Tiek lēsts, ka aptuveni vienam miljardam cilvēku visā pasaulē ir D vitamīna deficīts. Šī vitamīna trūkums organismā var izraisīt dažādas veselības problēmas. Kādas ir pirmās pazīmes, kas liecina par D vitamīna trūkumu organismā?
Ikkatrai mājsaimniecei un mājsaimniekam, kas vasaras izskaņā un rudens sākumā aktīvi rūpējas par ziemas krājumu sagatavošanu, ir dažādas īpašas receptes, kā iemarinēt dārzeņus. Šefpavāre Silvija Fontaina nosauc, kādas garšvielas ieteicams izmantot dārzeņu marinēšanā.
Šis ir īstais laiks, kad novākt mazdārziņā izaudzēto un parūpēties par ziemas krājumiem. Daudzās mājās šobrīd norit aktīva konservēšanas sezona. Šefpavāre Silvija Fontaina savā "Feasting at Home" mājaslapā nosauc dārzeņus, kuri būs īpaši gardi, ja tos iemarinēsiet.
Atgriešanās skolā pusaudžiem nozīmē atkal satikties ar saviem draugiem, iesaistīties jaunos piedzīvojumos un, protams, arī atsākt mācības. Tomēr šī pāreja no laiskās vasaras dzīves uz skolas gadu var radīt arī zināmas grūtības, it īpaši pirmajās nedēļās, uzskata Pusaudžu psihoterapijas centra speciālisti.
1. septembris vairs nav aiz kalniem, un skolas tuvošanās nozīmē arī to, ka jāatgriežas pie jau aizmirstā dienas režīma, mācībām, treniņiem un pulciņiem. Vai bērnam jādod līdzi uzkodas un kādas uzkodas ir vispiemērotākās, stāsta "Rimi Bērniem" veselīgas ēšanas eksperte, sertificēta uztura speciāliste Olga Ļubina.
Sākoties mācību gadam, vecākiem ir jānodrošina ne tikai nepieciešamie mācību līdzekļi, bet arī jātiek galā ar bērnu satraukumu. Tas mammām un tētiem rada tikpat lielu stresu kā atvasēm. Ņemiet vērā Veselības centru apvienības psiholoģes Jekaterinas Vinteres un farmaceites Jutas Namsones padomus, lai mazinātu un pārvarētu uztraukumu!
Neatkarīgi no tā, vai bērns pirmo reizi dosies uz bērnudārzu vai arī viņam jāatgriežas dārziņā pēc garajām vasaras brīvdienām, stress ir neizbēgams, bet kur stress, tur imunitāte kļūst trauslāka. Emocionālie pārdzīvojumi var kļūt par ierosinātāju rudens slimošanas seriāla sākumam. Farmaceite Laila Zālīte sniedz padomus, kā šo pārejas periodu padarīt veselībai draudzīgāku.
Atsvaidzinoša kūka ar vasaras ogām vai augļiem. Šajā receptē ir izmantotas upenes, taču tikpat labi var izmantot arī avenes, zemenes, plūmes vai arī persiku, bumbieru, ābolu šķēlītes.
Vairākas poduktu kombinācijas var radīt negatīvu ietekmi uz veselību, brīdina ārsti. Šos produktus nevajadzētu uzņemt kopā, lai nepakļautu riskam savu veselību.
Ievērojamu daļu ikdienas suns pavada, gaidot saimnieka pārrašanos mājās. Daudzi mīluļi saimnieka prombūtni uztver mierīgi, taču dažiem tā sagādā raizes. Prombūtnes ilgumu ietekmē saimnieka dzīvesveids un darba specifika, tomēr Ministru kabineta mājdzīvnieku labturības likums nosaka, ka šis laiks nedrīkst pārsniegt desmit stundas. Lai gan suns mājās drīkst palikt viens teju visu dienu, šo laiku nav ieteicams pavadīt bezdarbībā. Ieteikumos, kā suns laiku vienatnē var pavadīt interesanti un pat noderīgi, dalās kinoloģe Monta Priede.
Dienas snauda ir nozīmīga mūsu veselībai un interesanti, ka ārvalstīs dažos uzņēmumos ir paredzēti pārtraukumi diendusai, raksta CNN, kas uzskaitījis četrus iemeslus, kāpēc pa dienu būtu jāpaguļ.