arrow_right_alt Latvijā

Latvijas hokeja izlase pēc vēsturiskās uzvaras pasaules čempionātā šodien atgriezīsies Rīgā

© f64.lv, Romāns Kokšarovs

Latvijas vīriešu hokeja izlase pēc tās sekmīgākā starta pasaules čempionātu vēsturē šodien atgriezīsies Rīgā.

Latvijas izlases sagaidīšana pie Brīvības pieminekļa plānota aptuveni plkst.13, tiešraidē to pārraidot Latvijas Televīzijai.

Svētdien Latvijas Hokeja federācija (LHF) aicināja līdzjutējus nedoties uz lidostu, jo šogad komandas sagaidīšana tiks organizēta īpašā vietā - pie Brīvības pieminekļa.

Lidostā iespēja tikties ar izlases spēlētājiem un treneriem plkst.12.15 būs plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, dalību piesakot iepriekš.

Svētdien Latvijas izlase čempionātu noslēdza ar trešo vietu, spēlē par bronzas medaļām ar 4:3 uzvarot amerikāņus.

Latvijai tas ir kļuvis par visu laiku panākumiem bagātāko čempionātu. Iepriekš labākais rezultāts bija trīsreiz izcīnītā septītā vieta.

Latvijas izlase čempionātu sāka ar diviem zaudējumiem, ar 0:6 piekāpjoties Kanādai un 1:2 - Slovākijai. Pēc tam pirmoreiz čempionātu vēsturē izdevās uzvarēt čehus (4:3 papildlaikā), kā arī ar 2:1 pārspēt Norvēģiju, ar 3:2 - Slovēniju, ar 7:0 - Kazahstānu un papildlaikā ar 4:3 - Šveici. Pēdējā mačā iegūtie punkti ļāva ne tikai iekļūt ceturtdaļfinālā, bet izcīnīt trešo vietu B apakšgrupā.

Latvijas hokejisti ceturtdaļfinālā pārspēja Zviedriju ar 3:1, bet pusfinālā ar 2:4 zaudēja Kanādai.

Par pasaules meistarsacīkšu uzvarētājiem kļuva kanādieši, kuri izšķirošajā mačā ar 5:2 bija pārāki par Vāciju.