Armēnija

16.nov 2021
Pēc ziņām par smagām sadursmēm un robežas Armēnija lūgusi Krievijai palīdzību, lai aizsargātu savu teritoriālo suverenitāti pret Azerbaidžānas uzbrukumu, otrdien ziņo krievu aģentūra TASS.
15.nov 2021
Armēnijas premjerministrs Nikols Pašinjans pirmdien apsūdzējis Azerbaidžānas karavīrus robežas pārkāpšanā un atlaidis aizsardzības ministru, vēsta ziņu aģentūra "Interfax".
25.aug 2021
Armēnijas parlamentā trešdien izraisījušies kautiņi starp valdošās partijas "Pilsoniskais līgums" un opozīcijas bloku "Armēnija" un "Man ir gods" deputātiem, vēsta ziņu aģentūra TASS.
14.jūl 2021
Apšaudē ar Azerbaidžānas armiju trešdien uz abu naidīgo valstu robežas nogalināts armēņu karavīrs, ziņo Armēnijas Aizsardzības ministrija.
22.jun 2021
Armēnijas premjerministra Nikola Pašinjana galvenais vēlēšanu sāncensis eksprezidents Roberts Kočarjans otrdien neizslēdza iespēju rīkot ielu protestus, vienlaikus solot, ka par iespējamiem vēlēšanu pārkāpumiem vērsīsies tiesā.
17.mai 2021
Armēnijas un Azerbaidžānas bruņoto spēku pārstāvju sarunas par atrisinājumu situācijai, kas izveidojusies pēc Azerbaidžānas karaspēka ienākšanas Armēnijas teritorijā, turpināsies trešdien, pirmdien pavēstīja Armēnijas pagaidu premjerministrs Nikols Pašinjans.
13.mai 2021
Azerbaidžānas karavīri šķērsojuši robežu ar Armēniju un Armēnijas dienviddaļā ienākuši tās teritorijā 3,5 kilometru dziļumā, ceturtdien sacīja Armēnijas pagaidu premjerministrs Nikols Pašinjans, notikušo dēvējot par Armēnijas suverenitātes aizskārumu un mudinot situāciju risināt sarunu ceļā.
24.apr 2021
ASV prezidents Džo Baidens šodien gatavojas atzīt Pirmā pasaules kara laikā Osmaņu impērijā notikušo pusotra miljona armēņu slepkavību par genocīdu, vēsta "New York Times”, “Wall Street Journal”, “The Guardian ”.
18.mar 2021
Armēnijas premjerministrs Nikols Pašinjans ceturtdien izsludinājis pirmstermiņa vēlēšanas, kuras tiks sarīkotas 20.jūnijā.
22.dec 2020
Tūkstošiem protestētāju otrdien izgāja Armēnijas galvaspilsētas Erevānas ielās, pieprasot premjerministra Nikola Pašinjana atkāpšanos ar Azerbaidžānu noslēgtā pamiera dēļ, vienlaikus valstī sācies opozīcijas rosinātais streiks. Protesta akcijā Erevānas centrā, skanot saukļiem "Nikols nodevējs" un "Armēnija bez Nikola", pulcējās ap 25 000 cilvēku. Demonstranti ielenca valdības ēku un aicināja policiju pievienoties tautai. "Šī valdība vairs mūs nepārstāv. Tās lēmumi ir nelikumīgi, un tāpēc tai ir jāatkāpjas," uzrunājot demonstrantus, sacīja opozīcijas partijas "Dashnaktsutyun" politiķis Išhans Sagateljans. Streikam pievienojušies Erevānas metro strādnieki, Erevānas Valsts universitātes arodbiedrība un vairāki desmiti uzņēmumu, sacīja "Dashnaktsutyun" pārstāvis Gegams Manukjans. Streiks turpināsies līdz brīdim, kad Pašinjans būs atkāpies, viņš solīja. Dienu iepriekš protestētāji bloķēja ceļu uz robežpilsētu Gorisu, piespiežot Pašinjanu saīsināt oficiālo vizīti trīs dienu nacionālo sēru ietvaros, kas izsludinātas, pieminot karā kritušos. Pilsētas mērs Arušans Arušanjans aicināja protestētājus nepieļaut, ka Pašinjans nokļūst Sjunikas reģionā valsts dienvidos. Mēru policija vēlāk aizturēja. Demonstranti otrdien pulcējās arī Gorisā, pieprasot mēru atbrīvot. Pašinjans vairākkārt sacījis, ka negrasās atkāpties, un nostāju atkārtoti pauda otrdien pirms Erevānas demonstrāciju sākuma, sociālajā tīklā "Facebook" solot: "Es turpināšu pildīt premjerministra pienākumus." Azerbaidžānas bruņotie spēki Kalnu Karabahas strīdus reģionā uzsāka plašu uzbrukumu 27.septembrī. 9.novembrī Armēnija un Azerbaidžāna ar Krievijas atbalstu noslēdza vienošanos par uguns pārtraukšanu Kalnu Karabahas konfliktā, ko Armēnijā daudzi uzskata par kapitulāciju. Vienošanās paredz, ka armēņi zaudē daļu Kalnu Karabahas pamatteritorijas, kā arī visus drošības buferzonas rajonus, kas kopš 90.gadiem atradās armēņu kontrolē. Kalnu Karabahas nākotnes politiskais statuss arī pēc vienošanās noslēgšanas paliek nenoteikts. Kalnu Karabahas neatkarību līdz šim neviena valsts nav atzinusi, arī ne Armēnija, kas Kalnu Karabahai sniedz visa veida atbalstu. Francijas Senāts 26.novembrī aicināja Francijas valdību atzīt Kalnu Karabahu par neatkarīgu valsti. Kalnu Karabaha, kas padomju laikā bija Azerbaidžānas PSR sastāvā, kopš deviņdesmito gadu sākuma ir "de facto" neatkarīga armēņu republika. Kaut arī kopš PSRS sabrukuma Azerbaidžāna nekontrolēja Kalnu Karabahu, tā šo armēņu apdzīvoto reģionu uzskata par savu teritoriju.
