Jau otro reizi neilgā laika periodā par piedzīvoto Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā pastāstījuši kādas mazas meitenītes vecāki.
LTV raidījums "Panorāma" vēsta, ka 16 stundas mazai meitenei atrodoties ārstu uzraudzībā, viņai plīsa aklā zarna. Pēc smagas operācijas sekoja neziņas pilna diennakts reanimācijā, kur izšķīrās jautājums, vai bērns izturēs.
Raidījums vēsta, ka arī tagad, gandrīz gadu pēc pārdzīvotā, meitiņas tētim ir grūti valdīt emocijas. Ar sāpēm vēderā ātrā palīdzība bērnu nogādāja slimnīcā. Ap astoņiem deviņiem vakarā asins analīzēs konstatēja ļoti augstu leikocītu daudzumu un izteica aizdomas par aklo zarnu. Visu nakti bērns bija sistēmas un desmitos no rīta ultrasonogrāfijas izmeklējums apstiprināja apendicītu. Ap 12:00 notika atkārtots izmeklējums.
Bērna tētis sarunā ar žurnālisti norāda, ka šajā laika posmā meitenītei kāpusi temperatūra, tomēr ar zāļu palīdzību tā "nosista". Bērna tēvs nekavējoties sazinājās ar savu māti, kura 30 gadus strādājusi šajā slimnīcā. Mamma sacēla trauksmi bijušo kolēģu vidū un citi ārsti brīdinājuši meitiņas tēti Uldi, ka stāvoklis ir bīstams.
Kā pastāsta bērna vecāki, tad operācija ilgusi līdz pat sešiem vakarā. Abiem bērna vecākiem tās bijušas baisas stundas. Kā vēlāk noskaidrots, tad meitenītei bija plīsis apendicīts, un kā norāda reanimācijas ārsts, ka vēl pusstundas villcināšanās būtu prasījusi bērna dzīvību.
Ārstējošais ārsts ar vecākiem runājies vien pēc divām dienām. Slimnīcas pārstāvji par notikušie atteicās runāt kameras priekšā un atsūtīja rakstisku atbildi.
"Apendicīta gadījumā slimnīcas taktika paredz tūlītēju antibakteriālās terapijas uzsākšanu pacientam pēc iestāšanās slimnīcā kopā ar noteiktu dinamiskas novērošanas periodu, kura laikā atbildīgais dežūrķirurgs izlemj, vai konservatīvo ārstēšanu var turpināt, vai nepieciešama operatīva terapija. Indikācijas operatīvai terapijai ir klīniskā stāvokļa saasināšanās no vēdera dobuma puses vai radioloģiska vai laboratoriska atrade, kura liecina par operatīvas terapijas nepieciešamību. Šāda taktika tiek ievērota visos apendicīta gadījumos gan Latvijā, gan pasaulē un arī tika ievērota pirms gada," atbildē norādijis BKUS profesors Arnis Enģelis.