Padomi sejas ādas attīrīšanai rudenī un biežākās kļūdas

© Publicitātes foto

Atnākot rudenim, vēsais laiks mums ātri vien atgādina, ka jānomaina garderobe uz ko siltāku. Taču kā ir ar ādu – vai arī tai vēsākā laikā ir nepieciešami citādāki kopšanas produkti? Kā pareizi attīrīt sejas ādu, iestājoties rudenim, un kā izvēlēties sev piemērotākos sejas ādas attīrīšanas produktus? Konsultē BENU Aptiekas farmaceite Liene Graudiņa.

Mainoties gadalaikiem un laikam kļūstot vēsākam, var rasties nepieciešamība sejas ādai izvēlēties citu attīrošo līdzekļi. Vasaras laikā āda pastiprināti svīst, tas piesaista vairāk netīrumu mūsu sejas ādai, un līdz ar to bija nepieciešama intensīvāka sejas attīrīšana. Savukārt, iestājoties vēsākam laikam, āda var būt vairs ne tik taukaina, kļūt sakairināta vai pat sausa, līdz ar to ir jāizvēlas attīrošs līdzeklis, kas būtu piemērots konkrētajam ādas tipam vai stāvoklim.

Pamatlietas paliek nemainīgas

Taču neatkarīgi no gadalaika, sejas ādu vēlams attīrīt divas reizes dienā - no rīta pamostoties un vakarā pirms došanās gulēt, izvēloties savam ādas tipam un stāvoklim piemērotu līdzekli. Piemēram, ja āda ir sausa, labāk izvēlēties pieniņu, bet, ja āda ir taukaina, labāk noderēs gels sejas mazgāšanai, savukārt putas un micelārie ūdeņi var būt piemēroti dažādiem ādas tipiem. Sausas un jutīgas ādas gadījumā pārliecinieties, ka izvēlētie līdzekļi ir īpaši maigi, nesatur kairinošas vielas un ir domāti tieši jūsu ādas tipam.

Tikmēr intensīvākai sejas attīrīšanai var izmantot attīrošas maskas, skrubjus vai pīlingus, taču tos nevajadzētu lietot biežāk kā vienu līdz divas reizes nedēļā.

Kad izvēlēties micelāro ūdeni?

Micelārais ūdens ir līdzeklis, ko lieto sejas attīrīšanai no dekoratīvās kosmētikas un netīrumiem. Tā sastāvā ir micellas (lodveida mikrostruktūras), kur ārējā micellas daļa būs ūdenī šķīstoša (hidrofīla), bet iekšējā - taukos šķīstoša (lipofīla). Saskaroties ar ādu, šīs micellas atveras, tādā veidā attīrot sejas ādu no netīrumiem un kosmētikas. Micelārais ūdens ir viens no tiem līdzekļiem, ko nevajag noskalot ar ūdeni. Lai izvēlētos sev piemērotāko micelāro ūdeni, ir jāizvērtē un jāsaprot, kāds ir jūsu ādas tips, un jāizvēlas tam atbilstoši līdzekļi. Neatkarīgi no tā, vai sejas ādas attīrīšanai izvēlaties micelāro ūdeni vai citus līdzekļus, sejas āda ir jāattīra divas reizes dienā, atgādina farmaceite L. Graudiņa.

Biežākās ādas attīrīšanas kļūdas

Lai arī šķietami sejas ādas attīrīšana un mazgāšana ir pavisam vienkāršs process, reizēm to tomēr darām nepareizi. Kādas ir izplatītākās sejas attīrīšanas kļūdas, kas nenāk par labu mūsu ādai?

  • Pārmērīga sejas ādas attīrīšana. Viena no izplatītām kļūdām ir sejas ādas attīrīšana vairāk kā divas reizes dienā, tās attīrīšanā izmantojot divus vai vairāk ādu attīrošos līdzekļus. Pārmērīga ādas attīrīšana var izjaukt ādas dabīgo aizsargbarjeru un veicināt to, ka āda kļūst vēl taukaināka vai pretēji - tiks izsausināta.

  • Pārlieku sejas ādas skrubēšana. Ja vēlaties attīrīt ādu no atmirušajām ādas daļiņām, ir jāizvēlas maigi abrazīvs skrubis! Atcerieties, nedrīkst berzt ādu ar spēku! Tāpat skrubi un citus eksfoliācijas līdzekļus nedrīkst lietot pārāk bieži, jo tas var traumēt ādu un radīt sejas ādai kairinājumu.

  • Nepareiza sejas ādas attīrošā līdzekļa izvēle. Vienmēr ir jāpievērš uzmanība tam, lai izvēlētie produkti būtu piemēroti jūsu ādai - vai tie būtu attīrošie līdzekļi, vai krēmi, maskas un citi. Izvēloties sejas ādas attīrīšanas līdzekļus, ir jāsaka “Nē” ziepēm vai sejas mazgāšanai tikai ar ūdeni, jo tas var ādu sausināt un pietiekami neattīrīt no netīrumiem.

Farmaceite L. Graudiņa iesaka - izvēlieties tādus produktus, ko jums ir ērti un patīkami lietot un kas vislabāk piestāv jūsu ikdienas ritmam. Jo ērtāk lietojams būs izvēlētais produkts, jo patīkamāks būs sejas ādas attīrīšanas process. Atcerieties par kvalitāti - sejas āda ir jāattīra rūpīgi, bez stipras iedarbības un beršanas, vienlaikus atceroties attīrīt visu seju, kā arī kakla ādu un dekoltē zonu.

Lai tīra un starojoša āda rudenī!

SADARBĪBAS PROJEKTS

Veselība

Kolagēnu saturoši uztura bagātinātāji pēdējos gados ir kļuvuši īpaši populāri gan skaistumam – ādas, matu un nagu stiprināšanai, gan locītavu atbalstam. Kas ir kolagēns, kas norāda uz tā trūkumu, vai varam to uzņemt ar uzturu un kā izvēlēties sev piemērotāko kolagēnu? Skaidro BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, ģimenes ārste Zane Zitmane un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

Svarīgākais