\\Autori

Ritums Rozenbergs

24.jan
Rīgas apgabaltiesa jau otro reizi atmetusi atpakaļ iedzīvotāju vēstuli ar lūgumu atbrīvot Aivaru Lembergu no apcietinājuma – pētot, kas noticis t.s. Lemberga lietā kopš pirmās instances tiesas spieduma, atklāja Neatkarīgā.
 
24.jan
The Riga Regional Court has for the second time rejected a letter from citizens asking for Aivars Lembergs to be released from detention - researching what has happened in the Lembergs case since the first instance court's ruling, discovered Neatkarīgā.
 
17.jan
Bijušais “PNB bankas” uzraudzības padomes loceklis, bijušais Vācijas ārējā izlūkdienesta (Bundesnachrichtendienst) vadītājs, Vācijas iekšlietu ministrijas valsts sekretārs, tagad advokāts Dr. Augusts Hannings iesniegumā Latvijas valsts amatpersonām sniedzis liecības par iespējamo korupciju un citām nelikumībām bankas likvidēšanas procesā.
 
17.jan
Dr August Hanning, former member of the Supervisory Board of PNB Bank, former head of the German Federal Intelligence Service (Bundesnachrichtendienst), State Secretary of the German Ministry of the Interior, now a lawyer, has given evidence to Latvian state officials about alleged corruption and other irregularities in the liquidation process of the bank in a submission to the Latvian authorities.
 
11.jan
Sestdien tapa zināms Valsts prezidenta vadītās Nacionālās drošības padomes lēmums Satversmes aizsardzības (SAB) direktora amatam virzīt specdienestu profesionāli Egilu Zviedri, taču īsi pirms tam publiski tika skandēts, ka kandidēt uz šo amatu piekritis arī virsprokurors Juris Juriss.
 
6.jan
Latvijā pierādījumi un arestētā manta, kuru glabāšanai krimināllietās ir identisks normatīvais regulējums, mēdz pazust, bet sūdzības par procesa virzītāju pretlikumīgo rīcību netiek izskatītas pēc būtības – tās tiek nodotas vērtēšanai tai pašai amatpersonai, pret kuru sūdzība tiek vērsta, konstatē zvērināts advokāts Gatis Dirnēns.
 
5.jan
Kādā kukuļošanas krimināllietā izņemtais lietiskais pierādījums – medus – šā gada vasarā pazudis no krimināllietas: to gardām mutēm notiesājuši Jelgavas pamatskolas “Valdeka” audzēkņi, atklāj Neatkarīgās rīcībā nonākusī anonimizēta kriminālprocesā iesaistīto personu sarakste ar Ģenerālprokuratūru.
 
21.dec 2021
Aivaram Lembergam atkal ir negatīvs Covid-19 tests, taču atklājies, ka slimības laikā vīruss nopietni bojājis trešo daļu plaušu, Neatkarīgā noskaidroja no A. Lemberga tuviniekiem.
 
14.dec 2021
Aivaram Lembergam pašsajūta nedaudz uzlabojusies, taču Covid-19 tests joprojām pozitīvs. Turpina mocīt klepus un nespēks, liecina pēdējā no tuviniekiem saņemtā informācija.
 
8.dec 2021
Lai arī Eiropas Komisija (EK) lēma atsaukt lietošanai eirokrātiem un saziņai ar Eiropas Savienības struktūrvienībām paredzēto “iekļaujošās komunikācijas” vārdnīcu, centieni ieviest obligātā lietošanā tā dēvētos politkorektos vārdus, kuri it kā esot dažādās minoritātes cienoši, nebūt nav aizslaucīti nebūtībā.
 
7.dec 2021
Izejamās dienās Cietumu slimnīcā Olainē aktīva Aivara Lemberga ārstēšana nav notikusi, vien uzraudzīts kopējais veselības stāvoklis – skopās ziņas Neatkarīgajai izdevās noskaidrot no tuviniekiem.
 
30.nov 2021
Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs atbild uz Neatkarīgās jautājumiem par tiesas spriedumu kvalitāti un tiesnešu neatkarību, kā arī runā par pakalpojumu kvalitāti, ko tiesas saņem no Tieslietu ministrijas.
 