11.dec 2020
Armēnijas Veselības ministrija piektdien publiskojusi jaunāko informāciju par Kalnu Karabahas karā kritušo armēņu karavīru skaitu, apliecinot, ka dzīvību zaudējuši 2996 karavīri.
5.dec 2020
ptuveni 15 tūkstoši protestētāju sestdien Erevānā pieprasīja Armēnijas premjerministra Nikola Pašinjana atkāpšanos saistībā ar 9.novembra vienošanos par pamieru Kalnu Karabahā, ko daudzi uztver kā Armēnijas kapitulāciju. Vēcinot Armēnijas un Kalnu Karabahas karogus, protestētāji skandēja "Nikols - nodevējs" un "Armēniju bez Nikola!". Protestā bija klāt arī ietekmīgās Armēņu apustuliskās baznīcas garīdzniecības pārstāvji. Opozīcija draud sākt pilsoniskās nepakļaušanās kampaņu, ja Pašinjans neatstās amatu. Tikmēr Pašinjans, kas iepriekš skaidrojis vienošanos kā vienīgo iespēju nepieļaut reģionā pilnīgu sabrukumu, aplenkumu un tūkstošiem armēņu karavīru nāvi, sestdien televīzijas uzrunā paziņojis, ka atkāpties neplāno un ka šobrīd viņa valdība par svarīgāko uzskata karagūstekņu un kritušo atgūšanu. 17 Armēnijas opozīcijas partijas iestājušās par to, lai Pašinjana vietā stātos bijušais premjers Vazgens Manukjans, kas vadīja Armēnijas valdību 1990. un 1991.gadā un bija aizsardzības ministrs 1992. un 1993.gadā, Kalnu Karabahas konflikta laikā. Uzrunājot protestētājus, 74 gadus vecais Manukjans sacījis, ka izveidotu pagaidu valdību, kura sarunu ceļā censtos panākt dažu neskaidru 9.novembra vienošanās aspektu pārskatīšanu. Tikmēr Azerbaidžānas Aizsardzības ministrija sestdien oficiāli apstiprinājusi, ka ceturtdien, 10.decembrī, galvaspilsētā Baku tiks rīkota militāra parāde par godu Kalnu Karabahas konflikta beigām, kurā piedalīsies vairāk nekā 3000 karavīru un aptuveni pusotrs simts tehnikas vienību, tai skaitā jaunākās raķešu iekārtas un pretgaisa aizsardzības sistēmas, kā arī daļa trofeju tehnikas, kas atņemta Armēnijas pusei.
25.nov 2020
Azerbaidžāna trešdien paziņoja, ka tās spēki iegājuši otrajā no trim Kalnu Karabahas rajoniem, kas Armēnijai jāatdod atpakaļ Baku kontrolē saskaņā ar vienošanos par karadarbības izbeigšanu.
20.nov 2020
Armēnijas aizsardzības ministrs Davits Tonojans iesniedzis atlūgumu, piektdien vēsta laikraksts "Aravot".
20.nov 2020
Azerbaidžānas armija piektdien paziņoja, ka iegājusi pirmajā no trim Kalnu Karabahas rajoniem, kas Armēnijai jāatdod atpakaļ Baku kontrolē saskaņā ar vienošanos par karadarbības izbeigšanu.
17.nov 2020
10. novembrī Armēnijas premjerministrs, Krievijas prezidents un Azerbaidžānas prezidents parakstīja dokumentu par pamiera iestāšanos starp abām konfliktējošajām pusēm Kalnu Karabahā. Armēnijas Ārkārtas situāciju ministrija nosūtīja autobusus, lai iedzīvotāji, kuri bija devušies bēgļu gaitās varētu atgriezties mājās. Līdz šim 482 bēgļi no Armēnija ir atgriezušies mājās. Bēgļu autobusus pavada Krievijas miera uzturēšanas patruļa un militārā policija.
15.nov 2020
Armēnijā aizturēts opozīcijas partijas "Dzimtene" līderis Artūrs Vanecjans un apsūdzēts par premjerministra slepkavības plānošanu, svētdien paziņojuši Vanecjana advokāti.
14.nov 2020
Armēnija sestdien pavēstīja, ka sešas nedēļas ilgušajās sadursmēs ar Azerbaidžānu par Kalnu Karabahas strīdus reģionu krituši vairāk nekā 2000 karavīru.
12.nov 2020
Armēnijā ceturtdien aizturēti desmit ietekmīgi opozīcijas politiķi par protestu organizēšanu pret vienošanos par karadarbības izbeigšanu Kalnu Karabahā.
11.nov 2020
Krievijas militārā transporta aviācijas lidmašīnas nogādājušas Armēnijā vairāk nekā 200 miera uzturētāju, otrdien pavēstīja Krievijas Aizsardzības ministrija.