Tautsaimniecības atlabšana sev līdzi nesusi arī ēnu ekonomikas pieaugumu. Ja kaimiņvalstīs nodokļu nemaksātāju īpatsvars ar katru gadu samazinās, tad Latvijā šobrīd pelēkajā zonā slīgst ap 20% no iekšzemes kopprodukta. Netieši atzīstot savu bezspēcību cīņā ar negodīgiem uzņēmējiem, valsts gatava ieviest drastisku, taču efektīvu sodu sistēmu aplokšņu algu saņēmējiem, kas jau raisījis plašu diskusiju sabiedrībā. Par to 2. jūnijā diskutēs arī Valsts prezidents.
Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) neatbalsta Valsts ieņēmumu dienesta (VID) priekšlikumu noteikt atbildību par aplokšņu algas saņemšanu arī darba ņēmējam, aģentūrai LETA sacīja LBAS vadītājs Pēteris Krīgers.
No visām Eiropas Savienības (ES) valstīm Latvijā ir vislielākais "aplokšņu algas" saņēmēju īpatsvars - šādi ienākumi ir 11% Latvijas iedzīvotāju, liecina aptaujas "Eirobarometrs" apsekojums par nedeklarēto darbu.
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvaldes amatpersonas, 9.oktobrī veicot 30 kratīšanas Rīgā un Rīgas rajonā, apturēja noziedzīga grupējuma darbību, kura pakalpojumus izmantoja viens no Latvijā lielākajiem uzkopšanas un apsaimniekošanas nozares pakalpojumu sniedzējiem, informēja VID Sabiedrisko attiecību daļa.
Valsts ieņēmumu dienests (VID) kādā transportu pakalpojumu sniegšanas uzņēmumā Kurzemes reģionā veicot atkārtotu pārbaudi, pārsteidza uzņēmuma amatpersonas tieši tā dēvēto aplokšņu algu izmaksas brīdī.
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde 23.februārī apturējusi noziedzīga grupējuma darbību, kas 2011.gada laikā izkrāpa pievienotās vērtības nodokli (PVN) gandrīz 0,5 miljonu latu apmērā un 2011.gada laikā apgrozīja gandrīz 2,5 miljonus latu.
Septembrī, sākot intensīvāku cīņu ar "aplokšņu algu" maksāšanu, Valsts ieņēmumu dienests (VID) veicis 108 darba devēju - ar būvniecību, tirdzniecību, ēdināšanas pakalpojumiem un ražošanu saistītu uzņēmumu - pārbaudes, no kurām 70 gadījumos konstatēti dažādi pārkāpumi, informēja VID Komunikācijas nodaļā.
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) rīcībā nav informācijas par "aplokšņu algu" vai nelegālās nodarbinātības īpatsvaru valstī, aģentūrai LETA sacīja Ieņēmumu dienesta Komunikācijas nodaļā.
Tā ir bijis vienmēr. Jo lielāki nodokļi, jo lielāka ir interese nodokļus nemaksāt. Ja nodokļi ir nelieli vai simboliski, tad nav nekādu problēmu ar to nomaksu. Jo nodoklis ir lielāks un ja ir iespēja nodokli nemaksāt, tad proporcionāli palielinās iespējamās peļņas lielums.