VAKARA ZIŅAS: Mazvērsītes vārds negodīgi izmantots uz grāmatas vāka
 
©F64

Iepriekšējā žurnāla numurā publicējām materiālu – «Grāmata «LV top 100» nonākusi veikalu plauktos, bet rupji pārkāptas autortiesības».

Daiga Mazvērsīte skaidro. «14. decembra »Vakara Ziņās« apgalvots, ka nesen izdotās grāmatas «LV top 100» autori Jānis Šipkēvics seniors un Daiga Mazvērsīte nav saskaņojuši jautājumu par autoratlīdzību un atļauju publicēt vairāku pašmāju mūziķu dziesmas. Noraidu jebkādus apvainojumus un pretenzijas, kas saistītas ar šo grāmatu, jo sākotnēji Radio SWH mani lūdza sagatavot 100 populārāko dziesmu aprakstus lasīšanai ēterā un izvietošanai mājaslapā. Ar šādiem nosacījumiem noslēgtais līgums paredzēja visu manu autortiesību - mantisko un personisko pāriešanu Radio SWH īpašumā. Līdz ar to atteicos no turpmākām tiesībām uz saviem sacerējumiem, un, kad man it kā garāmejot tika paziņots, ka teksti tiks izdoti grāmatā, vairs nevarēju teikt ne jā, ne nē. Man pajautāja, vai vēlos savu vārdu redzēt uz grāmatas vāka? Jautājums, protams, pārsteidzošs. Tikpat pārsteidzoši bija grāmatā publicētie teksti. Kaut man tika apgalvots, ka manus sacerējumus pārstrādās un papildinās, faktiski tie dažviet papildināti ar pāris atsevišķiem teikumiem, kuru autors acīmredzot ir Jānis Šipkēvics. Pirms publicēšanas telefona sarunā viņš apgalvoja, ka mani teksti būs tikai pamats, kuriem pievienos savus, Andra Freidenfelda, žūrijas locekļu viedokļus, stāstus un personisko pieredzi. Rezultāts atšķiras no solītā.

Ar tekstu sagatavošanu mājaslapai un lasīšanai ēterā arī aprobežojās mana iesaiste konkrētajā projektā.

Nenesu nekādu atbildību par līgumattiecībām ar autoriem, kuru dziesmu notis un dzeja publicēti izdevumā «LV top 100», un esmu tikpat sašutusi kā komponisti un dzejnieki. Apgāds «Zvaigzne ABC», kas tiražējis grāmatu, paskaidroja, ka visas juridiskās saistības uzņēmies Radio SWH, kur jāvēršas ar pretenzijām.»