29.nov 2021
Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs intervijā Neatkarīgajai skaidro, ka konfliktam ar tieslietu ministru Jāni Bordānu nav racionāla pamata. Tomēr tam ir arī pozitīvs aspekts – tas saliedē tiesnešus centienos panākt tiesu varas neatkarību no izpildvaras, mobilizē Tieslietu padomi aktivizēt darbu tiesnešu spriedumu kvalitātes celšanai un tiesas procesu vadīšanai.
 
26.nov 2021
Viens no iemesliem, kādēļ Administratīvā rajona tiesa pieņēmusi izskatīšanai Aivara Lemberga pieteikumu par mantiskā zaudējuma un nemantiskā kaitējuma atlīdzināšanu, ir šā pieteikuma detalizētā juridiskā argumentācija, iepazīstoties ar dokumentu, secina Neatkarīgā.
 
24.nov 2021
Konstitucionālajā sūdzībā par apelācijas sagatavošanas termiņiem, kuru Satversmes tiesā ir iesniedzis Aivars Lembergs un par kuru Satversmes tiesa jau ir ierosinājusi lietu, cita starpā atspoguļoti precīzi skaitļi, kas raksturo pat Eiropas mēroga antirekordiem pārbagāto tā dēvēto Lemberga prāvu.
 
23.nov 2021
Dienvidkurzemes prokuratūras prokurors Kaspars Didzis atstājis spēkā Saldus Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieka Jāņa Ceļapītera lēmumu izbeigt kriminālprocesu pret Aivaru Lembergu par bijušā ārlietu un aizsardzības ministra, Eiroparlamenta deputāta, tagad opozīcijā esošā Ventspils pilsētas domes deputāta Ģirta Valda Kristovska nodēvēšanu par “čekas stukaču”.
 
17.nov 2021
Ārsti Pēteris Apinis un Gundars Daudze ir vienisprātis – Aivaram Lembergam steidzami nepieciešama operējošā ķirurga konsultācija, kura, viņam atrodoties apcietinājumā Rīgas Centrālcietumā, šobrīd nav pieejama.
 
16.nov 2021
Aivara Lemberga aizstāvības lūgumā minētais par veselības stāvokļa būtisku pasliktināšanos esot pretrunā ar Latvijas Cietumu slimnīcas ārstu apgalvoto, tādēļ “sabiedrības drošības interesēs” Aivaru Lembergu jāpatur cietumā, šā gada 15. novembrī lēma Rīgas apgabaltiesa.
 
12.nov 2021
Ceturtdien, Lāčplēša dienas rītā, SAB mājaslapā parādījās skopā vēsts: “AKTUALITĀTES: 11. novembra naktī mūžībā aizsaukts Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Maizītis.
 
11.nov 2021
Satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) virzīto grozījumu Likumā par ostām galamērķis ir Latvijas lepnāko ostu – Rīgas un Ventspils – privatizācija, pārliecināti ir Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti Didzis Šmits (pie frakcijām nepiederošs) un Viktors Valainis (ZZS).
 
10.nov 2021
Aivara Lemberga aizstāvība pirmdien lūgusi procesa virzītāju t.s. Lemberga krimināllietā – Rīgas apgabaltiesu – veikt kontroli pār apcietinājuma piemērošanu, kā arī sakarā ar A. Lemberga veselības stāvokļa strauju pasliktināšanos piemēroto drošības līdzekli apcietinājumu aizstāt ar mājas arestu.
 
8.nov 2021
Tieslietu ministram, kurš nemitīgi cenšas ietekmēt tiesu varu un piespiest Tieslietu ministrijas (TM) ierēdņus Saeimā aizstāvēt apšaubāmus un antidemokrātiskus likumprojektus, jau sen bija jābūt atstādinātam no ministra amata, runājot par Jāņa Bordāna vadītās TM nemitīgiem centieniem panākt kārtējā “antilemberga likuma” pieņemšanu, pauda Saeimas deputāts un Latvijas lielo pilsētu asociācijas izpilddirektors Viktors Valainis (ZZS).