrīz visā Latvijā intensīvi sniga un putināja, bet šorīt braukšanas apstākļi gandrīz uz visiem valsts galvenajiem autoceļiem bija apgrūtināti, atbilstoši VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) laika un satiksmes datu staciju rādījumiem, vidējais ātrums uz atsevišķiem valsts galvenajiem autoceļiem bija lielāks par atļautajiem 90 km/h. Vidējais ātrums valsts autoceļu tīklā šorīt plkst. 8.00 bija 87,9 km/h, bet pa dienu plkst. 14.00 – 91,6 km/h, vēsta Latvijas Valsts ceļi.
Jau vairākus mēnešus likumsargi citās Eiropas valstīs drīkst noskaidrot un sodīt Latvijas autoīpašniekus par šajās valstīs izdarītiem satiksmes noteikumu pārkāpumiem, piemēram, braukšanas ātruma pārsniegšanu. If Apdrošināšanas apkopotā informācija liecina, ka, lai gan lielākajā daļā valstu atļautais braukšanas ātrums ir līdzīgs, tomēr ir gadījumi, kad jāievēro specifiski noteikumi.
Kontroles maratonam sākoties, policisti novēroja, ka autovadītāji brauc gana prātīgi un būtiski ātruma pārkāpumi netika konstatēti, taču līdz akcijas noslēgumam pārkāpēju skaits būtiski audzis. Kontroles maratona laikā šogad uz ceļiem fiksēti teju par 100 ātruma pārkāpējiem vairāk nekā pagājušajā gadā. No pārbaudītiem 2116 transportlīdzekļu vadītājiem ātrumu pārsniedza 709.
Arī šovasar plānots atsevišķos ceļu posmos atļaut palielināt ātrumu līdz 100 kilometriem stundā, šodien Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē skaidroja Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns, informējot par spriesto pie padomes izveidotajā "Domnīcā".
Pirms dažām dienām tika ziņots par kādu tēvu, kura stāsts par šķietamu Latvijas policistu necilvēcību, iekaroja lielu popularitāti sociālajos tīklos. Šis gadījums izsaucis pretrunīgas jūtas sabiedrībā un sociālo tīklu lietotāji uzsākuši diskusiju vai tēva sašutums ir pamatots.
Septembrī par ātruma pārkāpumiem noformēti 6387 protokoli un lielākais ātrums konstatēts uz Ventspils šosejas, kad automašīnas vadītājs braucis ar ātrumu 185 kilometri stundā, aģentūra LETA noskaidroja Valsts policijā.
Iestājoties rudenīgiem laika apstākļiem, valsts autoceļu tīklā vairs nebūs atļauts paaugstinātais braukšanas ātrums 100 kilometri stundā, informē VAS "Latvijas Valsts ceļi".
Valsts policija sociālajā tīklā facebook publicējusi informāciju, kurā norāda, ka augustā ar stacionārajiem un pārvietojamajiem fotoradariem fiksēti teju 6,5 tūkstoši ātruma pārkāpēju